Czesi będą szukać śniegu w Norwegii

 • 2009-11-12 00:57

Ośmiu czeskich skoczków narciarskich poleci do Norwegii, aby tam trenować na śniegu. Nie ma jednak pewności, czy Czechom uda się faktycznie w Norwegii poskakać.

Skocznie według zapowiedzi miały być gotowe, jednak nadal nie są.

David Jiroutek powiedział CTK, że nie mają innej możliwości niż treningi w Norwegii. Szkoleniowiec planuje udać się do Skandynawii samochodem, którym przywiezie potrzebny sprzęt.

Pierwsze skoki na śniegu zawodnicy mają oddać w Lillehammer lub Vikersund, ale nie jest to jeszcze ustalone. Pod uwagę brano początkowo także Pragelato, ale podobnie jak przed ostatnim sezonem, Włosi mają problemy z opadami śniegu.

W ostatnim tygodni Czesi testowali kombinezony przygotowane na sezon olimpijski. Do Norwegii udadzą się Roman Koudelka, Jakub Janda, Martin Cikl, Borek Sedlak, Jan Matura, Antonin Hajek i Cestmir Kozisek.

Według serwisu skoky.net uda się tam również Lukas Hlava. Ondrej Vaculik przystępuje do olimpijskiego sezonu w niezbyt dobrym nastroju, gdyż pod koniec zimy czeka go operacja wypadniętego krążka międzykręgowego.


Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4834) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 stały bywalec

  No i co w Lillehamer jest już śnieg ?

 • anonim

  Czesi są w Lillehammer :)

 • Marce93 stały bywalec

  Ciekawa jestem czy znajdą ten śnieg...podobno 'kto szuka, ten znajdzie' ;p

 • Alina88 stały bywalec

  A właśnie, że nie figa, bo śnieg spadł wczoraj i Norwegowie już powoli się szykują do powrotu do kraju.

 • sledzik16 stały bywalec

  Ciekawe jak Czesi będą spisywać się w tym sezonie

 • David27 bywalec

  tylko w Zakopanem nie jest skocznia przygotowana.. w Finlandii i Norwegii od kilku lat wszyscy jeżdżą przed sezonem a Polacy nigdy nie zostają w stolicy tatr a nawet dwa lata temu na Słowacji byli gdzie skocznia tak fatalnie była przygotowana , że sezon poszedł wszystkim kiepsko ( o ile to byłą wina skoczni)

 • anonim

  hehe Czesi jada do Norwegii w poszukiwaniu sniegu a Norwegowie z kolei pojechali do Finlandii bo u nich nie ma sniegu xD

 • anonim

  Szukają śniegu w Skandynawii a w Zakopanem pół metra i piękna zima

 • anonim

  Przecież Jan Mazoch oficjalnie już zakonczył karierę chyba rok temu. Pisali o tym niemalże wszędzie.

 • anonim

  No i klapę mają bo pojechali i tam śniegu nie ma a fińskie skocznie już zajęte.
  Trener jest zmartwiony.

 • kamka początkujący

  no coż wszystcy jezdza za sniegiem

 • TAMM profesor

  Na razie w Norwegii mają kłopoty ze śniegiem.
  Mam nadzieję, że do PŚ będzie już w Trondheim piękna zima. ;)

 • kibic_malysza doświadczony

  Przecież Janek Mazoch już nie skacze, ożenił się i chyba nawet mają dziecko. Po tym nieszczęsnym wypadku w Zakopanem 2007 wrócił później na skocznie(ale nie międzynarodowe zawody) ale postanowił ostatecznie już nie skakać. Teraz może spokojnie zająć się rodziną.

 • anonim

  Ciekawe. Lubie czeskich skoczków i ciekawi mnie szczególnie co się dzieje z jednym z nich ... Oczywiście chodzi o Janka Mazocha ,czy ktoś wie coś na jego temat? Jeśli tak ,to proszę o jak najszybszą odpowiedż na mój - mail mniebrzegowska@wp.pl ,albo na GG : 3302838 , z góry dziękuje i pozdrawiam . Co do Jiroutka to fajnie ,że już skaczą , ciekawa jestem ,których z podopiecznych wyśle na Vancouver? ...

  Pozdro . Marta ,fanka czeskich skoczków narciarskich .

  PS : Please , odpowiedżcie mi na te pytania ,to ważne ! :)

 • anonim
  Trener Cechu

  Trenerem Čechu neni Jakub Jiroutek, ten trenuje v Italii. Trenerem je David Jiroutek

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).