Niemcy ogłosili składy kadr

 • 2010-05-28 02:47

Podobnie jak inne federacje, również i Niemiecki Związek Narciarski ogłosił oficjalne kadry na sezon 2010/2011. Niespodzianek raczej nie ma, jednak pewnym zaskoczeniem może być nieobecność w którejkolwiek z drużyn Stephana Hocke.

"To nie była dla mnie niespodzianka. Moje występy nie były wystarczająco dobre. Ale chcę spróbować wszystkiego, aby do lata móc włączyć się znowu do rywalizacji" - powiedział Hocke na łamach gazety "Ostthueringer Zeitung".

W drużynie narodowej (Grupa 1a) znaleźli się Pascal Bodmer, Severin Freund, Michael Neumayer, Martin Schmitt, Georg Spaeth, Michael Uhrmann i Andreas Wank.

Kadrę B Niemiec na sezon 2010/2011 (Grupa treningowa 1b) tworzą Tobias Bogner, Felix Brodauf, Richard Freitag, Kevin Horlacher, Florian Horst, Maximilian Mechler, Julian Musiol, Danny Queck, Joerg Ritzerfeld, Felix Schoft, Erik Simon i Christian Ulmer.


Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6826) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • juras3210 początkujący

  trochę żal dać Bodmera do kadry na początku sezonu był dobry a potem się pogarszał i padł

 • anonim
  rekordy Niemców

  Rekordy życiowe Słoweńców:
  Kadra Narodowa:
  Michael Neumayer: 227,5 metra w II serii II konkursu lotów PŚ w Planicy 2005 (rekord Niemiec).
  Michael Uhrmann: 226,5 metra w serii próbnej przed II konkursem lotów PŚ w Planicy 2005.
  Georg Spaeth: 225,0 metrów w II serii konkursu indywidualnego MŚL w Planicy.
  Martin Schmitt: 224,0 metry w II serii konkursu drużynowego lotów PŚ w Planicy 2002 (przyjmuje się to za rekord życiowy ale problematyczne jest czy nie była podpórka stąd podaje i drugą jego odległość: 218,0 metrów w konkursie indywidualnym lotów PŚ w Planicy 2001.).
  Severin Freund: 193,5 metra w I serii konkursu indywidualnego lotów PŚ w Oberstdorfie 2010.
  Pascal Bodmer: 185,5 metra w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Oberstdorfie 2009.
  Andreas Wank: 185,0 metrów na I treningu przed konkursami lotów PŚ w Kulm 2010.
  Kadra B:
  Joerg Ritzerfeld: 207,0 metrów w kwalifikacjach do konkursu w Planicy 2002.
  Erik Simon: 200,5 metra w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2009.
  Maximilian Mechler: 200,0 metrów w serii próbnej przed II dniem indywidualnych MŚL w Planicy 2004 (skoczył 204,5 metra w kwalifikacjach do I konkursu lotów PŚ w Oberstdorfie 2004 ale upadł).
  Richard Freitag: 198,5 metra w II serii indywidualnych MŚL w Planicy 2010.
  Christian Ulmer: 194,0 metry w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2009.
  Danny Queck: 175,5 metra na I treningu przed konkursami lotów PŚ w Kulm 2010.
  Felix Schoft: 174,5 metra w serii próbnej przed konkursem drużynowym lotów PŚ w Oberstdorfie 2009.
  Julian Musiol: 167,0 metrów w I serii I konkursu lotów COC w Vikersund 2004.
  Tobias Bogner: 143,0 metry w I serii konkursu Mistrzostw Niemiec w Oberhofie w październiku 2006.
  Kevin Horlacher: 136,5 metra w serii próbnej przed konkursem COC w Titisee-Neustadt 2010.
  Felix Brodauf: 135,0 metrów na II treningu przed konkursem COC w Iron Mountain 2010.
  Florian Horst: 133,5 metra na I treningu przed konkursem COC w Titisee-Neustadt 2010.

 • granda początkujący
  Niemcy

  Trener Schuster oznajmił że Hocke,Mechler i Ulmer muszą stanąć na nogach i zacząć poważnie myśleć o treningach wtedy kadra jest dla nich otwarta.Przyszłość dla niego to Schoft i Fraitag.przez najbliższe miesiące będą sie skupiać na zapięciach z którymi Amman zdobył złote medale na Olimpiadzie.Tą sprawą ma zająć się co.trener Nolke który zajmował się tym w Austrii.Pozatym Schuster narzeka na brak średniej skoczni w Niemczech przy 7 dużych i w tym widzi przewagę Austrii w szkoleniu młodzieży.OT I TYLE!POZDRO

 • Boy profesor

  Czymś sobie Hocke musiał zasłużyć na pominięcie go w składach kadr. Jeśli w drugiej grupie szkoleniowej znalazło się miejsce dla Simona czy Ulmera, którzy bądźmy szczerzy nie mają wielkiego talentu do skoków, to brak Hockego jest co najmniej kontrowersyjny.

 • anonim

  Sven latał super :) a dzięki niemu zacząłem oglądać skoki :)

 • granda początkujący
  Hanni i passion fruit

  No to macie tego dużo do oglądania.Dobrze że mam wolne w przyszłym tygodniu bo pojadę sobie na żywo pooglądać do Wisły mojego naj naj!Ot i tyle!ADAŚ LEEEEEEEEEĆ!

 • Radek początkujący

  Hanni, Hanni - Loitzl też dostał 9 not "20" w Bischofshofenw 2009 roku.

 • anonim
  Pewnie,łebki....

  Hanni wróci i czas cię cofnie.Jak ja lubięte posty:))))))

 • andbal profesor
  Statystyki

  Ma rację Boy. Mało tego jak pokazują statystyki w sezonie zimowym Hocke był lepszy od wielu zawodników 1b.
  W PŚ z zawodników niemieckich którzy go wyprzedzili to wszyscy z 1a, zaś z 1b lepszy był tylko Mechler (74 miejsce). Hocke zajął 80te wyprzedzając Bognera i Freitaga (obaj zajęli 90te miejsce). Nikt więcej z 1b nie zdobył punktów.
  W PK też wielu wyprzedził. Zajął 30te miejsce startując tylko 8 razy. Lepsi byli od niego Musiol (11te) Freund (13 te i kadra 1a) Freitag (18te) Bogner (19te startując aż 18ście razy) i Mechler (23cie miejsce). Zatem można powiedzieć że z kadry 1b lepsi byli w PS i PK razem biorąc Musiol, Freitag, Bogner i Mechler. Np zawodnik znany już Erik Simon, który dostał powołanie do 1b w ubiegłym sezonie zdobył raptem 3 punkty i to nie w PS tylko w Pk i nie w jednym lecz 5ciu startach. U nas to Dawid Kowal czy Piotrek Żyła mają lepszy przelicznik zdobytych punktów na start.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(42), 2010-05-28 14:28:23 ***

 • anonim

  o tak pamiętam tamten konkurs! To było niesamowite 9x 20pkt, można było patrzeć i patrzeć jak leciał, chciałoby się cofnąć w czasie

 • anonim
  sven

  Sven to najlepszy zawodnik w historii skoków narciarskich. Uważam, iż za poglądy nie można oceniać ludzi. w końcu na tym polega wolność słowa.
  Hannawald jak nikt potrafił wygrywać a jego styl jast niepowtarzalny. Perfekcji techniki nie mają dziś nawet najlepsi. To w końcu do Svena należy rekord najwyższej noty.

 • Boy profesor

  Więc taki Ritzerfeld był w poprzednim sezonie lepszy od Hocke, tak?

 • NOJPER początkujący
  do sven

  no przecież wrócił - do życia

 • Maciek5052 bywalec
  sven

  Świetny żart :)

 • anonim
  !!!

  eee... myślałem, że wróci svencio hanavald

 • anonim
  Słusznie

  Nic już z niego nie będzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).