Mistrzostwa POZN w Zagórzu

• 2010-06-13 18:05

12 czerwca na skoczniach Zakucie w Zagórzu odbyły się Letnie Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego - Puchar Burmistrza Zagórza. Wystartowali w nich juniorzy E, D oraz C.

W kategorii junior E (K20) zdecydowanie najlepszy był Damian Skupień z Wisły Zakopane, który dwukrotnie przekroczył punkt K obiektu, lądując na 21 m i 20,5 m. Na drugim miejscu znalazł się Ukrainiec reprezentujący klub Sokół Zagórz - Dmitrij Mazurchuk (20 m i 19 m), natomiast trzecie miejsce wywalczył Mietek Kołtaś z AZS Zakopane (17 m i 18 m). Na skoczni K20 skakała także Kamila Bafia, a poza konkursem - Asia Szwab.

Juniorzy D oraz C rywalizowali na największym zagórskim obiekcie - K40. W młodszej grupie zwyciężył Ukrainiec Stepan Pasichnyk, który wykonał dwa równe skoki na odległość 38 m. Metr bliżej w swoich próbach lądował drugi w konkursie - Dawid Jarząbek z Wisły Zakopane. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast kolejny skoczek z zakopiańskiego klubu - Bartłomiej Jarząbek (34 m i 35,5 m). Szóste miejsce zajęła Asia Szwab (TS Wisła Zakopane).

Wśród juniorów C pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji końcowej zajęli zawodnicy ZTS Zakucie Zagórz. Triumfował Gabriel Majcher (39,5 m i 38 m) przed Michałem Milczanowskim (37 m i 37 m). Trzecie miejsce zajął reprezentant Wisły Zakopane - Krzysztof Dziadoń (37 m i 37 m). Tuż za podium znalazł się Jan Łowisz z AZS Zakopane, który w pierwszej próbie zaliczył upadek po bardzo dobrym skoku o długości 38 m. W finale lądował 0,5 metra dalej, ale jego strata po pierwszej serii okazała się zbyt duża, aby wywalczyć miejsce na podium.

Łącznie w zawodach wzięło udział 30 skoczków.