Finowie w dobrych nastrojach przed LGP

 • 2009-07-31 01:06

Mimo że Fiński Związek Narciarski ma za sobą trudne miesiące pod względem finansowym, skoczkowie prezentują wysoką formę i są gotowi na pierwsze zawody Letniej Grand Prix.

"Nasze treningi przebiegają dobrze choć z powodu złej sytuacji finansowej nie mogliśmy przeprowadzić zbyt wielu obozów szkoleniowych" - wyjaśnił na łamach portalu Skispringen.com trener Janne Vaatainen.

"Przed kilkoma tygodniami trenowaliśmy przez jakiś czas w Miemig, skakaliśmy na skoczniach w Stams, Innsbrucku i Garmisch-Partenkirchen. To był naprawdę dobry tydzień, ze świetnymi warunkami i super skokami" - mówił Vaatainen.

Za Finami już tradycyjnie rozgrywany w porze wakacyjnej Veikkaus-Tour, podczas którego świetnie prezentowali się Janne Happonen oraz Harri Olli. Ponieważ opuścili oni jednak konkurs w Kuusamo, zwycięstwo w końcowej klasyfikacji przypadło Sami Saapunki, drugi był Olli Muotka.

Trener zadowolony jest z postawy Harriego Olli, który w zeszłym sezonie był źródłem sporego zamieszania w kadrze - "Z Harrim wszystko przebiega w porządku, również jeden i drugi Janne mogą lepiej trenować. Zobaczymy jak ta sytuacja rozwinie się do zimy".

"Janne Happonen skacze jak na to, co przeszedł, rzeczywiście bardzo dobrze, mógł nawet wygrać zawody w Lahti. Właściwie to nadal przechodzi jeszcze rehabilitację po kontuzji, ale w ostatnich dwóch miesiącach zrobił duże postępy" - powiedział Fin.

Oczywiście, poza Ollim i Happonenen, Finlandia ma w rękawie jeszcze jednego asa - powracającego na skocznie Janne Ahonena. Vaatainen jest przekonany o tym, że wielki "comeback" najlepszego fińskiego skoczka ostatnich lat powiedzie się.

"Nie widziałem dotychczas zbyt wielu skoków Janne, ale wiem, że skacze teraz naprawdę bardzo dobrze" - zakończył fiński szkoleniowiec.


Paweł Guzik, źródło: skispringen.com
oglądalność: (3846) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • vipowice początkujący

  No właśnie miał przyjechać w czerwcu ale nie przyjechał z powodów finansowych i przełożył wyjazd na przełom lipca i sierpnia...

 • TAMM redaktor

  Finowie mogą być mocni w tym sezonie.

 • malyszomanka początkujący

  Ja już słyszałam, że w czerwcu miał przyjechać... xD Dobrze, że Janne bardzo dobrze skacze.

 • vipowice początkujący

  Nie wiecie czy Janne Ahonen przyjedzie trenować do Polski? Bo ja słyszałem, że na przełomie lipca i sierpnia ma się zjawić..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).