Mistrzostwa Słowacji - Kraft wygrywa konkurs, Zmoray mistrzem

 • 2010-03-26 18:35

W minioną niedzielę na dużej skoczni w Kralikach przy Bańskiej Bystrzycy (HS 140) rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w skokach narciarskich. Zawody zdominowali Austriacy, jednak Mistrzem Słowacji został Tomas Zmoray.

W konkursie triumfował Stefan Kraft z Austrii po skokach na 129 i 126,5 m. przed swoimi rodakami, Thomasem Lacknerem (125 i 129 m.) oraz Christianem Peterem (124 i 122,5 m). Nawyżej sklasyfikowanym reprezentantem gospodarzy był Thomas Zmoray, który jeszcze w czwartek rywalizował w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Lotach w Planicy. Olimpijczyk z Vancouver nie wszedł jednak do konkursu głównego i w niedzielę po skokach na 120 i 121,5 m. zajął czwartą pozycję w zawodach i jako najwyżej sklasyfikowany Słowak zdobył mistrzostwo swojego kraju. Skład podium uzupełnili specjaliści od kombinacji norweskiej, 15. w konkursie Robert Kartik i 16. w zawodach Denis Sindler. W konkursie wzięło udział 19 zawodników.

Skocznia w Kralikach to największy tego typu obiekt na Słowacji. Jego rekord wynosi aż 151,5 metra i ustanowiony został przez Manuela Fettnera w 2001 roku.

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji:
1. Stefan Kraft (Aut) 264,5 pkt (129 m/126,5 m)
2. Thomas Lackner (Aut) 235,0 (125 m/129 m)
3. Christian Peter 231,5 (Aut) (124 m/122,5 m)
4. (1. w ramach Mistrzostw Słowacji) Tomáš Zmoray 229,5 (120 m/121,5 m)
15. (2. w ramach Mistrzostw Słowacji) Róbert Kartík 145,0 (102,5 m/102 m)
16. (3. w ramach Mistrzostw Slowacji) Denis Šindler 140,5 (101,5 m/101 m)


Adrian Dworakowski, źródło: www.denniksport.sk
oglądalność: (11819) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kraliky

  Widocznie musieli zadbać o skocznie bo zdjęcia w necie wskazywały że zeskok był cały zarośnięty. Mówiono że ta skocznia jest niebezpiecznaa tu pyk - Mistrzostwa Słowacji. Jestem ciekawy jaka tam jest parabola lotu. Ciekawe jakim cudem Fettner skoczył tam ponad 150m. Macie jeszcze jakieś informacje dotyczące tej skoczni?

 • anonim

  Skocznia ta nie spełnia na 99% wymagań FIS dotyczących PŚ. To tak jakby mieli skakać w Calgary na skoczni zarośniętej chwastami.

 • Anonimowy Anonim bywalec
  Krasnojarsk

  W Krasnojarsku w Rosji, jest skocznia o punkcie K132 metry, a jej rekord to 154 metry, ustanowiony w 1985 roku.

  Jak widać w świecie jest wiele nieznanych, nieczynnych, dużych i pięknych skoczni.

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  szkoda ze nie było tam polaków... myslałem ze ta skocznia juz nie istnieje a jednak ;]

 • Bartt bywalec
  Pełne wyniki

  Zna ktoś link do pełnych wyników?

 • egl początkujący

  napiszcie o Mistrzostwach Estonii , tam konkurs wygrał 13-letni super-talent Kristjan Ilves , najlepszy zawodnik na świecie w swojej kategorii , został najmłodszym triumfatorem zawodów o mistrzostwo kraju w skokach w historii

 • anonim
  A Sorry

  sorry, nie doczytałem newsa i nie zauważyłem że piszą o tym rekordzie ;).

 • anonim
  Lol!?!?

  Wiecie że Manuel Fettner skoczył tu w 2001 roku 151.5 metra? Dobrze wiedzieć...

 • anonim
  Skocznia

  Oto owa skocznia:
  http://www.skisprungschanzen. com/index.htm?/ svk/svk_kraliky.htm
  (bez spacji)

 • anonim

  Ciekawe jakie środki finansowe ,Słowacy przeznaczają na skoki .Może brak im dobrego trenera,może sponsora.A kto jest trenerem kadry słowackiej?

 • piotr186 początkujący

  rzeczywiście gdzieś się obiło że skocznia w bańskiej jest ale żeby tak wielka? to zaskok. Można by zrobić Turniej Słowiański (zdaje się że były nieśmiałe marzenia takie) Czechy - Polska-Słowacja (Zakopane-Harrahov-Bańska Bystrzyca ) albo polsko-czeski Liberec-harrahov - zakopane-wisla

 • Angelika początkujący

  wow... Nie wiedziałam nawet , że taka skocznia istnieje... ale teraz już wiem :];]

 • anonim

  sorry max. 3-4 zawody w każdym kraju

 • anonim

  Dziwi mnie to że np. w Niemczech jest aż 11 zawodów najwyższej rangi (7 PŚ, 4 LGP), a brakuje zawodów w takich krajach jak Słowacja.Według mnie powinno być min. 3-4 zawody w każdym kraju w sezonie.

 • Maciek5052 bywalec
  Włochy , Szwecja , USA , Francja , Korea czy nawet Kanada

  Mnie też brakuje zawodów w tych krajach , jak ma tam rosnąć zainteresowanie tą dyscypliną skoro nie odbywają się tam żadne zawody FIS-u ! Ta skocznia w Kralikach nie jest w takim złym stanie , mógł by się tam odbyć chociaż PK . Za nie długo Hoffer dla kasy postanowi wybudować skocznie narciarską w Abu Zabi i będzie happy. Na piasku też można skakać.

 • anonim

  szkoda, że nie skaczą na skoczniach Słowacji
  A tak wogule to brakuje mi zawodów w takich krajach jak: Włochy, Szwecja, Francja, Rosja, Usa, Kanada. O ile się dobrze orientuje Koreańczycy mają nawet skocznie. Bo ja praktycznie cały terminiarz znam: Kuusamo, Trondheim, Engelberg, T4S, Kulm, Saporro, Zakopane, Obersdorf,Kligenthal, Willingen, TN, Planica. I jeszcze w środku jakaś ważna impreza (czyt. IO lub MŚ). Na inaugruacje proponował bym zawody w Lahti lub Falun :)

 • anonim

  Taaaka skocznia, a nawet zawodów CoC tam nie ma! A przecież nawet w Pragelato bądź w Val di Fiemme od czasu konkurs PŚ rozegrają, wiec nie można powiedzieć, że to przez brak zainteresowania. Przecież tak duża niemamucia skocznia to skarb jest!

 • jamesiunio początkujący

  No spoko, nawet u nas tak źle nie jest ;)

 • MorgiFan stały bywalec

  Widać po HS że dość duża skocznia jest w Bańskiej Bystrzycy i można latać daleko. Mogliy tam zrobić PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).