Finowie zadowoloni z próby przedolimpijskiej

 • 2009-01-31 19:21

Janne Väätäinen, trener fińskich skoczków, jest zadowolony z próby przedolimpijskiej, która miała miejsce w ostatni weekend na skoczni w Whistler. Oba konkursy pozwoliły zdobyć niezbędne doświadczenie i wiedzę przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi.

"Skocznię oceniam bardzo dobrze, zawodnicy w szczególności chwalili jej profi" - mówi fiński szkoleniowiec.

Matti Hautamäki zajął z sobotę 3. miejce, jednak jego niedzielny rezultat był dużo skromniejszy (23. miejsce). Mimo to, Väätäinen nie przywiązuję zbyt dużej wagi do słabszego występu Fina, tłumacząc krótkie skoki niekorzystnymi warunkami atmosfretycznymi.
"Matti i Ville mieli bardzo udany weekend. Na pochwałę zasługuje szczególnie sobotni występ Mattiego. Słabsze skoki następnego dnia nie martwią mnie za bardzo" - ocenił szkoleniowiec.

Jednak całą uwagę kibiców w Finlandii przykuł występ innego zawodnika- Ville Larinto.
"Ville miał udane oba starty w Vancouver. Dziesiąte miejsce w sobotę było dobre, natomiast w niedzielnym konkursie, gdzie był 3., pokazał na co go stać i jaką formę może prezentować w kolejnych zawodach. Być może zmiana czasu i późny przylot do Kanady sprawiły, że Ville był w tak wysokiej formie tylko w drugim konkursie. Z pewnością tegoroczne doświadeczenie pozwoli nam uniknąc tego błedu przed przyszłorocznymi igrzyskami" - dodał.

Väätäinen przyznaje, że lądowanie Villego na 149 mert mogło nieść za sobą niebezpieczeństwo, jednak bierze w obronę decyzje sędziów.
"To był trudny konkurs dla sędziów. Warunki na skoczni ulegały zmianie. Musimy pamietać, że sędziowie są tylko ludźmi. Niedzielny konkurs pod żadnym względem nie był niebezpieczny dla zawodników.

Janne VäätäinenJanne Väätäinen

Karolina Marcyniuk, źródło: mtv3
oglądalność: (4408) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Hautamaeki gdy zepsuje jeden skok to już mu się wszystko sypie i popełnia te same błędy. w sapporo wczoraj było widać po jego zachowaniu że trochę był zdenerwowany i podłamany. co do Larinto to on powoli słabnie a w vancouver wszyscy widzieli że miał szczęście w drugim konkursie.... ale drużynę mogą mieć mocną... jeszcze dołączy mocny Olli przecież.

 • anonim

  Tak Finowie nie mają na obecną chwilę czwartego zawodnika, gdyż wydaje się że Keituri stracił dyspozycję z początku sezonu.
  Olli spokojnie trenuje i powinien być bardzo mocny, mocny też będzie Hautamaeki, zobaczymy czy formę utrzyma Larinto.
  A ciekawe kogo wezmą na rezerwę?
  Lappi jest w tragicznej formie, nie sądzę by Vaatainen miał wziąć kogoś z dwójki J.Hautamaeki, Kiuru, pewnie raczej pojedzie ktoś z dwójki Niemi, Kovaljeff.

 • anonim
  Finowie na MŚ

  szkoda że nie ma Happonena bo jak dla mnie to do drużyny mają trzech dobrych zawodników Ville Larinto Harri Olli i Matti Hautamaeki który mimo że słabo teraz skacze w drużynie zawsze jest mocny Keituri jest niezły ale z nim w składzie o złoto będzie bardzo ciężko dziś miał szczęście bo w 1 skoku miał wiatr a gdy w drugim już go nie miał nie doleciał nawet do 100 metrów

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).