Mistrzostwa Słowacji - Kraft wygrywa konkurs, Zmoray mistrzem

 • 2010-03-26 18:35

W minioną niedzielę na dużej skoczni w Kralikach przy Bańskiej Bystrzycy (HS 140) rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w skokach narciarskich. Zawody zdominowali Austriacy, jednak Mistrzem Słowacji został Tomas Zmoray.

W konkursie triumfował Stefan Kraft z Austrii po skokach na 129 i 126,5 m. przed swoimi rodakami, Thomasem Lacknerem (125 i 129 m.) oraz Christianem Peterem (124 i 122,5 m). Nawyżej sklasyfikowanym reprezentantem gospodarzy był Thomas Zmoray, który jeszcze w czwartek rywalizował w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Lotach w Planicy. Olimpijczyk z Vancouver nie wszedł jednak do konkursu głównego i w niedzielę po skokach na 120 i 121,5 m. zajął czwartą pozycję w zawodach i jako najwyżej sklasyfikowany Słowak zdobył mistrzostwo swojego kraju. Skład podium uzupełnili specjaliści od kombinacji norweskiej, 15. w konkursie Robert Kartik i 16. w zawodach Denis Sindler. W konkursie wzięło udział 19 zawodników.

Skocznia w Kralikach to największy tego typu obiekt na Słowacji. Jego rekord wynosi aż 151,5 metra i ustanowiony został przez Manuela Fettnera w 2001 roku.

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji:
1. Stefan Kraft (Aut) 264,5 pkt (129 m/126,5 m)
2. Thomas Lackner (Aut) 235,0 (125 m/129 m)
3. Christian Peter 231,5 (Aut) (124 m/122,5 m)
4. (1. w ramach Mistrzostw Słowacji) Tomáš Zmoray 229,5 (120 m/121,5 m)
15. (2. w ramach Mistrzostw Słowacji) Róbert Kartík 145,0 (102,5 m/102 m)
16. (3. w ramach Mistrzostw Slowacji) Denis Šindler 140,5 (101,5 m/101 m)


Adrian Dworakowski, źródło: www.denniksport.sk
oglądalność: (14199) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kraliky

  Widocznie musieli zadbać o skocznie bo zdjęcia w necie wskazywały że zeskok był cały zarośnięty. Mówiono że ta skocznia jest niebezpiecznaa tu pyk - Mistrzostwa Słowacji. Jestem ciekawy jaka tam jest parabola lotu. Ciekawe jakim cudem Fettner skoczył tam ponad 150m. Macie jeszcze jakieś informacje dotyczące tej skoczni?

 • anonim

  Skocznia ta nie spełnia na 99% wymagań FIS dotyczących PŚ. To tak jakby mieli skakać w Calgary na skoczni zarośniętej chwastami.

 • Anonimowy Anonim doświadczony
  Krasnojarsk

  W Krasnojarsku w Rosji, jest skocznia o punkcie K132 metry, a jej rekord to 154 metry, ustanowiony w 1985 roku.

  Jak widać w świecie jest wiele nieznanych, nieczynnych, dużych i pięknych skoczni.

 • Davidsson doświadczony
  www.lodz-ski-team.pl

  szkoda ze nie było tam polaków... myslałem ze ta skocznia juz nie istnieje a jednak ;]

 • Bartt stały bywalec
  Pełne wyniki

  Zna ktoś link do pełnych wyników?

 • egl doświadczony

  napiszcie o Mistrzostwach Estonii , tam konkurs wygrał 13-letni super-talent Kristjan Ilves , najlepszy zawodnik na świecie w swojej kategorii , został najmłodszym triumfatorem zawodów o mistrzostwo kraju w skokach w historii

 • anonim
  A Sorry

  sorry, nie doczytałem newsa i nie zauważyłem że piszą o tym rekordzie ;).

 • anonim
  Lol!?!?

  Wiecie że Manuel Fettner skoczył tu w 2001 roku 151.5 metra? Dobrze wiedzieć...

 • anonim
  Skocznia

  Oto owa skocznia:
  http://www.skisprungschanzen. com/index.htm?/ svk/svk_kraliky.htm
  (bez spacji)

 • anonim

  Ciekawe jakie środki finansowe ,Słowacy przeznaczają na skoki .Może brak im dobrego trenera,może sponsora.A kto jest trenerem kadry słowackiej?

 • piotr186 profesor

  rzeczywiście gdzieś się obiło że skocznia w bańskiej jest ale żeby tak wielka? to zaskok. Można by zrobić Turniej Słowiański (zdaje się że były nieśmiałe marzenia takie) Czechy - Polska-Słowacja (Zakopane-Harrahov-Bańska Bystrzyca ) albo polsko-czeski Liberec-harrahov - zakopane-wisla

 • Angelika początkujący

  wow... Nie wiedziałam nawet , że taka skocznia istnieje... ale teraz już wiem :];]

 • anonim

  sorry max. 3-4 zawody w każdym kraju

 • anonim

  Dziwi mnie to że np. w Niemczech jest aż 11 zawodów najwyższej rangi (7 PŚ, 4 LGP), a brakuje zawodów w takich krajach jak Słowacja.Według mnie powinno być min. 3-4 zawody w każdym kraju w sezonie.

 • Maciek5052 profesor
  Włochy , Szwecja , USA , Francja , Korea czy nawet Kanada

  Mnie też brakuje zawodów w tych krajach , jak ma tam rosnąć zainteresowanie tą dyscypliną skoro nie odbywają się tam żadne zawody FIS-u ! Ta skocznia w Kralikach nie jest w takim złym stanie , mógł by się tam odbyć chociaż PK . Za nie długo Hoffer dla kasy postanowi wybudować skocznie narciarską w Abu Zabi i będzie happy. Na piasku też można skakać.

 • anonim

  szkoda, że nie skaczą na skoczniach Słowacji
  A tak wogule to brakuje mi zawodów w takich krajach jak: Włochy, Szwecja, Francja, Rosja, Usa, Kanada. O ile się dobrze orientuje Koreańczycy mają nawet skocznie. Bo ja praktycznie cały terminiarz znam: Kuusamo, Trondheim, Engelberg, T4S, Kulm, Saporro, Zakopane, Obersdorf,Kligenthal, Willingen, TN, Planica. I jeszcze w środku jakaś ważna impreza (czyt. IO lub MŚ). Na inaugruacje proponował bym zawody w Lahti lub Falun :)

 • anonim

  Taaaka skocznia, a nawet zawodów CoC tam nie ma! A przecież nawet w Pragelato bądź w Val di Fiemme od czasu konkurs PŚ rozegrają, wiec nie można powiedzieć, że to przez brak zainteresowania. Przecież tak duża niemamucia skocznia to skarb jest!

 • jamesiunio bywalec

  No spoko, nawet u nas tak źle nie jest ;)

 • MorgiFan stały bywalec

  Widać po HS że dość duża skocznia jest w Bańskiej Bystrzycy i można latać daleko. Mogliy tam zrobić PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl