Puchar Bieszczadów dla Ukraińców

 • 2009-09-10 14:31

W niedzielę na skoczniach Zakucie (K20, K40) w Zagórzu odbył się Letni Puchar Bieszczadów, w którym wystartowali zawodnicy z miejscowych klubów: ZTS Zakucie oraz ZKN Sokół, a także skoczkowie z Krzemieńca (Ukraina) oraz Starego Bystrego.

Wśród najmłodszych (K20) pierwsze miejsce wywalczył Stepan Pasichnik, który lądował na 22 m i 21 m. Za nim znalazł się Andrzej Pałasz (21 m i 21 m), a na trzeciej pozycji zawody ukończył Andriy Pasichnik (20 m i 18,5 m). Jedyna dziewczynka na K20 - Kasia Pałasz - zajęła 7. miejsce (10 m i 9 m).

W kategorii junior D (K40) konkurs wygrał Vadim Mulik (33 m i 32 m), przed Mateuszem Mamrowiczem (31 m i 31 m) oraz Andrzejem Pałaszem (27,5 m i 29,5 m). W zawodach nie wziął udziału najbardziej utytułowany skoczek z Zagórza - Michał Milczanowski.

W grupie juniorów C zwyciężył Andrei Klimchuk, po skokach na odległość 39,5 m i 39 m. Drugie miejsce zajął Gabriel Majcher (39 m i 39 m), a trzecie - Kamil Bańczak (35 m i 36 m). Na ósmej pozycji uplasowała się Magda Pałasz (24,5 m i 25 m).

Pełne wyniki


Barbara Niewiadomska, źródło: MGOKiS Zagórz
oglądalność: (4888) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emu początkujący

  Najdziwniejsze jest to, że jeszcze parę lat temu te skocznie były z hukiem (huk rozległ się wprawdzie tylko lokalnie, ale zawsze... ;)) reaktywowane. A teraz rzeczywiście K-20 jest od biedy skakalna, ale K-40 na pewno nie - dziury w rozbiegu. Analogicznie zresztą Lubawka... też kilka lat temu reaktywowana, a obecnie z pewnością nieczynna... ruina nie, ale nie wygląda to też na czynną skocznię i nic mi nie wiadomo o tym, by ktoś tam skakał.
  W Polsce potrafią niesamowicie marnotrawić pracę. Kiedy w 2003 r. pierwszy raz byłam w Karpaczu, Karpatka - ta skocznia tuż za domem, w centrum miasta - była akurat remontowana. Rozbieg składał się z samej metalowej konstrukcji, deski były właśnie wymieniane. Jakiś czas później informacja na stronie miasta - zimą będą tam duże zawody dziecięce. Drugi raz byłam w Karpaczu w lutym 2005 r. i skocznia dość jednoznacznie wyglądała na nieczynną - rozbieg przysypany grubą warstwą śniegu, ze śladami zjeżdżania na tyłku (zwały śniegu zapobiegały dotoczeniu się aż do krawędzi progu i oddaniu skoku bez nart). Czyli co? Wychodzi, że wyremontowali skocznię na jeden sezon. Naprawdę cud, że skoki w Polsce jeszcze zipią.

 • czarnylis weteran
  @Davidsson

  W Iwoniczu skocznie się rozpadają powoli. Do użytku, od biedy nadaje się tylko K20, więc skoki w tamtym klubie umierają (umarły). Słyszałem, że chłopaki jeszcze skaczą, ale nie ma tu mowy o jakimkolwiek oficjalnym szkoleniu. Po prostu pasjonaci są szkoleni przez jeszcze większego pasjonata, tylko amatorsko i dla przyjemności. Szkoda... choć chwała tym ludziom że nie pozwalają całkowicie umrzeć skokom na ziemi krośnieńskiej. A kiedyś, oprócz Górnika Iwonicz były tu jeszcze Orlew Krosno, Karpaty Klimkówka vel Szron Rymanów, Dukla i Strzyżów. Pozostały wspomnienia i resztki skoczni.
  W Głowience koło Krosna (na tzw. Spadzie) co rok chłopaki organizują zawody na amatorskiej K20 i skaczą po dwadzieścia parę metrów na zjazdówkach! Na YouTube jest filmik. Trzeba wpisać Głowienka Spad.

 • TAMM profesor

  Gratulacje dla młodych skoczków z Ukrainy.
  No i oczywiście naszym też należą się brawa. ;)

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  kiedys w takich zawodach startowali skoczkowie z inowicza? co z nimi?

 • tomis bywalec

  no gratulacje

 • kamka początkujący

  gratulacje dla nich

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).