Lasse Ottesen nie trenuje już Norwegów

 • 2009-07-25 00:04

Lasse Ottesen, niegdyś znany norweski skoczek, zakończy 1 sierpnia swoją pracę z kadrą norweskich skoczków. Szkoleniowiec tłumaczy swoją rezygnację ze stanowiska zbyt dużą ilością wyjazdów oraz ich negatywnym odbiciem na jego rodzinę.

"To dla nas wielki cios, tracić trenera o tej porze roku. Byłoby lepiej gdyby stało się to jeszcze przed początkiem sezonu. Wyrażamy mu jednak szacunek za to, że rodzina jest dla niego najważniejsza" - powiedział szef wyszkolenia, Clas Brede Braethen.

"Moja praca w ostatnich latach wiązała się z niezliczoną ilością wyjazdów. Każde takie stanowisko pracy jest bardzo wymagające. Jest jednak dla mnie rzeczą naturalną, że myślę o swojej rodzinie i jej potrzeby stawiam na pierwszym miejscu" - tłumaczy swoją decyzję Ottesen.

Braethen stara się szukać w tej niespodziewanej sytuacji także pewnych pozytywnych aspektów. Szef wyszkolenia ma nadzieję, iż na stanowisko uda pozyskać się kogoś z wewnętrznego grona trenerów, nad których podnoszeniem kompetencji czuwa związek.

---
Starsi kibice skoków narciarskich mogą pamiętać Lasse Ottesena z zawodów Pucharu Świata z lat 90'. Największym osiągnięciem Norwega był srebrny medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer (1994r.). Po zakończeniu kariery w 2001 roku, Ottesen zajmował się szkoleniem kombinatorów norweskich w rodzimej Norwegii, a następnie w USA. Od początku tego sezonu opiekował się kadrą norweską na zawody Pucharu Kontynentalnego.


Paweł Guzik, źródło: senior-jumping.de
oglądalność: (6430) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TAMM profesor
  @Manarelli

  Na angielskiej Wikipedii jest napisane o co chodzi.

 • anonim

  baraboszkin, zdaniem wielu było odwrotnie ... i to Weissflog źle się zachował wówczas krytykując Ottesena. Weissfloga wówczas w Norwegii też nie lubiano - przykładem igrzyska w Lillehammer

 • anonim

  Od niedawna interesuję się skokami dlatego chciałbym się dowiedzieć co się wtedy stało w Bischofshofen, co takiego zrobił Ottesen że niemieccy kibice go znienawidzili?

 • baraboszkin początkujący
  lasse... hmm /

  weissflog powinien pamietac ottesena najlepiej i jego chamskie zachowanie w bischofhofen na T 4 Skoczni, po ktorym bredesen wygral caly turniej, a niemieccy kibice buczeli na lasse w nastepnych sezonach, kto wie ten wie , ale widze, ze chyba nikt nie pamieta o czym mowa...

 • anonim

  Ottesen - jeden z moich ulubionych zawodnikow :)

 • TAMM profesor

  Rodzina jest najważniejsza.
  Ale trochę szkoda, że Norwegowie tracą trenera.

 • kamka weteran

  To mu się chwali , że stawia na rodzinę

 • anonim

  Jak nie Roar ..to Lasse ; (
  No szkoda..szkoda,ale również mam do niego ogromny szacunek,że stawia rodzinę na pierwszym miejscu ; ]!
  Myślałam,że Ottesen pobędzie dłuugo w Norwegi no ale cóż ; (

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl