Tylko Simon Ammann w szwajcarskiej kadrze narodowej

 • 2010-04-29 15:13

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił składy kadr skoczków na sezon 2010/2011. Jedynym zawodnikiem w kadrze narodowej będzie Simon Ammann.

Do kadry A został przesunięty Mistrz Świata z Liberca - Andreas Kuettel, który minionej zimy prezentował się fatalnie.

W kadrze B znaleźli się najbardziej utalentowani juniorzy szwajcarscy - Pascal Egloff, Marco Grigoli, Adrian Schuler oraz Remi Francais (warunkiem jego pozostania w kadrze B są dobre starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym).

W szwajcarskiej kadrze C znaleźli się pozostali juniorzy - Gregor Deschwanden, Peter Kilian, Luca Egloff oraz Andreas Schuler.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także tym razem powstała kadra pań. W Kadrze A znalazła się tylko Bigna Windmueller, natomiast w kadrze B - jej starsza siostra, Sabrina Windmueller.

Tadeusz Mieczyński, źródło: swiss-ski.ch

oglądalność: (11679) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  rekordy życiowe Szwajcarów

  Rekordy życiowe Szwajcarów:
  Kadra narodowa:
  Simon Ammann: 236,5 metra w IV serii MŚL w Planicy 2010 (rekord Szwajcarii).
  Kadra A:
  Andreas Kuettel: 222,0 metry w II serii I konkursu lotów PŚ w Planicy 2006.
  Kadra B:
  Adrian Schuler: 132,0 metry w II serii I konkursu COC w Bischofshofen 2009.
  Pascal Egloff: 130,5 metra na I treningu przed konkursami PŚ w Kuusamo 2009.
  Marco Grigoli: 130,0 metrów w serii próbnej przed konkursami letniego COC w Lillehammer 2009
  Remi Francais: 129,5 metra w I serii I konkursu COC w Engelbergu 2009.
  Kadra C:
  Gregor Deschwanden: 126,5 metra w serii próbnej przed I konkursem COC w Titisee-Neustadt 2009.
  Andreas Schuler: 111,0 metrów w II serii I konkursu letniego Alpen Cup w Einsiedeln 2009.
  Luca Egloff: 108,5 metra w I serii II konkursu letniego Alpen Cup w Einsiedeln 2009.
  Peter Killan: nie znam jego wyników.

 • anonim

  To wielki błąd. Ammann to szwajcarska gwiazda, siła napędowa szwajcarskich skoków, jednak to tak samo źle jakby w polskiej kadrze narodowej był tylko Adam Małysz. Oto przykładowe zestawienie osiagnięć viceliderów obu kadr Stocha i Kuettela:
  PŚ- 33 Kuettel
  24. Stoch
  TCS- 30. Stoch
  40. Kuettel
  Turniej Nordycki
  15. Stoch
  42. Kuettel
  Olimpiada: 27 i 14 Stoch
  35 i 24. Andi
  Ten sezon ewidentnie na korzysć Stocha, ale uważam że jako mistrz świata z Liberca zasługuje na szansę. Poza tym Szwajcarska Kadra powinna się rozwijać. Ammannowi talentu nikt nie odbiera, ale kraj powienin się postarać o popularyzajcę skoków i wspieranie młodych talentów i z tych względów uważam tę decyzję za błąd. Im więcej zawodników będzie miało możliwość wyjazdów zagranicznych i walki z najlepszymi w Pucharze świata tym lepiej. W końcu Ammann kiedyś musi doczekać się następców? Schuler, Eglof i Kuettel są na tyle ukształtowani że wraz z Simim mogą stanowić 4. do kadry narodowej.

 • Anja1980 stały bywalec

  tu chodzi tylko o kasę. Szwajcarzy mają gdzieś skoczków, najważniejsi u nich są alpejczycy i tyle. Tylko że zostaną z ręką w nocniku jeżeli będą tak traktować skoczków, to w końcu ich zabraknie zupełnie.

 • and początkujący
  Kadra narodowa a kadra A

  Wszyscy zastanawiaja się co to za różnica że jeden w narodowej a drugi a A chociaz i tak będą razem trenować przez jednego trenera, razem jeździć na zgrupowania itd. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Czyli inna jest pensja (stypendium czy jak zwał) za kadrę narodową a inne za A. W mysl tego u nas też jak pisze Fanka powino być podzielone.

 • Fanka_Simona początkujący

  I jeszcze Simon - kadra narodowa, a Andiego przenieśli do A ...jaki w tym sens to tez nie wiem...co prawda miał słaby sezon, ale w końcu w dwójke raźniej :)

 • Fanka_Simona początkujący

  Wiadomo że największym teraz problemem dla Szwajcarii jest brak młodych talentów. Po prostu nie mają skoczków, którzy mogliby osiągać dobre wyniki w PŚ. Nie wiem z czego to wynika że np taka Austria ma tych młodych, dobrych zawodników aż w nadmiarze, a w Szwajcarii jakoś nie może się znaleźć ani jeden. Przecież nie chodzi chyba o nakłady finansowe na rozwój dyscypliny, czy system szkolenia, bo aż takiej różnicy tam raczej nie ma...więc nie wiem już z czego to może wynikać . Kurczę, no najbardziej mi zawsze szkoda Szymka w drużynówkach,... on zasługuje na to żeby mieć dobrą, solidną drużynę, z którą mógłby nawet sięgać po medale, no ale niestety jest jak jest... A co dopiero będzie jak Ammann i Kuettel zakończą karierę...? jeśli do tego czasu nie znajdą się jacyś następcy to sytuacja Szwajcarii będzie że tak powiem bardzo nieciekawa:( Mimo wszystko trzymam kciuki za "moich Swissów" i liczę że zaczną w końcu osiągać lepsze wyniki, :)

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  a co to za róznica jak i tak ten sam trener itp ?

 • Bartt bywalec

  A tak w ogóle to jakie znaczenie maję te "cyferki"? Kadra narodowa? A? B? Jak ktoś będzie w formie to będzie startował w PŚ bez względu na to jaką literkę przypisano mu przed sezonem. Przykładowo - Morgenstern sezon 2002/03 zaczynał w kadrze C, a potem awansował do PŚ i wygrywał zawody. Sam Ammann w sezonie 2000/01 był poza kadrą, by rok później zdobywać złote medale olimpijskie. Ten układ jest tylko umowny, może on ulec zmianie jeszcze przed sezonem zimowym, a nawet w jego trakcie.

 • Bartt bywalec
  KILIAN PEIER!!!

  Nie ma takiego skoczka jak PETER KILLAN, jest KILIAN PEIER!

  Poprawcie to, bo to wstyd żeby poważny serwis robił takie byki!

 • anonim

  Strasznie zla jestem na nich!
  A Andi? noooooooooooooooooo eeeeeeeeeeeeeeeej!

 • kate013 początkujący

  Kurcze wielka szkoda ;(
  Dlaczego od razu skreślają Kuettela?
  Simon będzie osamotniony w kadrze narodowej.
  Bez sensu to wszystko.

 • Ewelimcia bywalec

  Szkoda Kuttela..... Tylko Simi... ;/

 • Emil początkujący

  Przeciez Kuettel będzie skakał w PŚ więc o co chodzi? Pewnie będzie miał kasy na treningi. Jak w następnym sezonie dojdzie do siebie to znowu będzie w Kadrze Narodowej.

 • rysiek922 początkujący

  kuettel może się jeszcze poprawi.. trochę głupio będzie bez kuettela wśród czołowych zawodników..

 • anonim

  Szkoda Kuttela, Simon będzie sam :(

 • anonim

  szkoda kuetela :(

 • frutka początkujący

  no szkoda.. ze tylko Simi. :)

 • Konradoo bywalec

  Ten podział na kadry to pewnie ma wpływ tylko na ilość środków jakie płyną na treningi... Ale mogliby zrobić jak w Polsce: jedna kadra różne szkolenia i różne nakłady finansowe

 • underdog początkujący

  Ubiegłoroczny mistrz świata z Liberca przeniesiony do kadry A, hehe.

 • Emil początkujący

  @piotr186. Tylko że Kuettel jest nieporównywalnie lepszym skoczkiem od Freiholza a Zund skakał w latach 1990-1996 a nie w latach 80. Szwajcarzy raczej się skupiają na narciarstwie alpejskim, a często u nich jest tak ze w wielu sportach mają jedną wybitną jednostke która dominuje a dalej nie mają nawet średniaków jak w narciarstwie biegowym, kiedyś tenisie ziemnym czy nawet obecnie w skokach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).