Nowe siły w niemieckim sztabie szkoleniowym

 • 2010-05-22 12:20

Niemcy nie poprzestali na zatrudnieniu Marca Noelke na pozycji drugiego trenera kadry, w ostatnim czasie do zespołu opiekującego się skoczkami dołączył doktor Harald Pernitsch.

Pernitsch, który dotąd pracował dla Austriackiego Związku Narciarskiego (OESV), jest znanym w środowisku sportowym naukowcem i autorem książek. Z Niemieckim Związkiem Narciarskim (DSV) doktor podpisał umowę ważną aż do Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

"Austriacy to najlepsza drużyna na świecie i z tego powodu czasem ich podpatrujemy" - powiedział trener Niemców, Werner Schuster. Schuster, który sam pochodzi z Austrii, niedawno przedłużył kontrakt z DSV i do 2014 roku pozostanie trenerem kadry narodowej. Szkoleniowiec chce, aby to jego podopieczni stali się na IO w Soczi numerem jeden na świecie.

Schuster nie ukrywa, że cieszy się ze współpracy z Pernitschem - "Stworzył specjalnie oprogramowanie komputerowe dla skoków narciarskich, z którego będziemy mogli korzystać. Martin Schmitt jest zadowolony, że już teraz znajduje się w dobrej dyspozycji".

Niemcy zamierzają także w najbliższym czasie przetestować nowe wiązania, które podczas IO w Vancouver wywołały spore zamieszanie wśród ekip, a skaczący na nich Simon Ammann został podwójnym Mistrzem Olimpijskim.


Paweł Guzik, źródło: focus.de
oglądalność: (7632) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kamka początkujący

  okaże się czy pomogą nowe siły

 • Maciek5052 bywalec
  Huberts51

  Chyba nie dożyjesz tego , ponieważ Jako DRUŻYNA nie liczymy się praktycznie nigdzie : D


  Może i Ciebie "szwaby" nie obchodzą ale innych owszem .

 • Huberts51 bywalec
  deksiu

  wcale by mnie nie zadowolilo w pelni gdyby wiecznie wygrywali na przemian inni. Jak dla mnie moze wygrywac jedna drużyna ale pod jednym warunkiem: że jest to POLSKA

 • deksiu bywalec

  @Hubers51
  chodzi mi o to żeby wreszcie się jakoś wyrównały szanse w drużynówkach, nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie dominacja Austriaków staje się już nudna. Z góry wiadomo kto wygra, chciałbym żeby inni też włączali się w walkę o zwycięstwo. Nie to że jakaś szczególna sympatia do Niemców, no może do Martina Schmitta, bo on jest jednym z moich ulubionych skoczków, dlatego życzę mu powrotu do wysokiej formy.

 • Huberts51 bywalec
  ?

  A co nas szwaby obchodzą? MI akurat te niemieckie braki sił w skokach nie przeszkadzają. Tak bedziemy lepsi od nich.

  @deksiu
  a TY czego sie tak napalasz na nich? Co Ci przyjdzie z ich sukcesów?

 • Maciek5052 bywalec
  deksiu

  i wtedy wszyscy będą oszustami : D Musi być sprawiedliwość na świecie :) he he : D

 • deksiu bywalec

  mam nadzieje że te "nowe siły" w sztabie pomogą Niemcom, a Noelke i Pernitsch wniosą jakieś cenne wskazówki od Autów :-) ,
  Powodzenia Martin przede wszystkim!
  a teraz to się wszyscy na te "simonowe" wiązania rzucą... :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).