Zapis czatu z Łukaszem Kruczkiem

 • 2009-05-21 02:20
Łukasz KruczekŁukasz Kruczek
Łukasz KruczekŁukasz Kruczek
ong>W środowy wieczór na naszym czacie gościł pierwszy trener kadry A naszych skoczków - Łukasz Kruczek. Serdecznie zapraszamy do zapisu rozmowy czytelników z polskim szkoleniowcem.

Lukasz_Kruczek: Dobry wieczór
~Lux: Panie Trenerze, jak ocenia pan formę chłopaków na dzień dzisiejszy, po powrocie do treningów?
Lukasz_Kruczek: Jesteśmy po pierwszych testach i pierwszych skokach. Powiem tak, "w tłuszcz" nie obrośli więc jest już w tej kwestii OK. Wyniki testów motorycznych też potwierdzają, że są w dobrym punkcie wyjścia.

Anika: Panie trenerze, czy jest szansa na występy w zawodach wyższej rangi dla zwycięzców Lotos Cup w kat jun. B i C? Jak Pan ocenia poziom wyszkolenia trenerów i ich liczbę? Jaki jest pana stosunek do skoków dziewcząąąt i kiedy możemy się wreszcie doczekać kadry pań?
Lukasz_Kruczek: Aby skakać w zawodach wyższej rangi należy spełniać wymogi regulaminowe: punkty FIS, punkty COC, itd. Jeśli te warunki spełnią i będą wykazywać wysoką dyspozycję to dlaczego nie? Aktualnie trwają kursy na trenerów II klasy, więc grono trenerskie się powiększa i będziemy mieli kilku nowych młodych szkoleniowców. Skoki kobiet, to młoda dyscyplina i dopiero kolejne lata pokażą, czy będzie się dalej rozwijać. W innych krajach jest już zdecydowanie wyższy poziom.

~Pulka: Czy to prawda, że Arthur Pauli zamierza skakać dla Polski? Co Pan o tym sądzi?
Lukasz_Kruczek: Słyszałem ale z doniesień prasowych (internetowych). DO mnie osobiście nie dotarło. Przed dwoma laty był taki temat.

~Ela: Panie Łukaszu na początek chciałam powiedzieć, że podziwiam pana i uważam że świetną robotę pan zrobił w zeszłym sezonie. A co do pytania, to z którym z zawodników wiąże pan największe nadzieje na nadchodzący sezon (oprócz Adama)?
Lukasz_Kruczek: Każdy ma szanse. Myślę, że wybijającymi się z grupy są, tak jak pod koniec sezonu: Kamil, Łukasz i Stefan. Natomiast może się to zmienić. Wszyscy trenują po to by być jak najlepszymi.

~Amanda: Jaki jest pański przepis na dobrego trenera? Rządy twardej ręki, stosunek czysto przyjacielski, czy może istnieje jakiś złoty środek, który pozwala zachować równowagę i owocować na przyszłość?

Lukasz_Kruczek: Nie ma złotego środka. Skoki to mimo wszystko dyscyplina indywidualna i do każdego zawodnika należy podchodzić indywidualnie. Jednemu odpowiada twarda ręka innemu wyrozumiałość

~Kuriboh: Czy opiera się Pan przy podejmowaniu swych decyzji wyłącznie na swym zdaniu, czy też znaczenie mają porady pana prezesa Tajnera?
Lukasz_Kruczek: Przede wszystkim w podejmowaniu decyzji pomagają mi moi współpracownicy. To na ich opiniach się opieram.

~Lux: A co będzie dla Pana priorytetem w tym letnim sezonie?
Lukasz_Kruczek: Mamy dużą kwotę startową w SGP i będziemy pracować nad tym by ją utrzymać na zimę. Ważną kwestią, podobnie jak w ubiegłym roku będzie COC

~Marcin: Kiedy Pana zdaniem Klimkiem Murańka będzie gotowy do startów w Pucharze Świata?
Lukasz_Kruczek: Ja staram się stosować zasadę, że w zawodach startują ci, którzy są aktualnie w najlepszej dyspozycji. Miejsc jest 6 na lato. Więc sprawa jasna.

lintu: Co Pan sądzi o powrocie do czynnego uprawiania skoków Janne Ahonena?
Lukasz_Kruczek: Odważna kwestia. Powroty są trudne, ale Janne jest zawodnikiem wyjątkowym. Jednym z tych, którzy tworzą historię skoków. Będzie na pewno ciekawie.

~Pulka: Panie trenerze, jak nie skoki, to... ? Czy jest to Pana wymarzony zawód, a może jedynie jakaś alternatywa. . .
Lukasz_Kruczek: Ciekawe pytanie? Nie zastanawiałem się nad tym. Czuje się dobrze w tym co robię.

~Piotr: Panie trenerze, co mogło być przyczyną, że Piotrek Żyła i Marcin Bachleda nie odnosili w ostatnich dwóch sezonach sukcesów w Pucharze Świata ?
Lukasz_Kruczek: Wcześniej niestety też. Głównie błędy techniczne jakie popełniali zimą. Latem wyglądało to w obu przypadkach zdecydowanie lepiej.

~Fanka: W składzie na nowy sezon znajduje się nadal Prof. Żołądż, po tym jak było wiadomo, ze Adam będzie objęty opieką fińską długo trzeba było przekonywać Profesora do dalszej współpracy ? na czym polega Pana współpraca z trenerami klubowymi
Lukasz_Kruczek: Profesora nie trzeba było przekonywać. Że sytuacja będzie tak wyglądać wiedzieliśmy już od stycznia. Nie była to nowa sytuacja.
Głównie na pomocy w organizacji sprzętu. Czasami jakaś dyskusja.

~Anonimowy_Anonim: Panie Łukaszu, co sądzi Pan o przyszłorocznym kalendarzu? Z roku na rok kibice skazani są na oglądanie zmagań skoczków na tych samych obiektach.
Lukasz_Kruczek: Co do kalendarza, to jest on już wstępnie przygotowany do 2013... i wiele zmian nie ma. Zależy to głównie od lobbingu miast. To jest także rywalizacja o organizację. Podobnie jak z MŚ, czy innymi imprezami.

vegx:
Jakie błędy z przygotowaniu do sezonu 2008/2009 ujawniła analiza okresu przygotowawczego, która miała zostać przeprowadzona po sezonie? Jak wytłumaczyć, że zawodnicy dopiero w końcówce sezonu zyskali formę?
~Dawe: Panie trenerze, czy możemy w końcu liczyć na dobre rozpoczęcie sezonu, czy dalej na dwa konkursy przed końcem?
Lukasz_Kruczek: Chcemy by tak było. Jest to niezwykle istotne, bo układa dalsze starty. Z dobrym początkiem jest łatwiej. Modyfikujemy nieco program, by dobrą dyspozycję przyspieszyć.

~kamil: Panie trenerze Kruczek, mam do Pana pytania dotyczące Maćka Kota, jak wygląda jego sytuacje, ma duże szanse na starty w kadrze A w LGP, bo jak nie on to 6 w LGP będzie kto? bo 5 raczej pewna: Adaś, S.Hula, Ł.Rutkowski, R.Śliż i K.Stoch

Lukasz_Kruczek: Nie ma ustalonego składu na zawody LGP. Będziemy ustalać to dopiero na około tydzień przed wyjazdem. Maciej jest członkiem kadry A na dzień dzisiejszy.

~Kuriboh: Czy uważa Pan, że na igrzyskach w Vancouver/ Whistler mamy szansę na medal drużynowy?

Lukasz_Kruczek: O tym kto wywalczy medal decyduje bardzo wiele czynników. Na pewno są w grupie zawodnicy, którzy w optymalnej dyspozycji mogą walczyć. Trzeba jednak twardo stać na ziemi i trenować by być gotowym w odpowiednim czasie

TMedynski: Czy ma Pan jakieś hobby, niezwiązane ze skokami?
Lukasz_Kruczek: motoryzacja

~Marcin: Czy czasami czytuje Pan komentarze na Skijumping, czy zawodnicy je czytają, czy słowa otuchy lub krytyka płynące z komentarzy mają jakiś wpływ na zawodników?
Lukasz_Kruczek: Nie czytam, natomiast docierają one do nas pośrednio. Myślę, że są zawodnicy, którzy czytają. Wszystko co do ludzi dociera ma wpływ.

~Pulka: Co sądzi Pan o polskich kibicach? Czym wg Pana różnią się od "pozostałych"?
Lukasz_Kruczek: Są bardziej nasyceni emocjami. Reagują spontaniczniej. U nas na zawodach jest głośno cały czas, kibicują wszystkim, gdzie indziej jest inaczej - cicho. Ale Nasi są wszędzie, spotykamy ich na całym świecie. To jest wspaniałe!

~andzia1990: Witam Panie Łukaszu! Czy uważa Pan, że nasi polscy skoczkowie mają szanse by odnosić takie sukcesy jak Schlierenzauer?

Lukasz_Kruczek: A sukcesy Adama? Myślę, że zdecydowanie większe jak Gregora.
~INter: Panie trenerze czy Adam Małysz jest w stanie powtórzyć sezon 2000/2001?????
Lukasz_Kruczek: Będzie na pewno ciężko. Czołówka PŚ jest bardziej wyrównana, sprzęt okrojony. Adam jest zawodnikiem, który może wygrywać, ale jak już powiedziałem konkurencja nie śpi.

~czarnylis: Czy uważa pan, iż kadra juniorska jest prowadzona właściwie i kontakt miedzy między panem a sztabem szkoleniowym kadry juniorskiej jest wystarczający, i co w tym temacie można by było poprawić?
~czarnylis: Co kuleje w naszym systemie szkolenia i co pan by poprawił w tym temacie, oraz co pan myśli o naszej bazie szkoleniowej?
Lukasz_Kruczek: Bazę mamy coraz lepsza, choć nadal brakuje sporo. Brakuje u nas zawodów na arenie krajowej. Powstała dziura pomiędzy LOTOS CUP'em, a zawodami międzynarodowymi. Wprowadziłbym doszkalanie szkoleniowców na każdym szczeblu, z trenerami kadry włącznie. Człowiek powinien uczyć się cały czas, tym bardzie w tak dynamicznie zmieniającej się dyscyplinie jaką są skoki.

TMedynski: Czy bierze Pan pod uwagę, w przyszłości pracę zagranicą, czy zamierza związać swój los na trwałe z Polską?
Lukasz_Kruczek: Zobaczymy cos czas przyniesie. W tej chwili koncentruje się wraz ze sztabem na nadchodzącym sezonie.

~mgosia: Z perspektywy czasu, woli Pan być skoczkiem czy trenerem? co sprawia Panu wiecej przyjemności? :)
Lukasz_Kruczek: Skoczkiem jest być łatwiej. Obie pozycje dają przyjemność, ale innego rodzaju. Nie ma bezpośredniego porównania.

~Anonimowy_Anonim: Czy zwrócił Pan uwagę na małą liczbę zawodów krajowych w Polsce? W innych krajach mamy większą ilość tego typu imprez. Przykładem mogą być kraje skandynawskie.
Lukasz_Kruczek: Odpowiedziałem powyżej, że jest za mało i jest dziura. Powinno być więcej, by zawodnicy, ci którzy nie startują w PŚ i COC mieli gdzie rywalizować, a nie trenować dla samego treningu

~Anonimowy_Anonim: Jakie jest pańskie zdanie na temat kontrowersyjnych pomysłów dotyczących zmiany zasad rozgrywania konkursów skoków narciarskich? Te wszystkie kalkulacje będą przysparzać o ból głowy.
vegx: Jak proponowane przez FIS zmiany w przepisach komentują nasi skoczkowie? Rozmawialiście już na ten temat?
Łukasz Kruczek: Rozmawialiśmy, ale do czasu wyjaśnienia nie komentujemy. Myśmy dali oficjalne nasze stanowisko, z którym wszyscy byli zgodni.

~TMedyński: Co sądzi Pan o startach młodych zawodników w roli przedskoczków na mamutach?
Łukasz Kruczek: Jest ograniczenie dla przedskoczków - musi mieć ukończone 18 lat. Poza tym uważam, że nie jest to zabawa i trzeba z rozsądkiem wybierać zawodników. Nawet tych starszych.

~malyszomanka: Panie trenerze, jakie nastoje panują obecnie w kadrze?
Lukasz_Kruczek: Bardzo dobre

Moderator: Dziękujemy bardzo Łukaszowi Kruczkowi za przybycie oraz kibicom za czynny udział w czacie i ciekawe pytania!

Lukasz_Kruczek: Ja również dziękuję i dobrej nocy życzę oraz zadowolenia z Naszych wyników!

Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4787) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Piotr początkujący

  A dlaczego na 1 pytanie zadane przez użytkowniczke @vegx Kruczek wogóle nie odpowiedział? Czyżby nie miał wytłumaczenia?!

  Przypomnę pytanie zadane przez @vegx
  Jakie błędy z przygotowaniu do sezonu 2008/2009 ujawniła analiza okresu przygotowawczego, która miała zostać przeprowadzona po sezonie? Jak wytłumaczyć, że zawodnicy dopiero w końcówce sezonu zyskali formę?

  Na wszystkie pytania Kruczek znalazł odpowiedź ale na to wogóle nie odpowiedział a pytanie poszło i ukazało się na wizji.

 • anonim

  Przepraszam a jaką to obojętność widział to niby Adam?
  Bo nie wiem, o co tu chodzi z tym porównaniem jego osoby do Asi.
  PO co jego wtrącać w tę historię?Z którą nie ma nic wspólnego za wyjątkiem nart na nogach.

 • anonim
  skoki pań

  Panie Kruczek pan owija kota w bawełne jeśli chodzi o skoki kobiet w Polsce pewno nauczył polo pana jak ma pan mówić jak padnie pytanie w sprawie skoków kobiet powiem panu to dzięki Tajnerowi i jego świcie jest tak jak jest z dziewczynami skaczącymi P Z N od kilku lat nic nie zrobił dla Polskich skaczących dziewczyn choć dobrze wiedział i wie że dziewczyny skaczą jak dziewczyny mają skakać na dobrym poziomie jak się im w tym przeszkadza ani nie maja swojego trenera ani żadnego planu według którego by były prowadzone jest zwykłym chamstwem to jak związek podchodzi do tej sprawy .Asia Gawron to samo zrobiła co Adam widząc obojętność też postanowiła aby miała osobistego trenera trzy tygodnie temu zostały wysłane dwa listy do P Z N z klubu TS Wisła Zakopane i od rodziców dziewczyn jak dotąd nie ma żadnej odpowiedzi na tej grupie dziewczyn co obecnie skacze spokojnie można budować przyszłość Polskich skoków dziewczyn tylko tępe głowy nie patrzą w przyszłość nim się przebudza ze snu to świat morze nas odlecieć Panie Kruczek niech pan tak nie mówi że to młoda dyscyplina bo dziewczyny już skaczą kilka lat będzie bardzo nie ładnie dla P Z N jak nas w tej sprawie rumuńskie dziewczyny prześćigną co pokazał ostatni Lotos gdyby nie Asia Gawron broniła honoru Polskich dziewczyn to by dostały lanie od rumunek taki biedny kraj a będzie miał szybciej kadrę dziewczyn niż my wstyd i hańba jak związek traktuje dziewczyny

 • TAMM profesor

  Przeszły trzy moje pytania.
  I na jedno dostałem prawie zasadniczą odpowiedź. ;)
  Dowiedziałem się, że Kruczek interesuje się motoryzacją. ;)

  Odpowiedź na pytanie co do mamutów mnie ciekawiła.
  Ale wygląda na to, że polityka startowa PZN w tej sprawie się nie zmieni.
  Nadal będziemy posyłać zawodników mających 20 lat lub więcej i "duże doświadczenie".
  A moglibyśmy posyłać na zawody, gdyby nie jechała kadra A, skoczków 17 - 19 letnich.
  A starszych zawodników, nie mieszczących się w kadrze A, wysyłać chociażby jako przedskoczków.

  Łukasz Rutkowski zadebiutował dopiero w tym roku mając już ponad 20 lat.

 • Anika bywalec
  @kamka

  A jakich pytań oczekiwałaś? I dlaczego ich nie zadałaś?

 • kamka początkujący

  No czat średni jeśłi chodzi o pytania

 • anonim

  Ja nie oczekiwałam takiej odpowiedzi, kiedyś Pan trener zapewniał, że współpracuje z trenerami klubowymi ja taką współprace inaczej sobie wyobrażam, nie tylko na organizacji jakiegoś sprzętu, czy jakiś rozmów, żadnych konkretów na moje pytanie.
  Po drugie w połowie stycznia jeszcze nie było wiadomo praktycznie nic, na temat teamu Małysza i że nie będzie on korzystał z usług Profesora, to dopiero było głośno powiedziane jak Hannu Lepistoe przyjechał podpisać umowę z PZN a więc sporo póżniej.
  A jak wiemy, Profesor Żołądż wrócił na wyrażną osobistą prośbę Adama, więc trudno tu się nie zastanawiać czy będzie on chciał nadal pracować.
  Dlaczego odpowiedzi były tak wymijające?
  Sądziłam że współpraca z trenerami klubowymi opiera się zupełnie na czymś innym i dotyczy ona aktualnej formy na dany czas poszczególnych zawodników.

 • james4444 początkujący

  90 % pytań podstawione napewno

 • Minnie początkujący

  Czemu tak krótko? Pytania też niezbyt ciekawe i nie bardzo kłopotliwe dla Łukasza (a po minionym sezonie powinny takie być). Nie wierxzę, że ludzie o to nie pytali...
  Jestem zawiedziona.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).