PK w Renie: Leitner wygrywa, Kot czwarty

Clemens Leitner zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (HS139). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 135,5 m oraz 134,5 m. Czwarte miejsce zajął Maciej Kot. Polacy w komplecie awansowali do finału.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Clemens Leitner. Austriak uzyskał rezultat 135,5 metra i wyprzedzał o 2,4 punktu Macieja Kota (135 m). Trzeci był Martin Hamann (135 m) przed Clemensem Aignerem (133 m), Lovro Kosem (132 m) oraz Thomasem Lackenerem (129 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Shohei Tochimoto (131 m) i Cestmir Kozisek (128,5 m). Dziewiąte miejsce zajmował Tomasz Pilch (127 m) ex aequo z Ulrichem Wohlgenanntem (129 m).

Dwudziesty drugi na półmetku zmagań był Stefan Hula (125,5 m). Dwudziesty dziewiąty był z kolei Andrzej Stękała (122 m).

W drugiej próbie Clemens Leitner uzyskał 134,5 metra i ostatecznie triumfował z przewagą 3,5 punktu nad Martinem Hamannem (135,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner (135,5 m), który o 5,7 punktu wyprzedził Macieja Kota (131 m). Piąty był Lovro Kos (136,5 m), a szósty Ulrich Wohlgenannt (139,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Taku Takeuchi (136,5 m), Andreas Granerud Buskum (136,5 m) i Rok Justin (134,5 m) ex aequo z Cestmirem Koziskiem (134,5 m).

Tomasz Pilch po skoku na odległość 130,5 m zaliczył spadek na czternastą pozycję. Dwudziesty szósty był Stefan Hula (124 m), natomiast trzydziesty Andrzej Stękała (119 m).

Sobotnie zawody w Renie rozegrano z 10. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Clemens Aigner (931 pkt.) przed Clemensem Leitnerem (885 pkt.) i Martinem Hamannem (559 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest jedenasty Maciej Kot (358 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Renie. Początek zawodów o 10:15. Z kolei o 9:00 rozpocznie się seria próbna.