Puchar Solidarności w Zakopanem: Bachleda wygrywa kwalifikacje

 • 2009-09-26 19:32

W Zakopanem zakończyła się seria próbna przed sobotnim konkursem o Puchar Solidarności. Wysoką formę potwierdził Marcin Bachleda, który wylądował na 128m.

Daleko poszybowali także Grzegorz Miętus (127m), Andrzej Zapotoczny (124m), Rafał Śliż (122m) oraz Stefan Hula (121m).

Na liście startowej znalazło się łącznie 73 skoczków z Polski oraz Słowacji. W związku z dużą liczbą uczestników, seria próbna, zaplanowana na godzinę 18:00 została potraktowana jako kwalifikacje do konkursu. W zawodach nie biorą udziału Adam Małysz oraz Łukasz Rutkowski.

Na trybunach przybywa kibiców, którzy głośno oklaskują dalekie skoki. Pogoda sprzyja organizatorom i nie powinna pokrzyżować zaplanowanych na dziś serii konkursowych.

Korespondencja z Zakopanego, Alicja Kosman

Wyniki kwalifikacji:

1. Marcin Bachleda - 128m (130,9 pkt.)
2. Grzegorz Miętus - 127m (127,6 pkt.)
3. Andrzej Zapotoczny - 124m (122,2 pkt.)
4. Rafał Śliż - 122m (117,6 pkt.)
5. Stefan Hula - 121m (116,3 pkt.)
6. Dawid Kubacki - 121m (115,8 pkt.)
7. Krzysztof Miętus - 120,5m (114,9 pkt.)
8. Jan Ziobro - 120m (114,0 pkt.)
9. Kamil Stoch - 120m (113,5 pkt.)
10. Maciej Kot - 119,5m (112,1 pkt.)


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5172) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_malysza doświadczony

  Stoch - przecież było mówione i pisane gdzieś, że nie skacze w Wiśle dlatego że nie jest w takiej dyspozucji jaką by chciał mieć, teraz widocznie chce sie w Zakopcu sprawdzić ale chyba formy jak nie byłóo tak nie ma.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).