PK w Brotterode: Stefan Hula wygrywa, komplet Polaków w dziesiątce!

Stefan Hula został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Brotterode (HS117)! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 113 m oraz 115,5 m. Piąty był Tomasz Pilch (113,5 m i 111 m), szósty Aleksander Zniszczoł (110 m i 113,5 m), a siódmy Maciej Kot (108,5 m i 110 m).

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Stefan Hula. Reprezentant Polski poszybował na 113 metr i wyprzedzał o 0,2 punktu Japończyka Junshiro Kobayashiego (114,5 m) oraz o 0,9 punktu Austriaka Markusa Schiffnera (113 m). Czwarte miejsce zajmowali wspólnie Tomasz Pilch (113,5 m) i Słoweniec Lovro Kos (111,5 m), zaś szósty był Aleksander Zniszczoł (110 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Austriak Maximilian Steiner (112 m) i Japończyk Yuken Iwasa (107 m). Dziewiąte miejsce zajmował Maciej Kot z wynikiem 108,5 metra. Czołową dziesiątkę zamykał Norweg Sander Vossan Eriksen (109,5 m).

W finale Stefan Hula przypieczętował wygraną lotem na odległość 115,5 metra. Skoczek ze Szczyrku pokonał różnicą 0,6 punktu Markusa Schiffnera (112 m). Podium uzupełnił Junshiro Kobayashi (112,5 m), zaś czwarte miejsce zajął Sander Vossan Eriksen (114,5 m).

Tomasz Pilch wylądował na 111 metrze i zakończył zawody na piątym miejscu, tuż przed Aleksandrem Zniszczołem (113,5 m) oraz Maciejem Kotem (110 m). Ósmy był Maximilian Steiner (110 m), dziewiąty Lovro Kos (109 m), natomiast dziesiąty Robin Pedersen (111,5 m).

Cały sobotni konkurs rozegrano z 6. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Markus Schiffner (619 pkt.) przed Ulrichem Wohlgenanntem (461 pkt.) oraz Stefanem Rainerem (405 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest siódmy Aleksander Zniszczoł (312 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Brotterode. Początek zawodów o 10:00, zaś godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.