PK w Brotterode: Stefan Hula wygrywa, komplet Polaków w dziesiątce!

 • 2021-02-20 17:39

Stefan Hula został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Brotterode (HS117)! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 113 m oraz 115,5 m. Piąty był Tomasz Pilch (113,5 m i 111 m), szósty Aleksander Zniszczoł (110 m i 113,5 m), a siódmy Maciej Kot (108,5 m i 110 m).

20.02.2021 - Podium PK w Brotterode20.02.2021 - Podium PK w Brotterode

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Stefan Hula. Reprezentant Polski poszybował na 113 metr i wyprzedzał o 0,2 punktu Japończyka Junshiro Kobayashiego (114,5 m) oraz o 0,9 punktu Austriaka Markusa Schiffnera (113 m). Czwarte miejsce zajmowali wspólnie Tomasz Pilch (113,5 m) i Słoweniec Lovro Kos (111,5 m), zaś szósty był Aleksander Zniszczoł (110 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Austriak Maximilian Steiner (112 m) i Japończyk Yuken Iwasa (107 m). Dziewiąte miejsce zajmował Maciej Kot z wynikiem 108,5 metra. Czołową dziesiątkę zamykał Norweg Sander Vossan Eriksen (109,5 m).

W finale Stefan Hula przypieczętował wygraną lotem na odległość 115,5 metra. Skoczek ze Szczyrku pokonał różnicą 0,6 punktu Markusa Schiffnera (112 m). Podium uzupełnił Junshiro Kobayashi (112,5 m), zaś czwarte miejsce zajął Sander Vossan Eriksen (114,5 m).

Tomasz Pilch wylądował na 111 metrze i zakończył zawody na piątym miejscu, tuż przed Aleksandrem Zniszczołem (113,5 m) oraz Maciejem Kotem (110 m). Ósmy był Maximilian Steiner (110 m), dziewiąty Lovro Kos (109 m), natomiast dziesiąty Robin Pedersen (111,5 m).

Cały sobotni konkurs rozegrano z 6. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Markus Schiffner (619 pkt.) przed Ulrichem Wohlgenanntem (461 pkt.) oraz Stefanem Rainerem (405 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest siódmy Aleksander Zniszczoł (312 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Brotterode. Początek zawodów o 10:00, zaś godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (27435) komentarze: (138)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bodzio7n stały bywalec

  Wielkie brawa gratulacje!!!

 • wiatrhula111 weteran
  @kwak11234@wp.pl

  A ja tu niestety jestem pesymistą, za dużo się złego działo w Rumuni do tej pory, żeby teraz miałoby być lepiej, bo przecież Torok i Pitea mieli potencjał nieporównywalnie większy od Caciny i twojego ulubieńca, a mimo to i tak ich zlali całkowicie, a bardzo szkoda bo skoczkowie stamtąd wydają się być bardzo sympatyczni i gdyby nie patologia w związku, to mogliby zastąpić Czechów chociażby w PŚ

 • ZKuba36 profesor
  @zimowy_komentator

  Hula to przez Kruczka został wyrzucony z kadry A. To trener Maciusiak odbudował Hulę i przekazał Horngacherowi.

 • RET_RET doświadczony
  @Pavel @Pavel

  Jeśli Hula dopiero pod koniec kariery osiągnął takie wyniki - niebagatelne i nieprzypadkowe - to znaczy, że wcześniej był źle prowadzony, co pewnie też nie pozostało bez wpływu na jego psychikę. A to każe się raczej zastanowić nt. doboru trenerów kadry od 2005 r. (rok jego debiutu w PŚ), niż wyżywać się na jego "turlaniu się" przez wcześniejsze sezony. Poza tym, nawet bez tego "łabędziego śpiewu" jego rola w kadrze była i tak ważniejsza niż Bachledy czy Pochwały - ponieważ przez lata dostarczał jej kombinezony, na miarę ówczesnych naszych możliwości.

 • KrzyK_ bywalec

  Bedir w sumie bardzo ładnie wypadł w serii próbnej.

  @Kwak ok.

 • kwak11234@wp.pl bywalec
  @FanSN

  Nie.
  Ja o tym mówiłem od dawna.
  Zobacz wyniki serii próbnej. Hauswirth z 99.5m wyprzeda skoczków z 102 :) a to wielka roznica na takiej skoczni

  @Krzyk
  Bo odpuścili serie próbną

 • FanSN bywalec
  @kwak11234@wp.pl

  Niech zgadnę... Chodzi o to, że wczoraj niejaki Andrei miał stosunkowo dobre warunki i awansowałby, gdyby nie te okropne przeliczniki? ;)

 • KrzyK_ bywalec

  Dlaczego Polacy nie skaczą?

 • kwak11234@wp.pl bywalec

  Przepraszam za komentarz, tylko próbowałem zobaczyć z jakim czasem można napisać kolejny komentarz.

  Wie ktoś jakie są pogranicza?

 • kwak11234@wp.pl bywalec

  Te przeliczniki są okropne.
  Co raz bardziej uważam, że powinne zostać zlikwidowane.
  Psuje to konkurs.
  W skokach już nie liczy się odległość i noty, a jakiś " przelicznik :))"
  Smutne


  Pohloja rośnie, szkoda że tylko rezerwowy na MŚ

  Schrienzauer dalej nie startuje... Coś musi być poważnego z tym kolanem
  Hura.. w końcu nowa ranga i moge pisac co 5min, a nie czekac 10 min :)

 • Adam90 weteran

  Nawet jak Stefanek wygrał to nic nie zrobi wielkiego w pucharze... Austriak prędzej odzyska formę niz Stefanek :)

 • KrzyK_ bywalec

  Cecon pokazuje, że wczorajszy awans do drugiej serii nie był przypadkiem, Feldorean ma bardzo słabe prędkości, a Bedir o wiele lepiej skoczył od swoich kolegów.

 • kwak11234@wp.pl bywalec

  Jakie Feldorean ma słabe prędkości o jezu...
  Ale w jakim on stroju skacze, Rumuński związek ma to w d***
  a szkoda :)

  @Krzyk
  Po prostu ma forme na MS, maja czterech niezlych skoczkow + Moroder

 • Adrian AZ bywalec
  @paw_ski

  Bo nie mamy na to matematycznych szans. Strata do trzeciej w walce o miejscówkę Japonii (Junshiro Kobayashi) wynosi ponad 100 pkt, więc w 1 konkursie matematycznie nie da się tej straty odrobić.

 • Oczy Aignera profesor
  @Pavel

  "Boniek" skacze nadal. Dla niewtajemniczonych to Markus Rupitsch.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @kibicsportu

  Z drugiej strony ktoś może napisać, gdzieś to mam, że jakiś Polak nie zdobył punktów. Nie ma przecież obowiązku kibicowania tylko Polakom. Ktoś może nie lubić Polaków, a ktoś inny wręcz przeciwnie.

 • Wojciechowski profesor
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Został jeszcze jeden konkurs, a Hula i Zniszczoł tracą ponad 100 pkt do Austrii, Słowenii, Japonii i Norwegii, więc szans już nie ma.

 • pablito doświadczony
  @Morgensternowy_

  Hula miał praktycznie może 2 sezony dobre jak niego a tak ogólnie to niemal przez cała kariere absolutnie nic nie pokazywał a nieraz to partolił te skoki tragicznie

 • Wojciechowski profesor
  @paw_ski

  W czołówce tego periodu (okropne słowo, nie cierpię, ale co poradzić) PK przed Polakami są Austriacy, Słoweńcy, Japończycy i Norwegowie. Nasi mogą wyprzedzić tylko tych ostatnich, więc na dodatkowe miejsce w PŚ nie można już liczyć nawet czysto matematycznie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).