Problemy reprezentacji Japonii

 • 2003-06-18 19:40
Mimo sukcesów na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, gdzie Japończycy wywalczyli trzy medale (podwójny brąz Noriakiego Kasai i srebro w drużynie), w ekipie z Kraju Kwitnącej Wiśni odnowił się kryzys.

Trener Hirokazu Yagi głośno myśli o dymisji. Powodem są jego podwójne zobowiązania: z jednej strony zajmuje posade trenera kadry, zaś z drugiej angażuje się w swojej firmie, która czuwa nad sponsorami. Japoński Związek Narciarski próbuje przekonać Yagiego do pozostania na stanowisku, jednak ten jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji.

Drużynę japońską dopadły również kłopoty finansowe. Są one na tyle poważne, że nie udało się zorganizować czerwcowego obozu treningowego.

28 czerwca w Tokio odbędzie się ceremonia na cześć medalistów Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Wezmą w niej udział: Noriaki Kasai, Hideharu Miyahira, Kazuyoshi Funaki i Akira Higashi. I naturalnie trener Yagi też...

Jaala, źródło: skispringen
oglądalność: (4749) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ola początkujący
  Komentarz

  Ta strona jest zajebista!!!!!. Wsam raz dla fanów skoków narciarskich!!!! Teraz możemy oglądać skoki nie tylko zimą, ale całym rokiem. Znajduje się tu dużo informacji o zawodnikach i nie tylko.
  Jdnym słowem TO BYŁ STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tad redaktor
  odpowiedź

  Dziekuję za dobre słowa o stronie. Właśnie taki jest nasz zamiar- by prawdziwi kibice skoków narciarskich teraz, gdy w innych mediach raczej się o nich nie mówi - tu mogli codziennie przeczytać najnowsze wieści ze świata tego wspaniałego sportu, czy tez powspominać przeglądając archiwalne zasoby strony, filmy, zdjęcia.

  Pozdrawiam serdecznie.

 • anonim
  dla odmiany o Japończykach

  Tad, jesteś mistrzem autoreklamy! :)
  A co do tej ceremonii w Tokio, to nie do końca prawda, bo nie będzie to żadna specjalna ceremonia "na cześć". Ta impreza się nazywa SAJ-party i jest coroczną uroczystością organizowaną przez Japoński Związek Narciarski (SAJ) z udziałem reprezentantów we wszystkich sportach zimowych. Oczywiście w tym roku czcić tam będą głównie medalistów z Val di Fiemme, ale także tych, którzy brali udział w Zimowych Igrzyskach Azjatyckich.
  A jeżeli chodzi o udział skoczków w tej imprezie, to ci wymienieni wyżej zostali póki co tylko zaproszeni. I według stanu na dziś (lista jest codziennie aktualizowana na stronie SAJ) swój udział potwierdzili tylko Higashi i Shibata (ten ostatni był na Igrzyskach Zimowych w Aomori). Funaki oficjalnie podziękował odmownie, bo trenuje w Europie. Kasai najprawdopodobniej jest w Finlandii i też się pewnie nie zjawi.

 • tad redaktor
  do KFanki

  KF - to od Kazuyoshi Funaki? :) W każdym razie widze ze świat japońskich skoków nie jest Ci obcy. Jakbyś miała ochotę czasem coś napisać na stronę na ten temat - to proszę o kontakt ;)

 • anonim

  Hirokazu Yagi to chłopak mojej siostry (fajnie ma dziewczyna

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).