Rosjanie podali skład kadry

 • 2010-05-21 16:10

Także Rosyjski Związek Narciarski ogłosił skład kadry na nadchodzący sezon. W drużynie narodowej znalazło się aż dwunastu zawodników.

Nie jest wiadome, kto obejmie stanowisko głównego szkoleniowca kadry rosyjskich skoczków narciarskich. Wolfgang Steiert opuścił Rosję po Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Do końca sezonu drużynę prowadził Berni Schoedler, który także zdecydował się opuścić Rosję i wrócić do współpracy ze Szwajcarskim Związkiem Narciarskim.

KADRA A:
Aleksiej Bujwołow
Georgij Czerwiakow
Dimitrij Ipatow
Anton Kaliniczenko
Paweł Karelin
Denis Korniłow
Stanisław Oszepkow
Ilja Rosliakow
Aleksander Sardyko
Dimitrij Sporynin
Roman Trofimow
Dimitrij Wasiliew


Anna Szczepankiewicz, źródło: skijumping.de
oglądalność: (6421) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  rekordy Rosjan

  Rekordy życiowe Rosjan:
  Kadra A:
  Dimitri Vassiliev: 228,0 metrów w II serii Ii konkursu lotów PŚ w Planicy 2005 (rekord Rosji).
  Denis Kornilov: 218,5 metra na III treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2005.
  Ilja Rosliakov: 205,0 metrów na II treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2009.
  Dimitri Ipatov: 204,0 metry w I serii III konkursu lotów PŚ w Planicy 2007.
  Pavel Karelin: 203,5 metra w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2009. (204,5 metra w I serii konkursu indywidualnego MŚL w Oberstdorfie 2008- nieustany).
  Roman-Sergeevich Trofimov: 186,0 metrów na I treningu przed MŚL w Planicy 2010.
  Stanislav Oshepkov: 163,5 metra w serii próbnej przed konkursem drużynowym MŚL w Planicy 2010.
  Georgiy Chervyakov: 156,0 metrów na II treningu przed MŚL w Planicy 2010.
  Alexey Buyvolov: 135,5 metra na II treningu przed konkursami Uniwersjady w Yabuli 2009.
  Anton Kalinitschenko: 129,0 metrów na II treningu przed konkursami Uniwersjady w Yabuli 2009.
  Dimitri Sporynin: 124,0 metry w serii próbnej przed I konkursem COC w Pragelato 2009.
  Alexander Sardyko: 120,0 metrów na III treningu przed konkursami COC w Zakopanem 2010 i w serii próbnej przed I konkursem COC w Zakopanem 2010.

 • anonim

  @ jamesiunio
  Jak to NIKT? To że nie wybrano jeszcze głównego szkoleniowca na najbliższe sezony nie znaczy, że nie ma tam żadnego trenera. Obecnie głównym szkoleniowcem jest Aleksandr Arefiev i tak samo trudno zgodzić mi się z fragmentem artykułu: "Do końca sezonu drużynę prowadził Berni Schoedler". Berni w dalszym ciągu był tylko drugim trenerem. Miejsce Steierta automatycznie zajął Arefiev.

 • manuel@ początkujący

  A czy wiadomo czy trenerem szwajcarów dalej będzie Martin Kunzle?

 • anonim

  A moze sie pokusza i sciagna Ylianttile ktory przestal trenowac Japonczykow? Ciekawe co by z tego wyszlo ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).