Tylko Simon Ammann w szwajcarskiej kadrze narodowej

 • 2010-04-29 15:13

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił składy kadr skoczków na sezon 2010/2011. Jedynym zawodnikiem w kadrze narodowej będzie Simon Ammann.

Do kadry A został przesunięty Mistrz Świata z Liberca - Andreas Kuettel, który minionej zimy prezentował się fatalnie.

W kadrze B znaleźli się najbardziej utalentowani juniorzy szwajcarscy - Pascal Egloff, Marco Grigoli, Adrian Schuler oraz Remi Francais (warunkiem jego pozostania w kadrze B są dobre starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym).

W szwajcarskiej kadrze C znaleźli się pozostali juniorzy - Gregor Deschwanden, Peter Kilian, Luca Egloff oraz Andreas Schuler.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także tym razem powstała kadra pań. W Kadrze A znalazła się tylko Bigna Windmueller, natomiast w kadrze B - jej starsza siostra, Sabrina Windmueller.


Tadeusz Mieczyński, źródło: swiss-ski.ch
oglądalność: (13893) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  rekordy życiowe Szwajcarów

  Rekordy życiowe Szwajcarów:
  Kadra narodowa:
  Simon Ammann: 236,5 metra w IV serii MŚL w Planicy 2010 (rekord Szwajcarii).
  Kadra A:
  Andreas Kuettel: 222,0 metry w II serii I konkursu lotów PŚ w Planicy 2006.
  Kadra B:
  Adrian Schuler: 132,0 metry w II serii I konkursu COC w Bischofshofen 2009.
  Pascal Egloff: 130,5 metra na I treningu przed konkursami PŚ w Kuusamo 2009.
  Marco Grigoli: 130,0 metrów w serii próbnej przed konkursami letniego COC w Lillehammer 2009
  Remi Francais: 129,5 metra w I serii I konkursu COC w Engelbergu 2009.
  Kadra C:
  Gregor Deschwanden: 126,5 metra w serii próbnej przed I konkursem COC w Titisee-Neustadt 2009.
  Andreas Schuler: 111,0 metrów w II serii I konkursu letniego Alpen Cup w Einsiedeln 2009.
  Luca Egloff: 108,5 metra w I serii II konkursu letniego Alpen Cup w Einsiedeln 2009.
  Peter Killan: nie znam jego wyników.

 • anonim

  To wielki błąd. Ammann to szwajcarska gwiazda, siła napędowa szwajcarskich skoków, jednak to tak samo źle jakby w polskiej kadrze narodowej był tylko Adam Małysz. Oto przykładowe zestawienie osiagnięć viceliderów obu kadr Stocha i Kuettela:
  PŚ- 33 Kuettel
  24. Stoch
  TCS- 30. Stoch
  40. Kuettel
  Turniej Nordycki
  15. Stoch
  42. Kuettel
  Olimpiada: 27 i 14 Stoch
  35 i 24. Andi
  Ten sezon ewidentnie na korzysć Stocha, ale uważam że jako mistrz świata z Liberca zasługuje na szansę. Poza tym Szwajcarska Kadra powinna się rozwijać. Ammannowi talentu nikt nie odbiera, ale kraj powienin się postarać o popularyzajcę skoków i wspieranie młodych talentów i z tych względów uważam tę decyzję za błąd. Im więcej zawodników będzie miało możliwość wyjazdów zagranicznych i walki z najlepszymi w Pucharze świata tym lepiej. W końcu Ammann kiedyś musi doczekać się następców? Schuler, Eglof i Kuettel są na tyle ukształtowani że wraz z Simim mogą stanowić 4. do kadry narodowej.

 • Anja1980 doświadczony

  tu chodzi tylko o kasę. Szwajcarzy mają gdzieś skoczków, najważniejsi u nich są alpejczycy i tyle. Tylko że zostaną z ręką w nocniku jeżeli będą tak traktować skoczków, to w końcu ich zabraknie zupełnie.

 • and stały bywalec
  Kadra narodowa a kadra A

  Wszyscy zastanawiaja się co to za różnica że jeden w narodowej a drugi a A chociaz i tak będą razem trenować przez jednego trenera, razem jeździć na zgrupowania itd. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Czyli inna jest pensja (stypendium czy jak zwał) za kadrę narodową a inne za A. W mysl tego u nas też jak pisze Fanka powino być podzielone.

 • Fanka_Simona doświadczony

  I jeszcze Simon - kadra narodowa, a Andiego przenieśli do A ...jaki w tym sens to tez nie wiem...co prawda miał słaby sezon, ale w końcu w dwójke raźniej :)

 • Fanka_Simona doświadczony

  Wiadomo że największym teraz problemem dla Szwajcarii jest brak młodych talentów. Po prostu nie mają skoczków, którzy mogliby osiągać dobre wyniki w PŚ. Nie wiem z czego to wynika że np taka Austria ma tych młodych, dobrych zawodników aż w nadmiarze, a w Szwajcarii jakoś nie może się znaleźć ani jeden. Przecież nie chodzi chyba o nakłady finansowe na rozwój dyscypliny, czy system szkolenia, bo aż takiej różnicy tam raczej nie ma...więc nie wiem już z czego to może wynikać . Kurczę, no najbardziej mi zawsze szkoda Szymka w drużynówkach,... on zasługuje na to żeby mieć dobrą, solidną drużynę, z którą mógłby nawet sięgać po medale, no ale niestety jest jak jest... A co dopiero będzie jak Ammann i Kuettel zakończą karierę...? jeśli do tego czasu nie znajdą się jacyś następcy to sytuacja Szwajcarii będzie że tak powiem bardzo nieciekawa:( Mimo wszystko trzymam kciuki za "moich Swissów" i liczę że zaczną w końcu osiągać lepsze wyniki, :)

 • Davidsson doświadczony
  www.lodz-ski-team.pl

  a co to za róznica jak i tak ten sam trener itp ?

 • Bartt stały bywalec

  A tak w ogóle to jakie znaczenie maję te "cyferki"? Kadra narodowa? A? B? Jak ktoś będzie w formie to będzie startował w PŚ bez względu na to jaką literkę przypisano mu przed sezonem. Przykładowo - Morgenstern sezon 2002/03 zaczynał w kadrze C, a potem awansował do PŚ i wygrywał zawody. Sam Ammann w sezonie 2000/01 był poza kadrą, by rok później zdobywać złote medale olimpijskie. Ten układ jest tylko umowny, może on ulec zmianie jeszcze przed sezonem zimowym, a nawet w jego trakcie.

 • Bartt stały bywalec
  KILIAN PEIER!!!

  Nie ma takiego skoczka jak PETER KILLAN, jest KILIAN PEIER!

  Poprawcie to, bo to wstyd żeby poważny serwis robił takie byki!

 • anonim

  Strasznie zla jestem na nich!
  A Andi? noooooooooooooooooo eeeeeeeeeeeeeeeej!

 • kate013 bywalec

  Kurcze wielka szkoda ;(
  Dlaczego od razu skreślają Kuettela?
  Simon będzie osamotniony w kadrze narodowej.
  Bez sensu to wszystko.

 • anonim

  Szkoda Kuttela..... Tylko Simi... ;/

 • Emil profesor

  Przeciez Kuettel będzie skakał w PŚ więc o co chodzi? Pewnie będzie miał kasy na treningi. Jak w następnym sezonie dojdzie do siebie to znowu będzie w Kadrze Narodowej.

 • rysiek922 początkujący

  kuettel może się jeszcze poprawi.. trochę głupio będzie bez kuettela wśród czołowych zawodników..

 • anonim

  Szkoda Kuttela, Simon będzie sam :(

 • anonim

  szkoda kuetela :(

 • frutka początkujący

  no szkoda.. ze tylko Simi. :)

 • Konradoo bywalec

  Ten podział na kadry to pewnie ma wpływ tylko na ilość środków jakie płyną na treningi... Ale mogliby zrobić jak w Polsce: jedna kadra różne szkolenia i różne nakłady finansowe

 • underdog stały bywalec

  Ubiegłoroczny mistrz świata z Liberca przeniesiony do kadry A, hehe.

 • Emil profesor

  @piotr186. Tylko że Kuettel jest nieporównywalnie lepszym skoczkiem od Freiholza a Zund skakał w latach 1990-1996 a nie w latach 80. Szwajcarzy raczej się skupiają na narciarstwie alpejskim, a często u nich jest tak ze w wielu sportach mają jedną wybitną jednostke która dominuje a dalej nie mają nawet średniaków jak w narciarstwie biegowym, kiedyś tenisie ziemnym czy nawet obecnie w skokach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl