Konferencja UKS-ów w Szczyrku

 • 2009-11-17 02:27

Po raz szesnasty Polski Związek Narciarski zorganizował konferencję dla trenerów, instruktorów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia szkoleniowe z zawodnikami UKS-ów w narciarstwie klasycznym (biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska) i alpejskim.

W tym roku spotkanie odbyło się w Szczyrku, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. "Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony klubów. Uczestniczyło w niej około 150 osób z całej Polski, ale chętnych było dużo więcej. Musieliśmy jednak ograniczyć ilość z powodu braku miejsc. Ale i tak jest to największa, jak dotąd, konferencja" – przyznał Marek Siderek, zastępca dyrektora sportowego PZN i zarazem organizator spotkania.

"Uczniowskie Kluby Sportowe to podstawa rozwoju sportu zimowego w Polsce. Pierwsze kroki stawiali w nich między innymi kadrowicze: Mateusz i Łukasz Rutkowscy, Kamil Stoch, Piotr Żyła" – dodał Siderek.

Trenerzy uczestniczyli w serii wykładów dotyczących przygotowania kondycyjnego zawodników, ochrony przed ich wychłodzeniem, prawidłowego żywienia. Mogli również zapoznać się z nowościami w zakresie kombinezonów, smarów i nart. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z marketingu, gdzie dowiedzieć można się było w jaki sposób przyciągnąć sponsorów i sprawić, by zostali z klubem na dłużej.

Konferencja na celu miała także zaznajomienie przedstawicieli UKS-ów ze zmianami w regulaminach i kalendarzem imprez. PZN wraz z firmą Ak-Pol zorganizował cykl zawodów "Bieg na igrzyska". Jest to program przeznaczony dla zawodników i zawodniczek trenujących biegi narciarskie, bardzo podobny do programu Lotos Cup w skokach narciarskich.

Ustalono zmianę kategorii wiekowej zawodnika w danym sezonie na dzień 1 maja danego roku. Przetarg na zakup nart skokowych dla UKS-ów wygrała w tym roku firma Sporten.

Kolejna nowość to możliwość zgłaszania zawodniczek do kadr makroregionalnych. Jak zapowiada Marek Siderek, zgłoszenia te będą przyjmowane i dziewczynki będą mogły trenować pod okiem trenerów koordynatorów regionu.

Kalendarz imprez PZN w skokach narciarskich na sezon 2009/2010:
26.12.2009 Zakopane Konkurs Świąteczny
26.12.2009 Szczyrk Mistrzostwa Polski seniorów
8-9.01.2010 Zagórz Lotos Cup
16-17.01.2010 Szczyrk FIS Cup
22-23.01.2010 Zakopane Puchar Świata
22-23.01.2010 Wisła Lotos Cup
24.01.2010 Wisła Puchar Wisły
24-31.01.2010 Hinterzarten Mistrzostwa Świata juniorów
29-31.01.2010 Szczyrk Lotos Cup
6-7.02.2010 Zakopane COC
10-14.02.2010 Zakopane Finał Lotos Cup/ Lotos Grand Prix
12-28.02.2010 Vancouver Igrzyska Olimpijskie
15-19.02.2010 Karpacz/Lubawka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
20-21.02.2010 Wisła/Szczyrk Mistrzostwa ŚBZN
27-28.02.2010 Wisła COC
6-7.03.2010 Zakopane COC kobiet
10-11.03.2010 Zakopane Mistrzostwa UKS-ów
12-14.03.2010 Zakopane Mistrzostwa TZN
19-21.03.2010 Planica Mistrzostwa Świata w lotach
26-28.03.2010 Zakopane Mistrzostwa Polski


Alicja Kosman, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5255) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Beata początkujący
  Bilety na 16-17.01.2010 – FIS Cup w skokach narciarskich i kombinacji

  Nie wiecie gdzie mozna kupić bilety na zawody w Szczyrku?

 • anonim

  www.dsj3newtour.tnb.pl Najlepszy turniej dsj3 w Polsce Już niedlugo rusza puchar śwata.SERDECZNIE ZAPRASZAM!

 • Alina88 stały bywalec

  Jeśli błąd wydruku, to chyba w broszurze "Wytyczne PZN" :)
  Może to będą skoki na czas- skaczesz w Zakopanem, pakujesz się i jedziesz do Szczyrku. Kto zrobi to najszybciej, zostaje Mistrzem Polski:)

 • anonim
  26.12.2009

  Cos mi tu nie gra - w jednym czasie,ale w dwoch roznych miejscach maja byc rozegrane te zawody,byc moze jest blad na wydruku?Co o tym sadzicie,bo jesli to jest prawda-to nic innego tylko trzeba przyklasnac PZN-owi za "doskonale" skomulowanie kalendarza

 • sledzik16 stały bywalec

  Ciekawy kalendarz

 • Davidsson bywalec

  o ile tam skocznie przygotują bo z tym jest problem od kilku lat...

 • Adrian D. redaktor

  Mnie najbardziej cieszy pozycja:
  "15-19.02.2010 Karpacz/Lubawka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży", bo to oznacza, że ktoś się wreszcie zainteresował skoczniami w Karpaczu i Lubawce, które od kilku lat w ogóle nie są używane. A to przecież skocznie normalne, jakich w tej chwili na terenie całego kraju łącznie mamy zaledwie cztery.

 • kamka początkujący

  sporo tego

 • nelsonek9106 bywalec

  Raczej na śniegu. Nawet jeżeli nie będzie go na skoczni, to w Zakopanym na pewno będzie ujemna temperatura, więc można będzie zrobić sztuczny śnieg i pokryć nim skocznie.

 • Luk profesor

  26-28.03.2010 Zakopane Mistrzostwa Polski - czy te mistrzostwa będą na igelicie czy na śniegu?

 • nelsonek9106 bywalec

  Takie konferencje są bardzo dobrym pomysłem. Trenerzy i właściciele klubów mogą wiele na tym skorzystać. Teraz tylko potrzeba osób które bardzo się w taki rozwój zaangażują.

 • anonim

  Dziwne.
  Jak mozna robić tego samego dnia Konkurs Świąteczny i MP:) I to w dwóch różnych miejscach:)

 • andbal profesor
  Kolizja

  Kto wystąpi w konkursie świątecznym jeśli wszyscy będą walczyć o MP w Szczyrku.

 • Monik początkujący

  kalendzarz ciekawy..aby tylko kibice dopisali na kazdej imprezie (wykluczając PS) i nie odbywały sie one dla paru osób...bo w Polsce oglada sie i dyskutuje o wielkich ... zapominając o swoim podworku..co w moim drugim kraju jest niedopomyslenia..i nie ma się co dziwić ,że potem są wielcy...u nich..szacunek dla sportu i działaczy.

 • Schlieri-fanka doświadczony

  Same gwiazdy stawaiły tam pierwsze kroki ^^

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).