Wolfgang Loitzl też ma swoją skocznię

 • 2010-05-03 15:46

Skocznia narciarska w Bad Mitterndorf w dzielnicy Heilbrunn, będzie nosiła imię Wolfganga Loitzla. Austriak jest wybitnym mieszkańcem tego regionu, do jego największych osiągnięć należy tytuł Mistrza Świata z Liberca.

Uroczystość nadania skoczni imienia "Wolfganga Loitzla" odbyła się 29 kwietnia. W ceremonii udział wzięli oprócz Loitzla także politycy, sportowcy oraz mieszkańcy Bad Mitterndorf.

Z tej okazji zespół muzyczny z Bad Mitterndorf wykonał po raz pierwszy "Wolfgang Loitzl Marsch". Twórcą utworu jest kapelmistrz Ludwig Egger.

Podczas uroczystości urzędnicy obiecali difinansować położenie igelitu, aby młodzi zawodnicy już podczas wakacji mogli trenować na obiekcie.

Oprócz Loitzla skocznie swojego imienia mają już Adam Małysz w Wiśle oraz Simon Ammann i Andreas Kuettel w Einsiedeln.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Salzkammergut
oglądalność: (5579) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Jesteś Boski

  super że ma swoją własną skocznię

 • Martina S początkujący
  Gratulacje

  Super w końcu jest bohaterem swojego miasta

 • Fanka_Simona początkujący

  ale macie problemy... :) a co to za różnica czy przed Wisłą czy po Wiśle...? mi się podoba to całe nazywanie skoczni i jak dla mnie mogłoby być nawet tak jak napisał @Łukasz :)

  Wolfgang Loitzl rzeczywiście wybitnym mieszkańcem tego regionu jest, więc skocznia jego imienia w Bad Mitterndorf to bardzo dobry pomysł.

  a jeśli już chodzi o daty to Skoczni w Wiśle Malince nadano imię Adama Małysza- 27 września 2008r, a w Einsiedeln Ammanna i Kuettela -12 maja 2009r,
  (oficjalny rekord na skoczni Simona należy do Klimka Murańki :-)

 • Snoflaxe stały bywalec

  Ludzie bez przesady. Czy tylko skocznia w Wiśle Malince ma prawo nosić imię żyjącego skoczka? Czy tylko Adam Małysz może mieć skocznię swojego imienia? Nawet jeśli taka sytuacja była pierwszą na świecie, to co z tego? Zachowujecie się jakby odebrali nam tajny, od wieków ściśle strzeżony patent.

 • anonim

  MI sie otworzył bez problemu :)
  Pisze wyraźnie ..................usunąć spację :)

 • Anika bywalec

  Trzeba usunąć spację, wtedy się otworzy:
  http://jalbum.net/browse/user/album/580997/;jsessionid=1po5ba8f9bqn6

 • mbkgkf początkujący

  Sarita, dodałaś link do zdjęć z balu, niestety link się nie otwiera.
  Masz może na jakiejś innej stronie te zdjęcia?
  Pozdrawiam.

 • egl początkujący

  ale nazwe w Einsiedeln nadano po Wiśle

 • Jabbar początkujący

  Pomysl o skoczniach Ammanna a Kuettela w Einsideln powstal jescze PRZED Wisla.

 • anonim

  No i bardzo dobrze że Wolfgang będzie miał swoją skocznię, zasłużył sobie :) a tak w ogóle to ciekawe co tam u Autów..., kiedy zaczynają przygotowania....ciekawe też jakie tam zmiany Alex szykuje w kadrze i jak się ułoży współpraca z nowym asystentem :)

  24 kwietnia odbył się bal absolwentów w słynnym gimnazjum narciarskim Stams u Gregora, no to sobie Schlieri trochę poszalał :) Byli też m.in Markus Eggenhofer i Lukas Mueller :) Tutaj macie fotki jakby ktoś chciał obejrzeć, tylko usunąć spację
  http://jalbum.net/browse/user/album /580997/;jsessionid=1po5ba8f9bqn6
  ludzie wy też macie maturę jutro ? :D jak tak to powodzenia życzę... hardcor :D

 • anonim

  na koniec zrobią ze każdy skoczek będzie miał swoją skocznie ! wie ktoś może czy w necie można kupic bilety na letnie grand prix w zakopcu albo w Wiśle ( już nie pamiętam gdzie to jest) ? a jak tak to na jakiej stronce ?

 • Łukasz początkujący
  Moda

  Zaczyna się moda na nadawanie imion skoczni skoczków. Pewnie niedlugo w Innsbrucku będzie "Gregor Schlierenzauer Schanze" w Willingen "Martin Schmitt Schanze" lub w Oberstdorfie "Georg Späth Schanze", w Lahti "skocznia Janne Ahonena" I tak dalej... Zgapili od Wisły Malinki.

 • asdad początkujący

  Mało kto wie, jak wygląda PŚ w Zakopnanem od podszewki. Wystarczy choć raz być akredytowanym, by się o tym przekonać. Istna masakra.

 • granda początkujący
  Właśnie skąd?san?

  Nie chce Mi się wierzyć w takie myślę plotki.Było by o tym głośno.

 • anonim

  Skąd masz ta wiadomość ?

 • anonim

  Niedobra wiadmość. Puchar Świata w Zakopanem uznany za najgorzej zorganizowany PŚ w skokach w ubiegłym sezonie.

 • Anka12 początkujący

  Wiecie każdy kto zasłużył ma swoją skocznie.
  A kogo to wina ,że w Polsce tylko Małysz zasłużył na skocznie .

 • piotr186 początkujący

  Wszyscy odgapiają od Polski i Małysza.. najpierw skocznia imienia Kuttela i Ammana a teraz Loitzla....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).