Radik Zhaparov Mistrzem Kazachstanu

 • 2009-07-26 00:14

W miniony weekend na skoczniach w Garmisch-Partenkirchen odbyły się Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich. Na liście startowej znaleźli się także zawodnicy z Kazachstanu.

"Na początek chciałbym bardzo serdecznie podziękować organizatorom oraz Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu, że mogliśmy wziąć udział w tym najwyższej klasy wydarzeniu" - powiedział szkoleniowiec Kazachów, Dionis Vodnev.

Tytuł Mistrza Kazachstanu zdobył Radik Zhaparov po skokach na odległość 133,5 i 120m. Na drugim miejscu uplasował się Alexey Korolev ze skokami 125,5 i 127,5m a trzeci był Nikolay Karpenko (127,5 i 124,5m).

"Nie jestem do końca zadowolony z wyników, jaki osiągnęli moi zawodnicy. W drugiej serii prawie wszyscy lądowali bliżej" - ocenił szkoleniowiec. "Jeśli przyjrzymy się dokładnie każdemu zawodnikowi to zauważymy, że nie prezentują jeszcze takiego poziomu, aby występować w Pucharze Świata. Pomimo oddania około 300 skoków treningowych, ich technika nie jest jeszcze ustabilizowana" - skomentował Vodnev.

Szkoleniowec jednak patrzy w przyszłość z optymizmem. "Skoki w konkursie drużynowym Zhparova i Karaulova na 134 i 134,5m pozwoliły mi odetchnąć z ulgą. Poza tym jestem bardzo zadowolony z ocen jakie otrzymali moi zawodnicy. Karaulov otrzymał nawet 18,5pkt od jednego z sędziów, od dawna nie był tak wysoko oceniany. Jest to nagroda za mozolny trening nad telemarkiem" - dodał trener.

Teraz skoczkowie przygotowują się do startów w Letniej Grand Prix. W inauguracyjnych zawodach w Hinterzarten na skoczni najprawdopodobniej zobaczymy - Zhaparova, Koroleva, Karpenko oraz Karaulova.

Anna Szczepankiewicz, źródło: www.skispringen.com

oglądalność: (10725) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @ Vodnev???

  A mnie osobiście wkurzają osoby, które non stop czepiają się pisowni rosyjskich nazwisk. Według angielskiej transkrypcji "Vodnev" napisane jest poprawnie, a wydaje mi się, że to właśnie angielska transkrypcja jest najbardziej popularna w międzynarodowych kręgach, czyli w przypadku skoków narciarskich również. Napisze się w poście "Wodniew" i też się znajdą osoby, którym się to nie spodoba. Dojdzie do tego, że trzeba będzie używać cyrylicy, żeby wszystkim dogodzić. Chociaż to też nie do końca pewne, bo wtedy część w ogóle tego nie przeczyta.

 • anonim

  PRYMKA, popieram w 100%!
  A jeśli Ciebie, MANKA, ten news nie interesuje, to po prostu go pomiń i daruj sobie takie komentarze. Tak się składa, że w Polsce są kibice Kazachów.

  A przy okazji gratulacje dla Radika! ;))

 • magdalenka początkujący
  Schlierenzauer

  Zawodnicy kazachstanu: Radik Zapharov, Nikolay Karpienko, Alexey Korolev oraz Ivan Karaulov

 • Prymka początkujący

  manka,według mnie to najciekawsza informacja w tym miesiącu bo Kazachom kibicuję.Proszę o dokładne wyniki! Ilu Zawodników z Kazachstanu tam startowało?

 • skorpios początkujący

  super, fajnie, ale mala uwaga do autorki: jesli odmieniasz nazwiska, to odmieniaj wszystkie, chodzi o KARPENKĘ :)

 • TAMM stały bywalec

  Gratulacje dla Żaparowa za tytuł mistrzowski. ;)
  Gdyby nie zepsuł skoku w drugiej serii, to byłby może nawet w pierwszej szóstce.
  Oczywiście, życzę Kazachom powodzenia w najbliższym sezonie. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).