Lasse Ottesen nie trenuje już Norwegów

 • 2009-07-25 00:04

Lasse Ottesen, niegdyś znany norweski skoczek, zakończy 1 sierpnia swoją pracę z kadrą norweskich skoczków. Szkoleniowiec tłumaczy swoją rezygnację ze stanowiska zbyt dużą ilością wyjazdów oraz ich negatywnym odbiciem na jego rodzinę.

"To dla nas wielki cios, tracić trenera o tej porze roku. Byłoby lepiej gdyby stało się to jeszcze przed początkiem sezonu. Wyrażamy mu jednak szacunek za to, że rodzina jest dla niego najważniejsza" - powiedział szef wyszkolenia, Clas Brede Braethen.

"Moja praca w ostatnich latach wiązała się z niezliczoną ilością wyjazdów. Każde takie stanowisko pracy jest bardzo wymagające. Jest jednak dla mnie rzeczą naturalną, że myślę o swojej rodzinie i jej potrzeby stawiam na pierwszym miejscu" - tłumaczy swoją decyzję Ottesen.

Braethen stara się szukać w tej niespodziewanej sytuacji także pewnych pozytywnych aspektów. Szef wyszkolenia ma nadzieję, iż na stanowisko uda pozyskać się kogoś z wewnętrznego grona trenerów, nad których podnoszeniem kompetencji czuwa związek.

---
Starsi kibice skoków narciarskich mogą pamiętać Lasse Ottesena z zawodów Pucharu Świata z lat 90'. Największym osiągnięciem Norwega był srebrny medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer (1994r.). Po zakończeniu kariery w 2001 roku, Ottesen zajmował się szkoleniem kombinatorów norweskich w rodzimej Norwegii, a następnie w USA. Od początku tego sezonu opiekował się kadrą norweską na zawody Pucharu Kontynentalnego.


Paweł Guzik, źródło: senior-jumping.de
oglądalność: (4829) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TAMM redaktor
  @Manarelli

  Na angielskiej Wikipedii jest napisane o co chodzi.

 • anonim

  baraboszkin, zdaniem wielu było odwrotnie ... i to Weissflog źle się zachował wówczas krytykując Ottesena. Weissfloga wówczas w Norwegii też nie lubiano - przykładem igrzyska w Lillehammer

 • anonim

  Od niedawna interesuję się skokami dlatego chciałbym się dowiedzieć co się wtedy stało w Bischofshofen, co takiego zrobił Ottesen że niemieccy kibice go znienawidzili?

 • baraboszkin początkujący
  lasse... hmm /

  weissflog powinien pamietac ottesena najlepiej i jego chamskie zachowanie w bischofhofen na T 4 Skoczni, po ktorym bredesen wygral caly turniej, a niemieccy kibice buczeli na lasse w nastepnych sezonach, kto wie ten wie , ale widze, ze chyba nikt nie pamieta o czym mowa...

 • anonim

  Ottesen - jeden z moich ulubionych zawodnikow :)

 • TAMM redaktor

  Rodzina jest najważniejsza.
  Ale trochę szkoda, że Norwegowie tracą trenera.

 • kamka początkujący

  To mu się chwali , że stawia na rodzinę

 • anonim

  Jak nie Roar ..to Lasse ; (
  No szkoda..szkoda,ale również mam do niego ogromny szacunek,że stawia rodzinę na pierwszym miejscu ; ]!
  Myślałam,że Ottesen pobędzie dłuugo w Norwegi no ale cóż ; (

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).