PK w Innsbrucku: Semenic ponownie najlepszy

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Anze Semenic został zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Słowenii triumfował dzięki skokom na odległość 125,5 m oraz 128,5 m. Drugie miejsce zajął Ulrich Wohlgenannt, a trzecie Thomas Lackner. Pucharowe punkty zdobyło dwóch Polaków.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ulrich Wohlgenannt. Lider Pucharu Kontynentalnego wylądował na 125 metrze i wyprzedzał o 1,6 punktu Anze Semenica (125,5 m) oraz o 1,8 pkt. Thomasa Lacknera (124,5 m). Czwarty był Zak Mogel (125 m), piąty Markus Mueller (123 m), natomiast szósty Markus Rupitsch (122 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Markus Schiffner (122 m), Domen Prevc (121,5 m) i Jan Bombek (120,5 m). Dziesiąte miejsce zajmowali ex aequo Soelve Jokerud Strand (119,5 m) oraz Peter Resinger (120,5 m).

Do finału awansowało dwóch reprezentantów Polski. Piętnaste miejsce na półmetku rywalizacji zajmował Kacper Juroszek (118,5 m), natomiast na dwudziestej drugiej pozycji sklasyfikowany był Jan Habdas (111,5 m).

Szymon Jojko po skoku na odległość 105,5 metra zajął trzydziestą dziewiątą lokatę, tuż przed Arkadiuszem Jojko (100,5 m) oraz Szymonem Zapotocznym (102 m). Czterdziesty piąty był Jarosław Krzak (93 m).

Pierwszą rundę zawodów przeprowadzono z 11. platformy.

W finale po drugie zwycięstwo z rzędu poszybował Anze Semenic, który uzyskał odległość 128,5 metra. Tym samym Słoweniec triumfował z przewagą 10,3 punktu nad drugim Ulrichem Wohlgenanntem (123 m). Na najniższym stopniu podium stanął Thomas Lackner (122,5 m), który wyprzedził Jana Bombka (125 m), Zaka Mogela (121 m) oraz Markusa Muellera (120,5 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Domen Prevc (121,5 m), ósmy był Bendik Jakobsen Heggli (124 m), dziewiąty Markus Schiffner (119,5 m), natomiast dziesiąty Markus Rupitsch (116,5 m).

Kacper Juroszek w finale wylądował na 110 metrze i zakończył rywalizację na Bergisel na dwudziestym miejscu. Dwudziesty trzeci był natomiast Jan Habdas (113 m).

Seria finałowa została rozegrana z 12. belki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Ulrich Wohlgenannt (690 pkt.) przed Thomasem Lacknerem (509 pkt.) oraz Anze Semenicem (378 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest dwudziesty dziewiąty Stefan Hula (89 pkt.).

Niedzielne zawody w Innsbrucku zakończyły piąty period obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na zawody Pucharu Świata w Lahti, Lillehammer oraz Oslo wywalczyły reprezentacje Austrii, Słowenii oraz Norwegii.

Kolejne zawody zaliczane do Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za dwa tygodnie, 5-6 lutego w Iron Mountain. Na zmodernizowanej Pine Mountain (HS133) zaplanowano trzy konkursy.