Lech Nadarkiewicz: "Biletów mamy więcej niż w latach ubiegłych" (video)

 • 2009-07-29 19:28

Letnia Grand Prix w Zakopanem zbliża się wielkimi krokami. Do zawodów pozostał niecały miesiąc. Na temat przygotowań do imprezy oraz wprowadzonych w tym roku zmian rozmawialiśmy z Lechem Nadarkiewiczem.

"Biletów przeznaczonych do sprzedaży mamy więcej niż w latach ubiegłych, jednak bazując na doświadczeniach z lat ubiegłych, kiedy to na Letniej Grand Prix było około 4,5 tys. widzów, zakładamy, że kibiców nie będzie więcej niż 5 tysięcy. Jeśli zainteresowanie będzie większe, wówczas poprzez stosowny aneks impreza zostanie poszerzona. Samych biletów mamy zapas. Kibice nie mają powodów do obaw. Sprzedaż biletów będzie prowadzona nawet przed samymi zawodami, w kasach skoczni" - mówi Lech Nadarkiewicz.

"Z frekwencją było najgorzej podczas LGP 2008. W pierwszym dniu konkursu mieliśmy tylko 4300 widzów, a w sobotę - 3200. W trakcie największej popularności Adama Małysza bywało około 7000 widzów. Także i miniona zima była słabsza w stosunku do poprzednich - na trybunach zasiadło około 20 000 fanów. W latach ubiegłych chętnych było zazwyczaj więcej niż biletów" - kontynuuje dyrektor zawodów.

"Termin zawodów został przesunięty na sobotę i niedzielę, ponieważ w czerwcu miał być zburzony pawilon i przygotowany do przebudowy, mielibyśmy więc dodatkowy dzień roboczy na budowę nowego pawilonu. Formalności przetargowe niestety się przeciągnęły i ostatecznie pawilon pozostał nietknięty. W kolejnych latach powrócimy do schematu zawodów - piątek i sobota.  To lepsze rozwiązanie dla kibiców, szczególnie dla tych z Krakowa i okolic Zakopanego. Budowa pawilonu ruszy tuż po Letniej Grand Prix. Fundamenty nowego pawilonu mają stanąć jeszcze przed zimą. W przyszłym roku chcemy również zmodernizować lewą stronę trybun" - tłumaczy Nadarkiewicz.

"W związku z tym, że zainteresowanie letnimi zawodami jest zawsze mniejsze zdecydowaliśmy się ujednolicić ceny. Rok temu boczne trybuny, które mogą pomieścić 2500 kibiców stały praktycznie puste - zasiadło tam tylko 300 widzów. W tym roku trybuny dzielimy jedynie na prawą i lewą stronę, aby po jednej stronie nie skupiło się zbyt wielu kibiców. Teraz każdy będzie mógł sobie wybrać czy chce zawody śledzić z dołu czy np. z góry obiektu lub nawet przemieścić się w trakcie zawodów" - wyjaśnia prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

"Co do cen biletów to zawsze, gdy wprowadza się coś po raz pierwszy to powstają jakieś niedomówienia, może za mało czytelny był regulamin na stronie kupbilet.pl. Zrobił się jednak szum medialny, zaczęło się mówić o Letniej Grand Prix i dzięki temu w tym okresie sprzedaliśmy naprawdę dużo biletów, podczas gdy w ubiegłych latach na tym etapie jeszcze nikt nie pytał się o nie. To była po prostu promocja, kto chciał mógł zakupić bilety wcześniej po niższej cenie. Teraz wszystkie biura sprzedają wejściówki po jednej cenie - 50 PLN. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z tego lata i myślę, że taka forma sprzedaży zdało egzamin. Tę samą metodę zastosujemy również podczas zimowego PŚ. Jednak postaramy się lepiej do tego przygotować, ogłosimy w mediach zasady promocyjnej sprzedaży" - zakończył Lech Nadarkiewicz.

Poniżej prezentujemy krótki filmik, pokazujący Wielką Krokiew na miesiąc przed Letnią Grand Prix:


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5812) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Prezes początkujący
  Liczba widzów

  Byłem na trybunach LGP 2004 i z tego co pamiętam, spiker mówił o 34 tys. widzów. Pan Nadarkiewicz chyba zapomniał o tym fakcie.

 • kibic_malysza doświadczony

  Ja byłem w 2005 i 2007r na LGP i w 200t było więcej ludzi niż w 2005. Co prawda forma Adama w 2007 była dobra ale też termin był fajny - podobny do tego co jest teraz.

 • vegx redaktor

  @g (*nq6.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  W tamtym roku były PUSTKI, dramat!

 • anonim

  ja jeżdżę co roku na letnie GP i zawsze było bardzo dużo ludzi, Nadarkiewicz chyba sam nie ma pojęcia ile biletów sprzedaje.... w tamtym roku także było dużo ludzi, może ciut mniej niż w poprzednich latach..

 • vegx redaktor

  W 2007 roku na LGP nie mozna bylo narzekac na kibicow, byl praktycznie pelny stan i to bylo idac na trybunach juz dlugo przed konkursem. No, ale tez forma Adama byla swietna.
  Rok temu niestety, na krotka chwile przed konkursem ludzie leniwie schodzili sie na trybuny... od strony sceny praktycznie nikogo nie bylo na gornej trybunie, a tylko nieco lepiej bylo po drugiej stronie zeskoku. Wygladalo to az smutnie... ale skoki tez nie byly dobre.
  Pewne jest, ze jak w pierwszych konkursach LGP Adam ładnie poskacze to trzeba bedzie biletow dodrukowac... inaczej, to i 5 tys. moze sie okazac za duzo.

 • emotka22 stały bywalec

  heheh no to fajnie że jesscze bilety są bo jak by ktos się jeszcze zdecydował to kupi .....
  dobrze że ja już mam hhah

 • Anonimowy Anonim bywalec
  Ohh..

  Coś się nam pan Nadarkiewicz postarzał, ale nikomu do młodości nie idzie!

  @Michi

  Zgadzam się w 100%! Korzyść z "Małyszomanii" mogła być ogromna i raczej nigdy się już nam taka szansa nie powtórzy.

 • anonim
  Skocznia masakra...

  Byłem na Wielkiej Krokwi w zeszłym tygodniu i bardzo się rozczarowałem.Dolne trybuny,pawilony przy wejściu robią przygnębiające wrażenie.Wyglądają jak pomnik Komunizmu,gdzie czas od 30 lat stanął w miejscu...Do tego te budki dla komentatorów tv i radiowych,normalnie szok! Podobnego obciachu dawno nie widziałem.Jak to jest w ogóle,że najpopularniejsza i największa skocznia w PL,znana na całym świecie,ma gorsze trybuny niż niejeden pierwszoligowy(II liga de facto) stadion piłkarski? ... Szkoda,że sukcesy Adama nie przełożyły się na wybudowanie nowych trybun od podstaw...Zmarnowano szansę,a następna może się już nie powtórzyć.Jedyną szansę widzę w organizacji MŚ w narciarstwie klasycznym.Całe szczęście,że przy okazji mojej wizyty na skoczni,odbywał się trening Naszej kadry A i oglądając skoki Stocha i spółki,zupełnie o trybunach zapomniałem.Ba,wydawało mi się nawet,że jest całkiem fajnie :)))

 • maja88 bywalec

  Jeżeli bilety będą tańsze to i kibiców będzie więcej na skoczni!

 • anonim

  A ile może wejść kibiców max na skocznię?

 • kibic_malysza doświadczony

  W 2004r było 28tyś kibiców na trybunach bo tyle biletów było jeszcze wtedy do sprzedania, ceny były po 40zł.

 • Gall początkujący

  "W trakcie największej popularności Adama Małysza bywało około 7000 widzów." Człowieku, podczas pierwszego LGP w Zakopanem (2004) było chyba ze 40 000 widzów na skoczni i pół tego w pobliżu...

 • anonim

  No co on gada.
  W 2006 roku bylo ok 14 tys kibiców latem, w sobotę.
  W 2007 roku było prawie tyle samo.
  Najgorzej, fakt, bylo w ubiegłym roku, a to dlatego, ze ceny były kosmiczne.
  Jak obniżą ceny to i kibiców będzie więcej.

 • malyszomanka początkujący
  kibic_malysza

  zgadzam się ;))

 • kamka początkujący

  Sprzedali więcej biletów o proszę reklama przede wszystkim

 • kibic_malysza doświadczony

  Tad - świetny news,jest w nim wszystko a nawet coś ponad czyli filmik. O to chodzi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).