Schlierenzauer Mistrzem Austrii na skoczni dużej

 • 2009-10-18 14:30

Gregor Schlierenzauer wygrał niedzielne zawody o Mistrzostwo Austrii na dużej skoczni w Innsbrucku. 19-letni Tyrolczyk poszybował na 129,5m i 125m. Po srebrny medal sięgnął Thomas Morgenstern (122 i 125m), a na trzecim stopniu podium stanął Andreas Kofler (125,5 i 121,5m).

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Stefan Thurnbichler (122 i 123m), a piątą lokatę wywalczył Wolfgang Loitzl (121 i 118,5m). Czołową szóstkę zamknął Manuel Fettner, który uzyskał 122 i 117,5m.

Podobnie jak we wczorajszym konkursie, w zawodach nie wziął udziału Martin Koch.


Wyniki Mistrzostw Austri w Innsbrucku, 18.10.2009:

1. Gregor Schlierenzauer  129,5m i 125,0m (259,6 pkt.)
2. Thomas Morgenstern     122,0m i 125,0m (246,6 pkt.)
3. Andreas Kofler         125,5m i 121,5m (246,1 pkt.)
4. Stefan Thurnbichler    122,0m i 123,0m (240,0 pkt.)
5. Wolfgang Loitzl        121,0m i 118,5m (231,1 pkt.)
6. Manuel Fettner         122,0m i 117,5m (227,6 pkt.)
7. Balthasar Schneider    120,5m i 116,0m (222,7 pkt.)
8. David Zauner           118,5m i 118,0m (222,2 pkt.)
9. Lukas Mueller          121,0m i 113,0m (215,7 pkt.)
10. Michael Hayboeck      116,5m i 115,0m (211,2 pkt.)

 


Tadeusz Mieczyński, źródło: ewoxx.com
oglądalność: (8333) komentarze: (57)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_malysza doświadczony

  Jeśli będzie wiatr tylni to Schleiren nie ma szans, jeśli nawet będzie belka nisko to nie ma szans, wtedy faworytem będzie Adam. Jesli belka będzie ustawiona wysoko i będzie wiatr pod narty .. obawiam się, że Schlieren może odskoczyć.

 • materac początkujący

  heh no tak zapomniałem o nowym systemie

 • TAMM profesor
  @materac

  Jak będzie nowy system, to nas nikt nie zaskoczy. ;)

 • anonim

  Jeszcze pozostaje jedno pytanie czy na IO będą obowiązywały też nowe zasady bo jak na razie to tego nie wiemy na 100% dopiero będzie wiadomo bo jakimś zjeżdzie w listopadzie póki co Hoffer powiedział, że na IO będzie po staremu.
  Jak po staremu nie puszczą ich już z tak wysokich najazdów jak po nowemu ci co liczą na przednie wiatry muszą się liczyć z odjęciem pkt:)
  Tak czy siak trzeba być w bardzo dobrej formie i potrafić latać przy tylnych wiatrach co udaje się mało komu:)
  Moim zdaniem Greg tam nic nie zdobędzie ale zobaczymy.

 • materac początkujący

  a ja podtrzymuję to co pisałem wcześniej, według mnie żaden z "pewniaków" złota nie zdobędzie, tylko ktoś nas zaskoczy :)

 • emotka22 stały bywalec

  haah a ja liczę na Gregora bo on znó bd mocny ja to wiem i wierzę w niego że nadal bd mocny i pokaże wszystkom na co go stać :D
  Gregor zrób swoje :)

 • anonim

  Dokładnie:)

  Pociesza mnie na razie fakt, że jak Adam trenował w Lahtii z Aho, to mimo, ze Adam skakał z obnizonego rozbiegu to i tak skakał wciąż najdalej:)
  No ale zobaczymy zimą:)

 • Malyszomaniak bywalec
  Slirek

  Moim zdaniem Slirek jest jednym z najmocniejszych kandydatów do złota Adam też nie próżnuje ale.... W Grześku jest zadziorność młodość a przy tym spokojny umysł to wybuchowa mieszanka. Jest jeszcze Aho Maska On znów ma doświadczenie nieobliczalność i jest wypoczęty ma spokój i radość z powrotu. Adam ma niepewność kibiców i trwogę o niego a to jego wiek jednak to można powiedzieć doświadczenie i spokój konsekwencja. Trochę można powiedzieć jest według niektórych przytłoczony ciężarem zwycięstw i wciąż wielkich oczekiwań wobec siebie i kibiców wobec niego. Ratuje go spokój i doświadczenie. Adam jest nieobliczalny jeśli dojdzie do optymalnej formy to jest w stanie wygrywać z każdym a ponieważ Grzesiek nie odpuści to konkurs jeśli tylko warunki na to pozwolą będzie walką tytanów. Do tego grona może każdy równei dobrze dołączyć bo to jeszcze sporo czasu do którego Grzesiek może osłabnąć a np. Kofi albo Morgi dojrzeć. A w między czasie może się pokazać ktoś jeszcze nieobliczalny nie powtarzalny rewelacyjny jak HP skoków czyli Ammii Amman. :)
  Co najmniej 10 można znaleźć kandydatów
  Adam,Grzesiek,Kofi,Morgi,Aho,Amman, ale też i Rosjanie Norwegowie o których ostatnio cicho jest a oni swoje robią.

  Trudno dziś debatować bo nawet Kołderka pofrunie jak jest w formie :). Wszystko się okaże kto najlepiej przepracował przygotowanie jak i też trafił z forma w danym dniu.

 • TAMM profesor
  @materac

  Daleko mi do pesymizmu.
  Ale do optymizmu jeszcze dalej. ;)

 • Jabbar początkujący

  Schlieri nie slabnie, to duza glupota, w sezonach 05/06 i 06/07 nie byl tak dobry jak teraz...

 • kibic_malysza doświadczony

  A ja zauważyłemz że Schlieren słabnie z każdym sezonem.

 • materac początkujący

  TAMM chyba zbytnim pesymistą jesteś, jeśli chodzi o sport ;)

  a co do:
  "oj, widzę że sporo spośród was nie lubi Gregora ;) a szkoda "
  e tam sporo, to ciągle ci sami ;)

 • anonim

  Bardzo cieszy to, że upadek nie zaszkodził mu i ten ambitny chłopak może dalej realizować swoje marzenia.
  Pokazuje swoją formę wygrywając m.in. te zawody.
  Według mnie niepodważalnym dowodem na to, że ma ogromny talent i jest wielkim sportowcem, jest to, że od razu zaczął się liczyć w Pucharze Świata i ma trzy wspaniałe sezony.
  Jego forma nie waha się zbytnio.
  Trzymam kciuki i liczę na powtórkę z rozrywki w zbliżającym się sezonie. Mam nadzieję że Schlierenzauer zafunduje mi kolejną dawkę niepowtarzalnych emocji i pobije kolejne rekordy. Jest niezwykle mocny i chyba każdy to przyzna;)
  Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu;)

 • bea początkujący
  @manka

  To się kuruj :) I Martin też niech się kuruje, bo to fajny chłopak jest i skoczyć daleko potrafi.

 • bea początkujący
  @TAMM

  Ech... Mam nadzieję mimo wszystko, że sport nie tylko był, lecz nadal jest (a przynajmniej może być) piękny. "Piękno jest w oczach patrzącego"...

 • manka początkujący

  ja tez mam grype jak Koch i tez sie kuruje w domu jak on :/

 • TAMM profesor
  @bea

  W sporcie chodzi o to, czego jest w nim co raz mniej.
  O piękno.
  Bo sport jest (był) piękny.

 • anonim

  W II serii Morgi już dorównał Schli. I goni go powoli, ale skutecznie

 • bea początkujący
  "Citius, altius, fortius..."

  Czyli: "Szybciej, wyżej, mocniej..."; To motto zmagań olimpijskich. I to "fortius" - drodzy moi - nie oznacza, by "mocniej"; przywalić przeciwnikowi; "altius", by wyżej głowę podnosić w pogardzie dla rywala; a "citius", by jak najszybciej się go pozbyć :) I jeszcze jedno: "Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział; podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale dobrze się zmagać"; (baron Pierre de Coubertin). Tak sobie pomyślałam, że przed niesamowitymi przeżyciami (takie będą, jestem pewna), jakie nas czekają w Whistler i w PŚ, warto przypomnieć, o co tak naprawdę chodzi sporcie, bo czasem mi się wydaje, że nie dla wszystkich to jest oczywiste :)

  Powtórka (żeby było czytelne), a przy okazji może się utrwali w pamięci :)

 • bea początkujący
  "Citius, altius, fortius..."

  Czyli: „Szybciej, wyżej, mocniej...” To motto zmagań olimpijskich. I to "fortius" – drodzy moi – nie oznacza, by „mocniej” przywalić przeciwnikowi; "altius", by wyżej głowę podnosić w pogardzie dla rywala; a "citius", by jak najszybciej się go pozbyć :) I jeszcze jedno: „Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział; podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale dobrze się zmagać” (baron Pierre de Coubertin). Tak sobie pomyślałam, że przed niesamowitymi przeżyciami (takie będą, jestem pewna), jakie nas czekają w Whistler i w PŚ, warto przypomnieć, o co tak naprawdę chodzi sporcie, bo czasem mi się wydaje, że nie dla wszystkich to jest oczywiste :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).