Walter Hofer zadowolony z kompromisu

 • 2009-11-16 15:49

W sobotę wieczór Międzynarodowa Federacja Narciarska podała do wiadomości, że nowe zasady rozgrywania konkursów Pucharu Świata zostaną zastosowane zaledwie w kilku konkursach nadchodzącej zimy. Tą decyzją nie jest rozczarowany Walter Hofer.

"Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Da nam ona możliwość porónania obu systemów w warunkach zimowych. Przez cały sezon nowe reguły będą obecne w konkursach kombinacji norweskiej, co da nam wystarczającą ilość danych do analizy" - powiedział Walter Hofer.

Na taką decyzję FIS wpływ miał sprzeciw Austriaków, którzy jako jedyny związek narciarski byli przeciwni wprowadzeniu nowych zasad dotyczących dotyczących przyznawania dodatkowych punktów za niekorzystny wiatr i możliwości zmiany belki startowej w trakcie trwania serii.

"Jedna ze znaczących federacji narciarskich głosowała przeciwko nowym zasadom. To właśnie z tego powodu, wniosek komisji do spraw skoków, który został przedłożony radzie FIS, nie był jednogłośny. W przypadku kombinacji norweskiej wszyscy byli zgodni, wobec czego postanowiono zastosować nowy system we wszystkich zawodach tej zimy" - wyjasnia dyrektor Pucharu Świata.

W sezonie 2009/2010 nowa formuła rozgrywania konkursów będzie więc dotyczyć jedynie w Team Tour (30.01.2010 - 07.02.2010) oraz w Turnieju Nordyckim (6.03-2010 - 14.03.2010). Natomiast wszystkie najważniejsze imprezy tej zimy, z Igrzyskami Olimpijskimi, Turniejem Czterech Skoczni, Mistrzostwami Swiata w Lotach na czele będą odbywały się "po staremu"...Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6819) komentarze: (74)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TAMM profesor
  @Schlieri-fanka

  "Można wygrywać nawet z wiatrem 2,5 m/s w plecy, co w tamtym sezonie pokazał m.in. Schlierenzauer. "

  Nie sztuka wygrać z wiatrem 2,5 m/s w plecy, kiedy inny mają tyle samo.
  Kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy jest wyrównana grupa zawodników i któryś dostanie podmuch w plecy.
  Wtedy koniec marzeń o medalu.

 • anonim
  Sklad Niemców na Kuusamo

  Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Michael Neumayer, Georg Späth, Andreas Wank i Pascal Bodmer

 • anonim

  www.dsj3newtour.tnb.pl Najlepszy turniej dsj3 w Polsce Już niedlugo rusza puchar śwata.SERDECZNIE ZAPRASZAM!

 • Monik początkujący

  @mały-własnie ,zobaczymy jak to bedzie na poczciwym śniegu i po staremu..nie ma co spekulować..niech wszyscy pokaża na co ich stać...ja wiezre w swoich faworytow i kazdy z nas w swoich i nikt nikogo do niczego nie pzrekona,bo zdania mamy swoje..)) jedynie czego sobie zycze ,to miejmy szacunek dla wszystkich skoczków,tych z początku i z konca listy-POWODZENIA-trzymam za was kciuki,olimpiada pzred wami ...Panowie

 • anonim

  nawet fajnie :PP już za tydz. zaczynają się skoki , nie mogę się doczekać . ciekawe jaka forme ma Małysz i reszta ;d

 • Schlieri-fanka doświadczony
  czarnylis

  Kto powiedział, ze sport dla wszytskich jest fair? Ryzyko i szczeście to dwa elemanty, które są wpisane w każdą dziedzinę sportu, jeżeli komuś to nieodpowiada to nie powinien go oglądać, bo tylko ciśnienie mu podskoczy, jak się okaże, że podium rozdawał wiatr albo niech go nie uprawia i zajmie się prawem-wtedy to będzie miał mozliwość wykazania się sprawiedliwością.
  Raz jednemy powieje lepiej, raz drugiemu gorzej. Takie jest życie. Oczywiscie mozna tu dywagować o straconych 4 latach w przypadku IO, o niesprawiedliwości, straconej szansie, jednak myślę, ze jakikolwiek sportowiec który chce wyjść z poziomu amatora powinien zdawać sobie sprawę z tego, z czym związany jest sport,a prawda jest taka, ze jest czasem loterią, i że jeżeli chce się wygrać to trzeba pokazać naprawdę coś wiecej niz rywale, a nie tylko tyle, by poza jednym sportowcem 3 czy 4 mogło jeszcze walczyc i zrównać z nim się w walce o podium.

 • czarnylis weteran
  @Schlieri-fanka

  Cytat: "Można wygrywać nawet z wiatrem 2,5 m/s w plecy, co w tamtym sezonie pokazał m.in. Schlierenzauer."

  A teraz wyobraź sobie, że zawodników w takiej formie jest 4-5, wszak sezon olimpijski i motywacja większa. Wtedy ten co dostanie w plecy spada z podium.

 • Schlieri-fanka doświadczony
  @czarnylis

  Nigdzie w moim poście nie napisałam, że takie warunki nie wpływają na długość skoku. Nigdy tego nie powiedziałam. W swojej wypowiedzi zacytowałam tylko to, co jest tutaj powtarzane od lat, a to, ze tylko cytuję, podkreśliłam. Dla mnie osobiscie rażące i bezsensowne jest to, że gdy skoczkowi nie wyjdzie skok, tudzież przez gorsze warunki skoczy krócej, to leci i gada jakie to miał złe warunki. Prawda jest taka, zę gdyby był w wystarczającej formie do zdobycia medalu, to by go zdobył. Dla skoczka w formie dającej medal nawet wiatr w plecy 2 m/s jest tylko leciutkim, nieodczuwalnym powiewem, co obrazuje to, zę w takich warunkach Adam potrafił wygrywać konkursy czy Turnieje. Dziękuję za radę, ale nie muszę słuchać trenerów czy zawodników, by ocenić co jest obrazem rzeczywistości, a co nie. Wystarczy, ze obejrzę skok. To mówi wiecej niż słowa. Wielekrotnie skacze sie w warunkach niodpowiednich dla skoczków, ale to jest wpisane w ten sport. Można wygrywać nawet z wiatrem 2,5 m/s w plecy, co w tamtym sezonie pokazał m.in. Schlierenzauer. Dlatego uważam, że ukrócanie tradycji dalekiego skakania w tym sporcie i wygrywania dzięki temu jest bezsensowne i całkowicie bezcelowe. Nie mówie, ze nowy system nie ma plusów, bo to byłaby hipokryzja, aczkolwiek uważam, ze nie jest wart takiej ceny jak wilekie sportowe widowisko, w stylu tego jakie zapewnili nam bodajże w 2005 roku Ahonen i Romoeren, gdy wzajemnie pobijali swoje rekordy w długości skoków.

 • czarnylis weteran
  @FAW

  Ano, właśnie. Awersja decydentów do pokazywania wskazań wiatru szerszej publiczności jest zastanawiająca...

 • Sadzio105 początkujący

  Jak miały być nowe zasady punktacji wszyscy krytykowali nowy system, a teraz gdy będą stare, wielkie oburzenie, że zawody będą niesprawiedliwe. Cali Polacy, wiecznie z czegoś niezadowoleni ;-)

 • anonim
  @ Czarnylis

  Podzielam Twój pogląd, myślę, że problem z wizualizacją siły wiatru i punktacji to sztuczny problem, wynikający najprawdopodobniej z niechęci kogoś lub nawet jakieś większej grupy o znaczącym głosie w sprawie "regulaminu", a przede wszystkim w kwesti ustalania ,mianowania i kreowania kwalifikacji końcowych zawodów. Skoki to biznes jak każdy inny, niestety, zdrowej rywalizacji w nim coraz mniej.
  Nowy system jak najbardziej jest krokiem w dobrym kierunku aby zobiektyzować rywalizację na skoczniach ( ideał opisaleś bardzo dokladnie, czyli weliminowanie warunków zewnętrznych poprzez zabudowanie lub osłoniecie skoczni i zeskoku ) . Skoro jednak to idealne rozwiązanie póki co nie jest z wielu względów realne to należało poszukać innego rozwiązania, co też uczyniono.
  Narazie jednak lobby przeciwko nowemu systemowi ma przewagę. Tłumaczenie że system nie dokońca jest sprawiedliwy bo pomiary wiatru w trakcie skoku były też mało obiektywne, bo było za mało punktów pomiarowych i , lub sam moment pomiaru był nieodpowiedni tzn za krótki lub za długi w danej fazie lotu , były i są śmieszne , gdyż zarzuty te nie zdyskredytowały systemu ale nasuwały gotowe rozwiązania tych niewątpliwych braków.
  Ale jak to wystapiło w przypadku edycji informacji o sile wiatru i punktacji skierowanej do widzów tak i w tym, zamiast usunąć te niedociągnięcia skreślono póki co całe rozwiązanie.
  Twierdzę , że jest jeszcze jedna metoda na ograniczenie wpływu warunków panujących na skoczni ( napewno nie w takim stopniu jak nowy system ) a mianowicie powrót do przepisów ( o wadze zawodników, sprzęcie, itd ) z sezonu 2000/2001, wtedy różnica w sile wiatru o wartosci 0,5 m/s do 1m/s nie miała wpływu na wyniki uzyskiwane przez kolejnych zawodników, różnicę powodowała natomiast zmaiana kierunku wiatru, ale przy tamtych zasadach i tak zawody były bardziej obiektywne niż te rozgrywane obecnie.
  PS.
  Zapewniam niedowiarków, że żadnej magii ani uroku nie ma w nierównej, sterowanej przez mało obiektywnych działaczy, jakiejkolwiek rywalizacji sportowej.

 • anonim

  http://www.sports.pl/Sporty-zimowe/Malysz-o-nowych-przepisach,artykul,62467,1,300.html

  To najnowszy wywiad. Małysz trenuje ze Slowencami Czechami oraz kilkurastoma kombinatorami norweskimi.

 • Monik początkujący

  ktoś pyta...nie na temat-ok...nie pierwszy raz,7 lat...licze studia...LO...(2,5)..)

 • Divine JazOOn początkujący
  Hofer Austriak

  Austriacki sprzeciw i wszystko ładnie, ale jakby sie np. sami Polacy sprzeciwili to by ich olano...

 • anonim

  Austriacy na igrzyskach wystawią 4 wybitnych zawodników i prawdopodobieństwo, że któryś z nich trafi na dobre warunki jest o wiele wlększe niż kraju mającego 1-2 wybitnych zawodników jak np. my ( tylko Małysz), Stary system im o wiele bardziej sprzyja.

 • anonim
  @Monik

  Sorry, że nie na temat;-) Długo uczyłaś się polskiego?

 • anonim

  No dobra już, ok, masz rację.
  Zostało już tak niewiele do PŚ, ponosi mnie :)

 • Monik początkujący

  ok...niech ci bedzie..ale wiedz ,że jestem z Insbrucku i znam tamto podwórko bardzo dobrze...austriacy uparci i przekorni w dązenich ,wiem to po sobie ale nie znaczy to że sa az tacy...i Gregor? każdy ma prawo sie wkurzać a Morgi,ten jest dopiero nerwus...wieć bardziej wiary ...w ludzi...i nie austria tu żądzi,wierz mi,napweno się liczy ale czy inni pozwolili by na to?...)

 • Jabbar początkujący

  Pozatym mysle ze za bardzo to tu duzo ludzi przezywa - poprostu patrzcie na ten piekny sport i na nic innego nie trzeba myslec :)

 • Jabbar początkujący

  Trzeba sie starac zeby byc ciagle obiektywny!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).