Niegroźny uraz Adama Małysza

 • 2009-09-24 21:52

Być może już w najbliższy wtorek Adam Małysz wznowi treningi na skoczni. U najlepszego polskiego skoczka, tuż po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle stwierdzono naderwanie przyczepu mięśnia prostego brzucha.

"Uraz nie powstał w wyniku żadnego upadku czy innego zdarzenia. Adam od pewnego czasu odczuwał  bóle i stąd decyzja o wykonaniu badań tuż po PK w Wiśle, które wykazały, naderwanie przyczepu mięśnia prostego brzucha. Nie jest to na szczęście nic bardzo poważnego"- mówi Rafał Kot.

"Już w najbliższy poniedziałek zaplanowane mamy badania kontrolne, które wszystko wyjaśnią. Jeśli wszystko będzie w porządku, wówczas Adam Małysz już od wtorku będzie mógł wznowić treningi" - dodał fizjoterapeuta polskiej kadry.

Obecnie Adam Małysz regularnie poddaje się zaleconym zabiegom i czuje się już lepiej. Lekko naderwany mięsień goi się. Na pewno nie weźmie jednak udziału w zaplanowanych na sobotę zawodach o Puchar Solidarności.

"Niestety, ten uraz sprawił, że zmuszony byłem do dwutygodniowej przerwy w treningach. Wielka szkoda, jednak tak niestety bywa. Pewnych rzeczy po prostu nie da się uniknąć" - podsumował Adam Małysz.

Rafał KotRafał Kot

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8258) komentarze: (74)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TAMM profesor
  @Malyszomaniak

  I bardzo dobrze. ;)

 • Malyszomaniak bywalec
  Jak widać redakcja już działa

  Niestety, Twój komentarz zawiera niedozwolone słowo: Ze względów na liczne anonimowe wpisy sprzeczne z regulaminem, prosimy o nie korzystanie z serwisów typu anonymouse.org i nie zostanie opublikowany!

 • krwisty bywalec

  @Fanka dać mu klapsa?;-))))))

 • anonim

  autor: ROCO.S. (*l23.anonymouse.org), 21 stycznia 2009, 17:58

  korba (*137.anonymouse.org), 26 września 2009, 08:13

  autor: ganga (*152.anonymouse.org), 02 września 2009, 05:09
  To jest przypadek już nawet nie do leczenia.

 • Snoflaxe stały bywalec

  Jak dla mnie, nie ma wątpliwości, że posty roco.s i korby były pisane przez jedną osobę a jeśli IP rzeczywiście jest identyczne, to jest to lekko mówiąc dziwne.

 • and początkujący
  @Filip (*162.magma-net.pl), 25 września 2009, 13:12

  Nie bardzo rozumiem. To co w brydżu to same szumowiny. Sądzisz że tam to tylko każdy czycha jak kogoś oszukać wykiwać. Jak jesteś zdecydowany to Ci mogę troche odkryć swiat Brydża, abyś zmienił zdanie.

 • pawelf1 profesor
  @korba

  Popatrz na swój IP i na IP ROCO.S kiedy się nie logował he he he . Ty naprawde masz niezłą--- "korbę "---- skoro piszesz sam do siebie i jeszcze liczysz że inni w to uwierzą he he he.

 • anonim
  Żądam przeprosin

  Nareszcie ROCO.S dał głos. Czekałem na to, bo porównanie mnie do niego, to jakaś paranoja stoworzona w chorej zwapanionej głowie. Bezpodstawne porównanie kogoś do innej osoby jest także obrazą .
  Czuję się obrażony szczególnie przez Fanka i żądam przeprosin inaczej stwierdzę z całą pewnością, że ma ona w głowie wapno, a tylko w zwapniałym mózgu mogą sie rodzić takie pomysły: Starość nie radość.
  Co ja złego uczyniłem pisząc te słowa?:" Starość nie radość przyczepy się odrywają. Pewnych rzeczy po prostu nie da się uniknąć.
  Tak na marginesie; O czym niektórzy tu plotą głupoty jak tytuł newsa jest całkiem inny? "
  Obraziłem kogoś?. Przecież to prawda, że z wiekiem człowiek jest podatny na kontuzję i pewnych rzeczy po prostu nie da się uniknąć.( sam Małysz o tym mówi)
  Czy to fałszywe stwierdzenie?. Skąd więc taka maniakalna burza?
  Niemniej jednak dziękuję za dawkę niesamowitej ilości śmiechu jaką wywołały u mnie komentarzy pani Wapno i innych. :) :) Przecierałem oczy ze zdumienia czytając te wszystkie głupoty. To całe odejście od tematu. Maja jednak odejście niektórzy.
  Ludzie to jest news o Małyszu a nie po ROCO.S Pogłupieliście wszyscy?
  ROCO.S Będę śledził Twoje komentarze, ale nawet jak będą kontrowersyjne nie zidiocieję jak inni i będę się zajmował tylko Twoja sobą :)
  Przecież to portal o skokach.
  Podoba mi się stwierdzenie
  "Starość nie radość a wapno się lasuje."
  Pamiętaj jednak, ze my także będziemy kiedyś tacy starzy jak Fanka i lasowanie mózgu zapewnione. :)

  Pozdrawiam tych, którzy nie za bardzo jak ja przepadają za Małyszem ( Adaśkiem), a prawdziwych fanów skoków.

 • anonim

  Jedno zostało bardzo celnie ustalone.
  Że prawo do pisania i wypowiadania się tutaj powinni mieć ludzie tylko i wyłącznie zalogowani.
  A jesli komuś będzie zależało aby byc tutaj stałym bywalcem i komentować to sie zaloguje bo przecież to dosłownie trwa minutę.
  Rejestracja i logowanie bez problemu.
  Wszelkim hydrom, anonimom, tym co zmieniają nicki a potem jeszcze walą wariata, że to nie oni pomimo jasnych dowodów, trzeba powiedzieć stop!
  Będzie większy porządek a ja wreszcie spokojnie będę mogła zasnąć i śnić:)
  Bo jak na razie to mam sny zaburzone i dojrzeć mało mogę :)

 • TAMM profesor
  @czarnylis

  Takich ludzi albo traktuje się z pogardą albo nie traktuje się ich wcale.

 • czarnylis weteran

  Miałem już na temat @Rocosa i jego hydrowatych nicków już nigdy nie pisać, ponieważ stwierdziłem że nie warto się takim człowiekiem(?) przejmować ani tym bardziej brać jego chorych wypowiedzi na serio, ale zrobię wyjątek.
  Trafiłem na forum na przełomie roku i nie powiem, teksty @Rocosa mi się czasem podobały (nie znałem hydry i jej wcześniejszych głów, tzn. nicków), lecz z czasem zauważyłem iż użytkownik ów za wszelką cenę chce być czytany i z tego powodu szuka taniej sensacji. Jestem fanem skoków, Adama Małysza i szanuję zdanie ludzi, którzy na przykład za mistrzem nie przepadają, lecz są wstanie swe uczucia w sposób kulturalny i rzeczowy przedstawić. Nie wszyscy muszą kochać Adama Małysza, i muszę się z tym pogodzić, ale nie można bezpodstawnie szkalować wybitnego Polaka i jego rodziny, chowając się w cieniu pozornej, internetowej anonimowości. Jeśli ktoś tak postępuje to świadczy to jedynie o jego wątpliwej moralności i charakterze tchórza. Jak myślicie, czy te zdania @Rocosa przytoczone przez @Fankę i @Krwistego padłyby gdyby @Rocos staną twarzą twarz z Adamem Małyszem? Czy powiedziałby to samo prosto w oczy samemu Adasiowi, czy opuścił wzrok i podkulił uszy przytłoczony osobowością tego, którego nienawidzi? A może udawałby wiernego fana? Stawiam na dwie ostatnie opcje. Czy warto takiego osobnika traktować poważnie?

 • TAMM profesor
  @SKI

  Można ignorować.
  Nic to nie zmieni, ale masz rację.
  Będzie mniej stresów.
  Co prawda niektóre jego komentarze na temat Małysza ciężko jest zignorować.
  Ale w końcu nawarzy sobie piwa.

 • TAMM profesor
  @krwisty

  ROCO.S. jest chyba przypadkiem nieuleczalnym.
  A jedyną receptą na problemy z jego osobą jest izolacja od naszego serwisu.

  Albo cenzura. ;)
  Przepuszczać tylko niekontrowersyjne komentarze. ;)
  Ale, to by było za dużo zbędnej roboty dla moderatorów. ;)

 • anonim
  Persona non grata

  Z przykrością stwierdzam, że ponowne pojawienie się na tutejszym forum wiadomego osobnika, który od czasu TCS ma u mnie całkowitego ignora i od tego czasu konsekwentnie nie czytam jego wypowiedzi, sprowadziło dyskusję do niskiego poziomu, choć- nie zaprzeczę- @krwistego wena nie opuściła. :)
  Uważam, że użytkownicy forum powinni go całkowicie zignorować dla dobra własnego zdrowia psychicznego oraz poziomu tutejszej dyskusji.
  Jeśli chodzi o wykasowywanie jego wpisów- nie należy tego robić. Niech pisze dalej, niech spokojnie gromadzi się materiał dowodowy w sprawie... Pro publico bono.

 • anonim

  bea ma rację, tylko jakoś nikt jej zbytnio nie popiera, a szkoda.

  czyżby Wam się wstyd zrobiło?

 • krwisty bywalec
  Jeszcze kilka słów i zamykam paszczę ;-)

  Panowie może to nawet nie o wenę chodzi tylko piszę co mnie drażni w tym typie, lecz wiem, że w słowach nie przebieram i pewnie wylecą te moje wpisy ale cóż @materac jak chcesz to je bierz hehe@TAMM to już wyjaśniłeś nam i jest ok. Ogólnie wiesz bardzo dobrze, bo czytasz kazdego newsa i wpis na tym forum,że z Rocosem bywało różnie i nawet często pisał tak by nie wzbudzać kontrowersji.Lecz cóż z tego jak po chwili i tak szydło z worka wyłaziło.Zawsze też jak mu się bezpośrednio w pysk strzeli pytaniami, lub jego wpisami, to wtedy milknie lub odpisuje nie na temat.Podobno Rocos zawsze był za Kruczkiem i jego sztabem a tu można znaleźć zgoła inne jego wpisy :
  "autor: ROCO.S. (*189.anonymouse.org), 05 stycznia 2009,15:06
  To jest jeszcze jeden przykład
  ,że sztab szkoleniowy działał całkowicie po omacku godząc się - sory każąc Małyszowi skakać w TCS.
  Myśleli, że na zawodach i ala treningach w miedzy czasie forma wróci. Naiwni tak myślą nie a fachowcy.
  Wniosek: To nie fachowcy a naiwniacy :)"

  albo to :
  autor: ROCO.S. (*l23.anonymouse.org), 05 stycznia 2009, 13:54
  ....Martwią się niektórzy z kim będzie trenował Małysz.
  Ja się nie martwię ,bo wreszcie nie będzie pod ręką tych dyletantów ze sztabu szkoleniowego. Ze wszystkimi nawet z panią Izą może trenować ale nie z nimi.
  Moim zadaniem wróci do korzeni czyli do wujka Szturca. No rodzina musi sobie pomagać :)
  Ps. To wycofanie Małysza ,to chyba jeden z wielu pomysłów sztabu szkoleniowego :)"
  Albo to:

  "autor: Luk , 08 grudnia 2008, 13:58
  A czy w ogóle trener Kruczek i prezes PZN czytają te uwagi co my je tutaj piszemy?

  autor: ROCO.S. (*l23.anonymouse.org), 08 grudnia 2008, 14:01
  Luk
  Nie rozśmieszaj mnie. :) Nawet jakby czytali ,to co ? Uważasz ,że coś to zmieni w zakutych łepetynach ?"

  Pytam czy takie teksty pisze obrońca wieloletni Kruczka?Sam wszak zawsze twierdzi że stoi i stał po stronie trenera?
  No stał po to tylko by trenerowi nogę podłożyć.Broń Boże przed takimi obrońcami, przyjaciółmi, kolegami.
  Jak powiadał kiedyś mój dawny znajomy:
  "taki kolega z niego co mnie w nogę ugryzł"
  Rocos właśnie taki jest .Rocos odezwiesz się tchórzu i wyjaśnisz nasze wątpliwości co do twojego zdrowia psychicznego? A może planujesz jakąś odsiecz i walkę na argumenty?A planuj sobie, planuj i tak ci z tego nic nie wyjdzie wg powiedzenia "Dziadek planował p.ierdnąć i się zes.rał" ;-)

 • materac początkujący

  aż się zarejestrowałem z tego wszystkiego ;)

 • TAMM profesor
  @Malyszomaniak

  Wola rzeczywiście jest.
  Trzeba tylko czekać na reakcje Administracji naszego portalu.

 • Malyszomaniak bywalec
  Jest Wola

  A ja myślę że jest wola bywalców tego portalu by w końcu zabronić wypowiadać się osobom nie zarejestrowanym na publiczny widok. Jeśli ktoś jest nie zarejestrowany to jego komentarze nie powinny się pojawiać . Ten wniosek powtarza się już od co najmniej roku myślę ,że już czas by do tego dojrzeć. Wiele osób zniknęło przez zaniżanie poziomu przez takich ludzi jak omawiany tutaj. Dużo łatwiej zablokować osobę zarejestrowaną nałożyć sankcje czy w końcu regulować nadpobudliwość po przez odpowiednie ustawienie regulacji.

  I jak to się mówi twarde prawo ale prawo. Lub też Prawo dotyczy każdego. Dlatego każdy powinien o tym wiedzieć nie pomstować potem ,że się dostanie ostrzeżenia.

 • TAMM profesor
  @materac

  Zgadzam się co do komentarzy krwistego.
  Są świetne.
  Też gratuluję weny. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).