Skokowy weekend w Kottmar, Sedlak najlepszy wśród seniorów

 • 2010-05-18 02:53

W sobotę i niedzielę na skoczniach w niemieckim Kottmar rozegrano już po raz 35. tradycyjne międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igelicie (35. International Mattenspringen).

W zmaganiach wzięli udział skoczkowie z niemieckich, czeskich i słowackich klubów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsi uczestnicy konkursu mieli po sześć lat, najstarsi ponad pięćdziesiąt. W konkursie wystartowały także dziewczęta. Jedyny polski skoczek, reprezentant czeskiego Ski Club Harrachov, Krystian Gryczuk, zajął w swojej grupie wiekowej (17-18 lat) czternaste miejsce wśród szesnastu startujących.

W kategorii wiekowej 21-30 lat najlepszy okazał się znany z występów w Pucharze Świata, mający za sobą dośc udany sezon zimowy, Czech, Borek Sedlak. Reprezentant Dukli Liberec oddał skoki na odległość 57 oraz 53,5 metra i pewnie wyprzedził swoich klubowych kolegów, Petra Kutala i Lukasa Havranka. Pierwsza próba Sedlaka była najdłuższą oficjalnie zmierzoną odległością całego weekendu. Kategorię juniorów wygrał, startujący na co dzień w Pucharze Kontynentalnym inny Czech, Cestmir Kozisek.

Zawodnicy rywalizowali na obiektach K-11, K-28 oraz K-51. Kompleks tych trzech skoczni powstał w latach 1964-68, a przed sześcioma laty został gruntownie zmodernizowany. W latach 70-tych rekordzistą największej skoczni był polski prekursor stylu V, Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby.

Pełne wyniki:

http://www.sc-kottmar.de/images/downloads/ergebnislisten/maispringen/sck_ergebnisliste2010_1wk-tag.pdf
http://www.sc-kottmar.de/images/downloads/ergebnislisten/maispringen/sck_ergebnisliste2010_2wk-tag.pdf


Adrian Dworakowski, źródło: www.sc-kottmar.de
oglądalność: (5954) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  kibic (*110.isp.tvkg.net)

  A może to ty jesteś w błędzie? Autor newsa ma na myśli Grafa seniora , ojca Adriana z przed lat. I co ty na to ?

 • anonim
  Kottmar

  Boże dlaczego Grafa w to mieszacie ,jak on tam skakał to miał 10 lat i zjeżdżał tylko po zeskoku, ludzie nie dajcie się zwariować
  a piszę to z autopsi
  znam tego chłopca ze Szklarskiej i smutno mi ,że promują GO na skijumpingie
  brawo dla Gryczuka
  jedyny z Dolnego Śląska skoczek

 • anonim
  Fajna impreza

  Trzeba to zobaczyć a dopiero komentować .Niemcy umieją się bawić i miło spędzać czas na takiej imprezie sportowej i oto chodzi żeby zobaczyć na takiej imprezie nawet tych co skaczą w pucharze świata .

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  wyniki z goleszowa są na http://www.sport.olza.pl/?act=wyd&id=17999 . szkoda ze zawodnicy z Karpacza nie startowali.

 • and początkujący
  Komentarze

  A gdzie komentarze, że kazali seniorom i juniolom skakać na lilipucich skoczniach. Jakby nasi skakli na takich skocznich toby nieprzychylny jazgot i wyzywanie szło w dziesiątki. A swoją drogą zastanawia mnie dlaczego do chwili obecnej nie ma wyników z zapowiadanych zawodów na 2 maja w Goleszowie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).