Andreas Kuettel Mistrzem Szwajcarii

 • 2003-08-02 01:32
Tegoroczne letnie Mistrzostwa Szwajcarii w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich rozegrane zostały w miejscowości Kandersteg. Na skoczni K-90 najlepszy okazał się Andreas Kuettel. Tuż za nim uplasował się dwukrotny złoty medalista olimpijski z Salt Lake City-Simon Ammann,a trzecie miejsce zajął Marco Steinauer.

Tuż za podium znalazła się nowa twarz w szwajcarskiej kadrze A- Marc Vogel. Tak więc pierwsza reprezentacja Szwajcarii w całości zdominowała ten konkurs. Na 28 miejscu znalazł się brat Simona Ammanna- Elias. W konkursie seniorów wzięło udział dwudziestu dziewięciu zawodników.

W Kandersteg rozegrany został także konkurs juniorów. Wystartowało dwudziestu czterech młodych zawodników. Wygrał Stefan Nyffeler, przed Maximem Bianchim i Sandro Steinerem.

W czwartek miał miejsce konkurs drużynowy. Najlepsza okazała się ekipa o nazwie ZSV1, w skład której weszli: Andreas Kuettel, Marco Steinauer, Marc Vogel (wszyscy z klubu Ensiedeln) oraz Christoph Hoess (Hinwil).

Letnie Mistrzostwa Szwajcarii w skokach narciarskich; Kandersteg 01.08.2003; wyniki (K-90):

1. Andreas Küttel 93 m 98.5 m 257.0 pkt.
2. Simon Ammann 94 m 98.5 m 248.5 pkt.
3. Marco Steinauer 91 m 94 m 241.0 pkt.

4. Marc Vogel 88 m 93.5 m 231.0 pkt.
5. Guido Landert 88 m 92 m 225.0 pkt.
6. Ivan Rieder 87 m 91.5 m 223.0 pkt.
7. Ronny Heer 86 m 89 m 217.0 pkt.
8. Karl-Heinz Dorner 80.5 m 92 m 209.5 pkt.
9. Seppi Hurschler 87 m 84 m 204.0 pkt.
10. Michi Hollenstein 83.5 m 85 m 198.0 pkt.
11. Thomas Engel 82 m 85 m 196.5 pkt.
12. Andreas Hurschler 80 m 86 m 195.0 pkt.
13. Christian Müllener 80 m 84 m 191.0 pkt.
14. Lucas Vonlanthen 80.5 m 83 m 189.5 pkt.
15. Andy Hartmann 80.5 m 82.5 m 189.0 pkt.

Konkurs drużynowy, 31.07.2003:

1. ZSV1 (Andreas Kuettel, Marco Steinauer, Marc Vogel, Christoph Hoess)
2. ZSSV1 (Ronny Heer, Andreas Hurschler, Seppi Hurschler, Thomas Engel)
3. OSSV1 (Guido Landert, Lucas Vonlanthen, Pascal Meinherz, Sandro Steiner)

W konkursie drużynowym nie brał udziału Simon Ammann.
simimanka, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4747) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • GD_Luk początkujący

  żaden skandal po prostu są wakacje - pozdrowiam: ))

 • anonim

  Brawo Kuettel!

 • anonim

  dobrze że chociaż Andi w formie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).