Rekord letni nieoficjalny:

WANK Andreas - 137.5 m
(2011-07-30)

Opis skoczni

Pierwsza skocznia w Courchevel została zbudowana w 1944 roku. 30 lat później ówczesny burmistrz, legendarny narciarz alpejski Emile Allais, zaopatrzył miasto w 50- metrową skocznię. Stanęła ona w tym samym miejscu, w którym znajduje się obecna skocznia olimpijska.
To właśnie na tej ostatniej, 120-metrowej w 1992 roku w czasie zimowych igrzysk rozegrano dwa konkursy. To właśnie na tej skoczni wywalczył medal najmłodszy w historii igrzysk mistrz olimpijski - 16- letni Toni Nieminen, indywidualnie i drużynowo.
Courchevel znane jest przede wszystkim z tego, że regularnie jest gospodarzem zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Oprócz tego często gości również zawodników w ramach konkursów Pucharu Kontynentalnego bądź FIS Cupu.

Lokalizacja skoczni

Courchevel, alpejska miejscowość w południowo- wschodniej Francji, leżąca w największym na świecie obszarze narciarskim, zwanym Trzema Dolinami. Warunki pogodowe zwykle, szczególnie rankiem, korzystne.