Polscy skoczkowie rozpoczęli przygotowania

 • 2009-05-18 22:04

Zgodnie z planem polska kadra skoczków rozpoczęła dziś przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy przechodzili testy wydolnościowe na stadionie lekkoatletycznym AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie.

"Zajęcia na skoczni zaczniemy 20 maja w Szczyrku, potem będziemy skakać na nowym obiekcie w Wiśle-Malince. W letnim okresie trenować będziemy według sprawdzonego wzoru, tydzień zgrupowania, potem przez siedem dni ćwiczenia w klubach" - mówi dla "Dziennika Polskiego" - Łukasz Kruczek.

W Krakowie zabrakło dziś Adama Małysza, który do sezonu będzie przygotowywał sie indywidualnie, pod wodza Hannu Lepistoe.

Nasi reprezentanci mają wystartować w większości konkursów Letniej Grand Prix. Pewne jest już, że wszyscy czołowi polscy skoczkowie wystartują w Letniej Grand Prix w Zakopanem. Wiadomo także, że naszych zawodników zabraknie w japońskiej Hakubie.

Celem trenera Kruczka na lato jest przede wszystkim zwiększenie limitu polskich skoczków uprawnionych do startu w Pucharze Kontynentalnym.

Jest możliwe, że w niektórych zawodach CoC wystartują najlepsi nasi skoczkowie.

"Na pewno będzie tak w konkursie PK w Wiśle-Malince. Wystartujemy tutaj całą pierwszą drużyną" - zapowiada Kruczek.

Więcej czytaj w "Dzienniku Polskim"


Tadeusz Mieczyński, źródło: Dziennik Polski
oglądalność: (6097) komentarze: (34)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Piotr S. profesor
  @Fanka

  Masz rację podchodząc do sprawy w ten sposób. Myślę, że fakt, że Adam ma swój sztab wynika po prostu z jego potrzeb i nie można mieć o to pretensji. To rzecz zupełnie naturalna. Problemem jest niewielki stan wiedzy na temat skoków narciarskich w Polsce. (Oczywiście, poziom wiedzy jest o wiele wyższy u osób, które interesują się skokami) . Gdyby zapytać przypadkowo spotkane osoby o nazwiska trenerów czy naszych skoczków, to chyba byłyby problemy z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi. Ciekawe, czy potrafiono by wymienić innych skoczków poza Adamem.

 • czarnylis weteran
  @Fanka

  Pod Twoją wypowiedzią podpisuję się wszystkimi kończynami mego ciała, które są w stanie utrzymać długopis :)
  Jednak nie wszyscy to widzą i są tacy którzy nazywają go "Małyszkiem" w negatywnym zabarwieniu tego słowa i chyba nie ma sensu ich przekonywać, że się mylą, bo oni za Adamem Małyszem nie przepadają i zawsze będą na "nie". W dodatku swoją niechęć do niego nazywają "obiektywnym i realnym" patrzeniem, a ponadto zarzucają innym szowinizm, podczas gdy sami widzą tylko jednego zawodnika, tylko że innego.
  Ale malkontentów ci u nas nigdy nie brakowało.

 • anonim

  @Piotr.S

  Masz rację, owszem, Adam to mój ulubieniec od wielu, wielu lat ale przykro było patrzeć jak pozostała reszta naszych chłopców nie osiąga żadnych wyników na przestrzeni kilku lat, a cofając sie tylko do roku 2000-cznego, nasza druzyna praktycznie nie istniała, to był tylko Adam Małysz.
  Dlatego kiedy w drużynie w Planicy stanęli wszyscy na podium i to w lotach jak tu sie nie cieszyć, kiedy widzi sie radość na ich twarzach a sam Adam nie ukrywał znowu łez i wzruszenia, bo on też na to czekał.
  Natomiast cofając sie wiele lat wstecz, wystarczy tylko popatrzeć lub sobie przypomnieć jakie warunki do treningów i na jakim sprzęcie skakał Adam, a borykał się z trudnosciami w sprzęcie, skakał w marnym kombinezonie, bo w jednym trenował i w tym samym skakał, zaplecze do treningów było marne, pieniędzy nie było dosłownie na nic.
  Tylko jego upór i siła woli i chęci dalszego uprawiania tego sportu wyniosła go na szczyt, przyciągał sponsorów, dzieci hurtem zaczęły garnąć się do klubów, przecież to dzieki jego sukcesom mamy dziś Klimka Murańkę i innych zdolnych młodych ludzi, dziś są pieniądze na dobre zaplecze, na sprzęt, na kombinezony więc dziś, ci pozostali chłopcy, którzy nie są objęci indywidualnym tokiem treningu, nie mają na co narzekać, mają dosłownie wszystko.
  A Adam ? on mimo, żę będzie trenował osobno, nie ma tego co jego koledzy, bo stwierdził, ze aż tyle nie potrzebuje, jest trener Hannu Lepistoe, jeden asystent i servismen inie słyszałam żeby był ktoś jeszcze.
  Póki w skokach będzie widniało nazwisko Adam Małysz, tak długo Związek nie będzie narzekał na brak sponsorów.
  To wyjątkowy talent, którego w tym sporcie jeszcze nie było, z całym szacunkiem dla legend tego sportu z lat dawnych i ich sukcesów, takiego talentu i takich osiągnięć polskie skoki jeszcze nie miały i nie wiem, czy to kiedykolwiek ktoś powtórzy.
  Czy można mieć pretensje do Justynki Kowalczyk, ze ma indywidualnego trenera ? ja, nie mam, to samo z Leszkiem Blanikiem, gdyby nie trenował indywidualnie z trenerem Ukraińskim czy mógłby mysleć o złocie na olimpiadzie ? i nikt do niego o to żalu nie ma, iż trenował oddzielnie.
  W skokach taka sytuacja powinna byc już co najmniej dwa, trzy lata temu, wtedy wszystko być może potoczyłoby się inaczej.
  Ale wyraznie widać, że mamy drużynę, która może już walczyć o medale.
  Ale się rozgadałam :) koniec:)

 • Piotr S. profesor
  @Fanka

  Zgadza się, odkąd Adam trenuje osobno chłopcy się odblokowali , a mają oni możliwości, bo nikt nie spodziewał się czwartego miejsca Kamila w Libercu, czwartego miejsca w drużynie, czy takich sukcesów w Planicy. Kawał dobrej roboty wykonał sztab szkoleniowy, a zwłaszcza psycholog. Wiem, że szczególnie kibicujesz Adamowi, ale pamiętasz o reszcie drużyny, tak samo inne osoby, ale są jeszcze tacy ludzie co widzą tylko Adama zapominając o reszcie chłopaków.

 • anonim

  Amen :)

 • czarnylis weteran
  @legol

  No, cóż. Jeśli sam wiesz lepiej od Adama Małysza, jeśli wiesz lepiej od zawodników i jesteś pewien iż czeka nas klapa, i oglądasz skoki od 20 lat to wiesz swoje i masz swój pogląd, tylko proszę Cię nie używaj słowa OBIEKTYWNY.
  Twój pogląd jest całkowicie SUBIEKTYWNY.
  Nie mam zamiaru Cię przekonywać do swoich racji, ani wyprowadzać z błędu, bo co mi z tego?
  Ja też zdania nie zmienię. Oglądam skoki od czasów Piotra Fijasa więc również nie od wczoraj, lecz nigdy nie uważałem się za jakiegoś znawcę, czy eksperta. Mam swoje zdanie, nie jestem ślepy, ni głuchy by nie widzieć rzeczy oczywistych, i kiedy mi się coś nie podoba- krytykuję, kiedy podoba- chwalę.
  A jeśli chcesz wiedzieć, kiedy Kamil Stoch powiedział, że woli Kruczka niż Lepistoe, to sobie poszperaj w archiwach tego portalu i innych, i na pewno na tę wypowiedź trafisz. Ja nie będę jej szukał bo do niczego mi nie jest potrzebna.
  I SUBIEKTYWNIE stwierdzam iż Adam Małysz uratował polskie skoki od niebytu. Bez niego byłyby tam, gdzie jest teraz polska kombinacja norweska.

 • anonim

  @legol

  Wybacz prosze ale tak napisałeś swojego posta z tym "Małyszkiem " jakby on od zawsze był na specjalnych zasadach a to przecież nie prawda.
  Od zawsze trenował razem z kadrą, z tym samym trenerem i nie pamiętam aby kiedykolwiek myslał o sobie, po raz pierwszy w tym roku zaczął mysleć o sobie, bo kiedy ma to zrobić ?
  Wielu wybitnych sportowców w naszym kraju ma indywidualnego trenera, nawet jak PZN proponował Adamowi w ubiegłym roku takie rozwiązanie, ze może nadal trenować z Lepistoe, Adam odmówił, nie chciał sie wyróżniać.
  Ale chyba juz tego dośc prawda ? JUż czas najwyższy aby pomyślał o sobie, nie wiem ile mu jeszcze tej kariery zostało, ale wiem jedno, przyszły sezon będzie najważniejszym dla niego sezonem w ostatni czasie, sa Igrzyska i kto jak kto, ale Adam zasłużył sobie na to co teraz otrzymał.
  Ja tylko dodam szkoda, że tak póżno ale lepiej póżno niż wcale.
  I życzę mu sukcesów w nadchodzącym sezonie.
  Co do reszty zawodników oni są młodzi i bardzo młodzi świetnie dogadują się z Kruczkiem, nikt nie narzekał mają profesjonalny sztab a wyniki już było widać, czyli nic ? tylko trenować.

 • anonim

  @Piotr.S

  Rozumiem cię i zauważ tylko jedno, że odkąd Adam rozpoczął treningi indywidualnie to i reszta chłopaków zaczęła skakać lepiej, po każdym konkursie było coraz lepiej a zwyzka nastąpiła już w Zakopanem, kiedy do finału weszło aż 7-miu naszych.
  To wszystkim wyjdzie na dobre, mają teraz do dyspozycji cały sztab ludzie i nikt mi nie wmówi, że wyników nie było w minionym sezonie lub nie będzie.

 • anonim

  Wlasnie mi chodzilo o ten kompleks ale gdyby @czarnylis i jego poddani pomysleli troche to napewno by to nie zabolałoCytuje:
  @czarnylis
  "Po pierwsze, Adam Małysz ma prawo do specjalnego traktowania bo gdyby nie on, o skokach w Polsce dziś mało kto by słyszał i nie wiadomo gdzie byliby teraz obecni kadrowicze na czele z Kamilem. Dzięki naszej ikonie mają zagwarantowane dobre warunki do treningów."

  Byli by tam gdzie sa obecnie.Tak,tak Dobre warunki do treningów i jeszcze wspaniały uznany na świecie trener skoków Mr Kruczek z jego supersmarowaczem Maciusiakiem.

  "Po drugie, Kamil i reszta wolą trenować z Kruczkiem, z którym nie mają problemów z komunikacją, ponieważ mówią w jednym języku."

  W jednym jezyku? Co to znowu za jakaś nowość? Może wy fani jednego skoczka na to wpadliście a może jakaś teoria naukowa i dostaniecie za to Nobla.Powodzenia.Narazie to mi wygląda na niezbyt udaną bzdure.Aha, i chętnie sie dowiem gdzie Stoch mówi że chce trenować z Kruczkiem.

  "Po trzecie, taki stan rzeczy będzie trwał, więc się do niego przyzwyczaj i nie pisz bzdur. "

  Po czwarte naiwniacy nie wiedzą że przez takie działania sami sobie szkodzą i sobie i swojemu idolowi.Aha jeszcze niektórzy twierdzą że współpraca jego i Ahonena może wyjśc na dobre.Paranoja jednym słowem.

  Co do @Fanki czułem ze mi wyskoczy tu z obroną, nawet sie nie zdziwiłem ale o dziwo mnie też zaskoczyła cos ie wyda dizwne na plus.Nie zaatakowała mnie agresywnie i nawet przyjemnie ten legolek zabrzmiał.Natomiast @czarnylis brnie w nieznane plecąc dalej te same bzdury i ci wyjaśnie dokładnie żebytś to zrozumiał oglądam skoki od ponad 20 lat więc pojęcia jakies tam mam.Tylko patrze na to obiektywnie i realnie a nie wywyzszając innych a innych poniżając.

 • Piotr S. profesor
  @Czarny Lis

  W zasadzie masz rację, ale stan jest dopiero od stycznia tego roku. Chodzi mi o to, że wiele osób podchodzi w ten sposób jak pisałem w poprzednim komentarzu. Wiele złego zrobiły media zawężając skoki w Polsce do osoby Adama i powstał pewien stereotyp, który nadal funkcjonuje. Chyba czas to zmienić? Chodzi by umieć docenić sukcesy innych naszych skoczków. Pamiętasz komentarze jakie pojawiły się po Mistrzostwach Polski w Wiśle? Wiele osób wyszło z założenia, że żaden z naszych skoczków nie prawa być lepszy od Adama, i Adam nie wygrał tych zawodów bo został oszukany przez sędziów. Pokazuje to, że musi minąć wiele czasu by zmienił się ten sposób myślenia.

 • kamka początkujący

  O to to zgadzam się w 100 procentach

 • czarnylis weteran

  Gdyby u nas liczył się tylko Adam, to w kadrze A byłby sam Małysz, lecz nie jest. Adam Małysz ma prawo do specjalnego traktowania, bo sobie na nie zapracował i koniec kropka.
  Jednocześnie nie jest on jedynym, który się liczy. Nasza kadra A ma warunki podobne do czołowych reprezentacji, bo grosza, Bogu dzięki nie brakuje. A dlaczego nie brakuje?
  Bo Adam Małysz swoją postawą ściąga sponsorów do związku niczym miśki do miodu, jednocześnie Apoloniusz Tajner sprawił że w zarządzaniu PZN pojawiła się normalność.
  Ciężko będzie jakiemukolwiek Polakowi zbliżyć się do osiągnięć mistrza, ale nie można już teraz na sto procent stwierdzić iż tak się nie stanie. No, chyba że ktoś ma machinę czasu, albo prorok jaki i zna przyszłość.

 • kamka początkujący

  Niby tak ale wiadomo Małys zto Malysz ale tez od razy tamtych nie zmona skreslac

 • anonim

  U nas w Polsce liczy sie tylko Małysz i nie gadajcie głupot że jakis Stoch czu Hula może dorównać Mistrzowi bo tak sie nigdy nie stanie, żaden z nich nie osiągnie choćby 1 takiego sukcesu co Adam. Można tylko pomarzyć

 • czarnylis weteran
  @Piotr S.

  Wydaje mi się, że właśnie dzięki temu iż Adam odszedł na "swoje", nasi pozostali kadrowicze się odblokowali i nieśmiało już zaglądają mistrzowi przez ramię. O atmosferę w drużynie bym się nie martwił, bo zewsząd dochodzą głosy, że jest dobra i o żadnych animozjach mowy nie ma. Oprócz tego Ł. Kruczek odciążony Adamem, skupia się całkowicie na pozostałych z korzyścią dla ich poziomu.
  Odejście Adama pod skrzydła Lepistoe to najlepszy układ z możliwych i jestem, że wszyscy na nim skorzystają, włącznie z kibicami, a takie głosy jak @legola pojawiają się z braku wiedzy lub zawiści.
  Naszej kadrze A niczego nie brakuje. Wszyscy mają zapewnione dobre warunki do treningu, więc nie ma sensu szukać dziury w całym skoro jej tam nie ma.

 • anonim

  Oj sorry pomyliłam ludzi, to co przed chwilą napisalam było do Piotra S. xD

 • anonim
  Fanka

  "Nieważne, co byśmy zrobili, to i tak zawsze przy Adamie będziemy malutcy". Przynajmniej nasza drużyna wie, że tak będzie zawsze. Bo nie wierze w to, że taki Kamil Stoch albo Maciek Kot zdobędą tyle co Małysz, o tym nawet nie mówmy, ale przynajmniej połowe tego co ma Adam. Przynajmniej wiedzą ile warty jest Adam. :)
  Życzę sukcesów.! I życzę żebyście przynajmniej w połowie zbliżyli się do tego co ma Adam...xD

 • Piotr S. profesor
  @Fanka

  Masz rację domagając się szacunku dla Adama, ale nie można popadać w skrajność, że liczy się tylko i wyłącznie Adam. Przy takim podejściu nie będzie dobrej drużyny bo pozostali skoczkowie będą mieli kompleks Małysza, a chodzi przecież by oni zaczęli osiągać sukcesy na miarę swoich talentów. Jak myślisz kto jest autorem słów :" Nieważne, co byśmy zrobili, to i tak zawsze przy Adamie będziemy malutcy". Te słowa chyba dają coś do myślenia. Dobrze, że z naszymi skoczkami pracuje psycholog i są szanse by to zmienić.

 • Anika bywalec
  Z blogu orliki-skoki.blog.onet.pl

  Warto przeczytać, wejść na stronę i skomentować:

  "Za nami juz pierwsze zawody dla najmłodszych skoczków.

  Nie próżnują również ich starsi koledzy. Większośc z nich na razie trenuje poza skoczniami czekając aż trawa pokryje dojazdy większych skoczni ;)

  Wisła i Szczyrk zaczynaja treningi w przyszłym tygodniu na skoczni w Szczyrku.

  Od kilku dni trenuje na skoczni Krystian Gryczuk (skoczek czeskiego klubu w Harrachowie), który przygotowuje się juz do pierwszych zawodów w niemieckim Kottmar (23-24.05). Trudno powiedzieć, czy wystartują tam inni Polacy trenujący w polskich klubach.

  W najbliższy weekend odbęda się również zawody w innym niemieckim osrodku w poblizu polskich granic- Bad Frienwalde (gdzie trenują nasi mlodzi skoczkowie z Zielina, o ile oczywiście jeszcze trenują).

  30 maja polscy juniorzy zostali zaproszeni na tradycyjne międzynarodowe zawody do słowackiej Bańskiej Bystrzycy, gdzie na skoczni K-63 odbęda się zawody we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie z kategorią weteranów.

  31 maja podobno odbędą się zawody w Zagórzu (jednak nie mam o tym dokładniejszych informacji).

  ......

  Jeśli znacie terminy innych zawodów w maju/czerwcu to prosze o informacje (np w komentarzu lub na maila)"

 • kamka początkujący

  a w Zakopnm będą jakieśmieli treningi?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).