FC w Villach: Zwycięstwo Woergoettera, Pilch dziewiąty, pięciu Polaków w finale

 • 2020-02-15 11:50

Marco Woergoetter wygrał sobotni konkurs FIS Cup w austriackim Villach (HS98). Reprezentant gospodarzy triumfował dzięki skokom na odległość 96 m oraz 98 metrów. Dziewiąte miejsce zajął Tomasz Pilch. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Na półmetku konkursu prowadził Marco Woergoetter. Młodzieżowy mistrz olimpijski poszybował na 96 metr i wyprzedzał Petera Resingera (94 m) oraz Tima Fuchsa (95,5 m). Czwarty był Mark Hafnar (92,5 m), piąty Zak Mogel (94 m), a szósty Josef Ritzer (93 m).

Awans do finału uzyskało pięciu Polaków. Dziesiąty był Jarosław Krzak (91 m), jedenasty Tomasz Pilch (91,5 m), dwudziesty piąty Szymon Jojko (87 m), dwudziesty ósmy Mateusz Gruszka (88 m), a dwudziesty dziewiąty - Adam Niżnik (89,5 m).

Kacper Stosel wylądował na 77 metrze i zakończył konkurs na siedemdziesiątym siódmym miejscu.

W finale Marco Woergoetter przypieczętował zwycięstwo lotem na 98 metr. Austriak pokonał Petera Resingera (95 m) oraz Marka Hafnara (95,5 m). Tuż za podium znaleźli się Tim Fuchs (95 m), Josef Ritzer (94,5 m) oraz Thomas Lackner (97 m).

Tomasz Pilch po skoku na odległość 95,5 metra zakończył zawody na dziewiątej pozycji. Osiemnasty był Adam Niżnik (93,5 m), dwudziesty trzeci Mateusz Gruszka (90,5 m), dwudziesty siódmy Szymon Jojko (89 m), a dwudziesty ósmy Jarosław Krzak (84,5 m).

Cały konkurs przeprowadzono z 7. belki startowej.

Liderem cyklu pozostał nieobecny w Villach Stefan Rainer (772 pkt.). Austriak przed finałowym konkursem wyprzedza o 15 punktów Tima Fuchsa (757 pkt.). Trzeci jest Maximilian Steiner (631 pkt.), a czwarty Adam Niżnik (480 pkt.).

Finałowe zawody sezonu 2019/2020 w ramach cyklu FIS Cup odbędą się w niedzielę w Villach o 10:30. Początek serii próbnej o 9:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu FIS Cup >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6608) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Tonio wreszcie w TOP 10, chociaż tyle. M. Mueller dobrze po rewelacyjnych wynikach w Alpen Cupie. Woergoetter raczej na PK do Predazzo już pojedzie.

 • tjzE profesor
  @Pietrek03

  Jest rok 2020, a ludzie nadal będą pisać W ZAKOPANYM. Karygodne.

 • Tomek1982 doświadczony

  WOERGOETTER Marco to powinien skakać w innej lidze chyba.

 • zimowy_komentator profesor
  Francesco Czekom

  Na co czekom ? Na punkty PŚ. I chyba się nie doczekom.

 • atalanta doświadczony

  Pilch w dziesiątce? No po prostu nie wierzę. Co prawda to tylko FIS Cup, ale takiego wyniku to już dawno nie osiągnął, szczególnie że obsada była całkiem mocna. Może coś nareszcie u niego drgnęło?

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polacy w Villach 1 (FC)

  Fajerwerków brak ale mimo wszystko cieszy, że pięciu biało-czerwonych zdobyło dzisiaj punkty. Oby się nie okazało, że większość z tej młodzieży po sezonie nie pokończy karier - na ten moment nie możemy sobie pozwolić na stratę kolejnych zawodników. Na plus Tomek, Szymon i Jarek.

 • nicoz doświadczony
  Tabele PŚ i FC

  Końcowe wyniki konkursu oglądałam na stronie w wynikach PŚ gdzie diabeł pomieszał tabele. Tam w PŚ trzech Polaków było w 1-szej 10 a tu tylko jeden. Oj nie za dobrze to wróży na przyszłość. Zobaczymy za parę lat i nic nie dzieje się przypadkowo a tabele chyba zamieszczono specjalnie na stronie wyników PŚ.

 • Radek95 bywalec

  Makarony coś zaczęły skakać, może coś drgnęło...na 2026 nie wypada im nie mieć kadry :)

 • Pietrek03 doświadczony
  Polacy

  Pilch liczyłem na podium ale widac że nie warto go brać do PK
  Adam no słabo jak na zwodnika co niedawno był w Zakopanym
  Gruszka liczyłem na więcej
  Krzak i Jojko plan wykonany

 • Pietrek03 doświadczony
  Stosel

  Gorzej od Chińczyków skacze no to słabo

 • Pietrek03 doświadczony
  Kraus

  NO słabo ale to chyba 1 konkurs po powrocie niby mu kibiucuje ale jednek nie bo to Niemiec

 • ZKuba36 profesor
  "Awans do finału uzyskało 4. Polaków".

  Jesteście tego pewni? Może się założymy? Ja twierdzę, że 5. (!!!)

 • Nowyskoczek5 profesor

  Niestety Krzak zrąbał drugi skok .
  Pilch wreszcie miejsce w TOP10........FC .

 • Xander1 profesor

  Występ Polaków bez szału, ale i tak nie było najgorzej.
  Pilch oderwał się od dna i pierwszy raz tej zimy zaliczył lepszy konkurs.
  Ciekawa też wygląda walka o dwa ostatnie miejsca na MŚJ. Na razie wygląda na to że Gruszka i Jojko są bliżej wyjazdu. Szkoda że Krzak tak zawalił w serii finałowej.

 • Boateng bywalec

  Pilch 10 matko i córko, pierwsze udane zawody od 100 lat.

 • ZKuba36 profesor
  Redakcja

  Dlaczego w finale będzie Polaków 4. a nie 5.?

 • Qwertyuiop987654321 początkujący

  Oby Niżnik poprawił pozycję w drugiej serii,a jeśli Krzak utrzyma się w 10 powinien w końcu dostać szansę w CoC

 • kibicsportu profesor

  Mogło być gorzej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).