PŚ w Trondheim przeniesiony do Lillehammer

 • 2009-11-27 15:46

Z powodu problemów technicznych ze skocznią w Trondheim, zawody Pucharu Świata, zaplanowane na 5 i 6 grudnia, zostały przeniesione do Lillehammer.

Jak poinformował nas Walter Hofer, tym razem przyczyną odwołania konkursów w Trondheim nie jest brak śniegu, ale problem techniczny związany z samym obiektem Granaasen. Skocznia musiała zostać zamknięta, a co za tym idzie, zawody PŚ nie mogą się tam odbyć.

Nową areną zmagań skoczków w następny weekend będzie olimpijski obiekt Lillehammer (HS 138). To właśnie m.in. tam Adam Małysz przygotowywał się do tegorocznej inauguracji Pucharu Świata.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8793) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Lillehammer zamiast Trondheim,

  a jak wygląda postęp prac na Holmenkollen?

 • skokib początkujący

  Kurzajewski wczoraj i dziś mówił w studio w TVP, że jednak w Trondheim nie ma wystarczającej ilości śniegu. A mówią, że przyczyny techniczne bo po raz kolejny nie chcą się przyznać do błędów przy układaniu terminarza.
  Organizacja zawodów na początku grudnia tuż nad morzem gdzie zazwyczaj są wyższe temperatury niż w głębi lądu z góry skazane jest na niepowodzenie. Czepili się tego Trondheim w pierwszy weekend grudnia a nie można od razu planować go w Lillehammer a w Turnieju Nordyckim dać Lahti, Kuopio, Trondheim i Oslo. Po drugie zawody w Harrachovie w grudniu. Co zapomnieli już co było w tym samym czasie w 2006 roku. Mam nadzieje, że jednak w weekend 12.12.2009 - 13.12.2009 skoki gdzieś się odbędą bo chyba odwołanie tych w Harrachovie to tylko kwestia czasu (prognozy pogody zapowiadają na pierwszą dekadę grudnia w Europie Środkowej temperatury dochodzące nawet do 15 stopni).

 • sledzik16 stały bywalec

  A co tam są za "przyczyny techniczne" że zawody się nie mogą odbyć ?

 • skokib początkujący
  PŚ w Harrachovie 12.12 - 13.12.2009

  Ale przecież w Wiśle panują chyba podobne temperatury co w Harrachovie, więc jeśli byłoby możliwe to Czesi też by sobie naśnieżyli skocznię. Jeżeli zawody 12 i 13 grudnia nie zostaną całkowicie odwołane to pewnie odbędą się gdzieś w Skandynawii.( może Trondheim jeśli nie będzie już problemu ze skocznią albo ponownie w Lillehammer).

 • anonim

  Na miejscu Wisły to bym naśnieżał skocznie bo z Harrachova można by przenieść tam skoki. Podobnie jak z Klinghental, skocznia dopiero co wybudowana przypadkiem dostala PŚ i zaktwicowala tu na dluzej ;p

 • kibic_malysza doświadczony

  A ciekawe co zrobią z Harrachovem, tam tez nie ma zbytnio śniegu.

 • anonim
  :[[[[[

  Swietnie. Wykupilismy bilety lotnicze do Trondheim, nocleg tez zarezerwowany, a skoki odwolane. Czy ktos sie moze orientuje czy mozna sie ubiegac o zwrot kosztow od organizatora zawodow?

 • anonim

  Na skoczni w Trondheim chyba trwa konserwacja. Śnieg jest, ale zeskok jest rozwalony.

 • skokib początkujący
  Kalendarz

  Działacze FIS-u przy układaniu kalendarza wykazują zupełną bezmyślność. Przecież już kolejny raz grudniowe konkursy są przenoszone z Trondheim do Lillehammer. Skoro tak to nie można by Trondheim włączyć do Turnieju Nordyckiego w marcu tak jak to było kiedyś a zawody w pierwszy weekend grudnia od razu planować w Lillehammer. Po drugie drugi tydzień w grudniu i zawody w Harrachovie. Przecież już od kilku lat w tym okresie w Europie Środkowej nie ma zimy.
  Więc tylko czekać aż ogłoszą, że zawody się nie odbędą. Trzeba mieć tylko nadzieję, że znajdą jakąś zastępczą lokalizacje, może gdzieś w Skandynawii.

 • kamka początkujący

  to fajnie

 • kOwAlsKi(Ę) początkujący
  errata

  nie w ciągu czterech tylko pięciu-jak ten czas leci:D

 • kOwAlsKi(Ę) początkujący
  Trondheim ma pecha

  Już trzeci raz w ciągu ostatnich czterech lat przenoszą zawody z Trondheim do Lilehammer:]

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Najlepszy skok i za razem konkurs Adama to Innsbruck 2001.
  45 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem! Czegoś takiego dzisiaj nie ma!

 • TAMM stały bywalec
  @FAW, Jabbar

  Jeśli chodzi o najlepszy skok Adama, to nie można zapomnieć o 98 metrach w Lahti.
  Kilka metrów dalej od reszty skoczków.
  4 metry dalej niż Harada, który miał drugą odległość.

 • anonim
  @ Trzepacz

  Dzięki, coś takiego przez 8 lat myślałem, że to Lepistoe, ale przyznać musisz, że można ich było pomylić w tych warunkach( ubrania zimowe i oczy zaślepione radością po skoku Adama.

 • anonim
  @FAW

  "... i trenera Lepistoe z rozdziawioną buzią i wzrokiem pełnym szczerego podziwu ..."

  Nie Lepistoe , lecz Ludvik ZAJC .

 • czarnylis weteran
  @FAW

  Jestem o tym przekonany. Pewnie nasz mistrz nie będzie już miażdżył rywali jak wtedy, ale zwycięskie skoki w jego wykonaniu zobaczymy na pewno :)

 • Tose Proeski początkujący

  Macie reflex, właśnie miałem o tym mówić. No, to już się robi tradycja - ta zamiana na Lillehammer. I to chyba o wiele bardziej nagląca potrzeba zamiany na stałe Trondheim na Lillehammer niż inauguracji w kuusamo na inną skocznię. Kuusamo ma coś w sobie ;) Nie wyobrażam sobie innego miejsca na początek. Pamiętam kiedyś Kuopio zaczynało.
  A Harrachov? Jeśli nie będzie śniegu to rzeczywiście trzeba pomyśleć o zastępstwie. Niech tym razem nie odwołują tych zawodów jak było 2 2006r bo to było bez sensu. lepiej zostać na jeszcze jeden tydzień w Skandynawii.

 • anonim
  Czarnylis Jabbar

  Tak panowie, to byly piękne chwile mam nadzieję, że jeszcze kilka podobnych z Adamem w roli głównej będziemy mogli przeżyć.

 • kibic_malysza doświadczony

  Słuszna decyzja.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).