PK w Iron Mountain: Przebudzenie Domena Prevca, Wolny siódmy

Domen Prevc po raz pierwszy w karierze wygrał zimowe zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego, co stało się przy okazji drugiego z sobotnich konkursów w Iron Mountain (HS133). W czołowej "10" w stanie Michigan znaleźli się dwaj Polacy - Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała.

Najmłodszy z braci Prevców po pierwszej próbie otwierał drugą dziesiątkę za sprawą 121-metrowego lotu. W finale 22-letni Słoweniec dokonał brawurowego ataku na sam szczyt tabeli. Jedenastometrowa poprawa względem poprzedniego skoku wywindowała go na najwyższy stopień podium. Drugim miejscem musiał zadowolić się Philipp Raimund (133 i 122 metry). Niemiec, który prowadził na półmetku, okazał się gorszy o niespełna pół punktu. Trzecią pozycję wywalczył Ziga Jelar (119 i 131,5 metra), który wygrał pierwszy z dwóch sobotnich konkursów w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak Kacper Juroszek podczas pierwszych zawodów, Jakub Wolny nie utrzymał drugiej pozycji z pierwszej serii (132,5 metra). 26-latek w decydującej serii uzyskał tylko 118 metrów, przez co spadł na siódmą lokatę. Dwa "oczka" niżej uplasował się Andrzej Stękała (124 i 121,5 metra).

Kolejne punkty do drugoligowej klasyfikacji generalnej zdobyli też Kacper Juroszek (12. miejsce), Klemens Murańka (20. pozycja) i Aleksander Zniszczoł (26. lokata). Maciej Kot był 31. w stawce 36 zawodników.

Trzeci konkurs w Iron Mountain zaplanowano na niedzielę. Początek o 20 czasu polskiego. Start serii próbnej o 19.