Andreas Kuettel Mistrzem Szwajcarii

• 2003-08-02 01:32
Tegoroczne letnie Mistrzostwa Szwajcarii w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich rozegrane zostały w miejscowości Kandersteg. Na skoczni K-90 najlepszy okazał się Andreas Kuettel. Tuż za nim uplasował się dwukrotny złoty medalista olimpijski z Salt Lake City-Simon Ammann,a trzecie miejsce zajął Marco Steinauer.

Tuż za podium znalazła się nowa twarz w szwajcarskiej kadrze A- Marc Vogel. Tak więc pierwsza reprezentacja Szwajcarii w całości zdominowała ten konkurs. Na 28 miejscu znalazł się brat Simona Ammanna- Elias. W konkursie seniorów wzięło udział dwudziestu dziewięciu zawodników.

W Kandersteg rozegrany został także konkurs juniorów. Wystartowało dwudziestu czterech młodych zawodników. Wygrał Stefan Nyffeler, przed Maximem Bianchim i Sandro Steinerem.

W czwartek miał miejsce konkurs drużynowy. Najlepsza okazała się ekipa o nazwie ZSV1, w skład której weszli: Andreas Kuettel, Marco Steinauer, Marc Vogel (wszyscy z klubu Ensiedeln) oraz Christoph Hoess (Hinwil).

Letnie Mistrzostwa Szwajcarii w skokach narciarskich; Kandersteg 01.08.2003; wyniki (K-90):

1. Andreas Küttel 93 m 98.5 m 257.0 pkt.