Skoki w Szczyrku

• 2003-08-09 11:15
W Szczyrku rozegrane zostały w ramach 40. Tygodnia Kultury Beskidzkiej zawody pod nazwą "Beskidzie Nadzieje". W konkursie wystartowały dzieci z Polski i Czech. Bezkonkurencyjne okazały się wschodzące gwiazdy polskich skoków narciarskich: Klimek Murańka i Paweł Słowiok.

Zawody odbyły się na trzech obiektach: K-17, K-33 i K-50. Na najmniejszej skoczni najlepszy okazał się 9-letni Klimek Murańka z klubu TS Wisła Zakopane. Młody zawodnik, który przed dwoma tygodniami wygrał konkurs Pucharu Lata w Zakopanem i tym razem nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. Wygrał z bardzo dużą przewagą, pozostawiając za sobą Jakuba Przybyłę (WKS/Regle Kościelisko) i Mateja Bialka z Czech.

Na skoczni K-33 bezkonkurencyjny był tegoroczny Mistrz Świata na igelicie z Garmisch Partenkirchen-Paweł Słowiok (KS Wisła Ustronianka). Na drugim miejscu uplasował się Jiri Struhar z Czech, na trzecim zaś Grzegorz Miętus (Start/Krokiew Zakopane).

Wśród starszych zawodników, skaczących na skoczni K-50, zwyciężył Czech Jiri Mazoch. Tuż za nim uplasował się triumfator ze skoczni K-33: Paweł Słowiok. Nie powiodło się braciom Jakubowi i Maciejowi Kotom (obaj Start Krokiew Zakopane), którzy przed niespełna dwoma tygodniami zostali wraz z Pawłem Słowiokiem drużynowymi Mistrzami Świata na igelicie. Tym razem chłopcy mieli upadki, co uniemożliwiło im walkę o najwyższe lokaty.

Dzieci młodsze, rocznik 1994 i młodsi (K-17)