Trener Steiert strzelcem najładniejszej bramki

 • 2003-06-29 14:38
W sobotę, 28 czerwca na stadionie w Baiersbronn, małej miejscowości w górach Schwarzwaldu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Narodowa reprezentacja skoczków niemieckich rozegrała mecz piłkarski przeciwko reprezentacji niepełnosprawnych sportowców, uprawiających kombinację norweską. Spotkanie to zakończyło się remisem 3:3.

Około 2 500 widzów podziwiało grę gwiazd narciarstwa, wśród nich mistrzów olimpijskich: Martina Schmitta i Svena Hannawalda, ale także grę trenera kadry narodowej - Wolfganga Steierta. W drużynie skoczków wystapili również: Stephan Hocke, Georg Späth, Michael Neumayer, Maksymilian Mechler, kombinator Jens Gaiser, kombinator Marc Frei, trenerzy: Peter Rohwein, Jürgen Wolf, koordynator Rudi Tusch, dziennikarz Marcus Schick, Gerd Siegmund (ARD) i Tom Bartels (RTL).

W zespole niepełnisprawnych sportowców znakomicie grali mistrzowie paraolimpiady: Thomas Oelsner i Josef Guesen.

Cały dochód z meczu tj. około 50 000 Euro został przeznaczony na potrzeby drużyny niepełnosprawnych narciarzy.

Po zakończonym spotkaniu Sven Hannawald powiedział: "Cieszę się co roku na taki mecz, bo daje to wiele satysfakcji."

Najpiękniejszą bramkę dnia (w 28 minucie, na 1:0) strzelił z 11 metrów trener Wolfgang Steiert . Po rzucie rożnym, wykonanym przez Martina Schmitta, potrafił znakomicie się ustawić i trafił idealnie. Pozostali strzelcy bramek dla drużyny skoczków to Martin Schmitt i Gerd Siegmund.

Dla Svena Hannawalda, Martina Schmitta oraz pozostałych niemieckich zawodników nadchodzą znowu trudne, pracowite dni. Już w niedzielę wyjeżdżają oni do Francji, do ośrodka sportów narciarskich w Couerchevel, gdzie rozpoczyna się obóz treningowy kadry niemieckiej.

Jaala, źródło: skispringen.de
oglądalność: (7857) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  A kto strzelił pozostałe bramki?

 • Jaala początkujący
  bramki

  na 2:0 Schmitt, na 3:0 Siegmund

  Pozdrawiam serdecznie w niedzielne popołudnie :)

 • anonim
  Zdjątka...

  a jakies zdjecia????????

 • Jaala początkujący
  fotki

  Niestety, póki co, nie ma żadnych... Trzeba czekać... Byc może fotoreporterzy zbyt długo zabalowali na wieczorku tanecznym... :))))

 • anonim
  ;)

  Dzięki za artykuł, z niecierpliwością oczekuję zdjęć!!!

 • anonim
  :]

  Cóż za dokładność :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).