FIS Cup w Oberwiesenthal: Danny Queck triumfuje

• 2009-08-18 11:11

Danny Queck skokami na 97,5m i 98,5m wygrał drugie zawody z cyklu FIS Cup, rozgrywane w niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal.

Na drugim stopniu podium stanął Nico Hermann (94,5m i 98m), a trzecią lokatę wywalczył Norweg Anders Fannemel, który w pierwszej serii uzyskał 88m, a w drugiej aż 104,5m, co było najlepszym wynikiem konkursu.

Tuż za czołową trójką uplasowali się zawodnicy gospodarzy – Daniel Wening (97m i 91,5m) oraz Jonas Faller (88m i 101m) i znany z występów w Pucharze Świata – Włoch Andrea Morassi (92,5m i 95m).

Na 11. miejscu rywalizację zakończył Joerg Ritzefeld, a punktów do klasyfikacji trzecioligowych rozgrywek nie wywalczyli Czech Antonin Hajek i powracający po długiej przerwie Alexander Herr.

Po raz kolejny na starcie nie zabrakło przedstawicieli egzotycznych państw. Najwyżej z nich, bo na trzydziestej pozycji sklasyfikowany został Holender Oldrik van den Alst.

Następne zawody Pucharu FIS zaplanowano dopiero na 12-13 września w słowackim Strbskim Plesie (HS 100).

Zobacz klasyfikację generalną FIS Cup...»

Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4255) komentarze: (2)