Uniwersjada: Bachleda ze srebrnym medalem

• 2009-02-21 16:14
Ki-Hyun Kim zdobył złoty medal Uniwersjady na skoczni K90. Tuż za Koreańczykiem uplasował się nasz reprezentant Marcin Bachleda, a trzeci był Bastian Kaltenboeck.

Kim oddał skoki na odległość 99,5 oraz 94,5m i uzyskał 261 punktów. Na drugim miejscu wylądował zakopiańczyk Marcin Bachleda. Polak uzyskał 97 oraz 96,5m. Na najniższym stopniu podium stanął Bastian Kaltenboeck. Austriak lądował na 97 i 93m.

Pozostali nasi skoczkowie nie zachwycili. Tomisław Tajner został sklasyfikowany na 18 miejscu po skokach na odległość 88 i 86,5m. Natomiast na 21 pozycji uplasował się Tomasz Pochwała, ze skokami na odległość 90,5 i 82,5m.