b.d.

Rekord letni nieoficjalny:

b.d.

Opis skoczni

Skocznia Dundretkullen została wybudowana w 1990 roku. Pięć lat później gościła ona zawody w skokach narciarskich w ramach mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Triumfatorem konkursu został Norweg Tommy Ingebrigtsen, zaś dziesiąte miejsce zajął Adam Małysz. Skocznia w Gällivare jest wciąż czynna, ale jest rzadko używana.

Lokalizacja skoczni

Gällivare to osada nie posiadająca praw miejskich w północnej Szwecji, w Laponii. Na górze Dundret niedaleko Gällivare leży duży ośrodek narciarski. Odbywają się tu często zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich i Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Ośrodek jest czynny od 1 listopada do 1 maja, lecz zależnie od klimatu okres ten czasami się przedłuża.