Dawid Kubacki: "Przygotowywałem się już do zejścia"

 • 2010-08-06 22:06

Dawid Kubacki dosyć nieoczekiwanie wygrał piątkowe kwalifikacje do zawodów Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Nasz młody reprezentant tego lata spisuje się coraz lepiej i z optymizmem czeka na niedzielny konkurs.

"Czuję się bardzo dobrze, udało mi się oddać dobry skok, nad tym cały czas pracuję. Staram się realizować to samo co na treningach i jak widać, to skutkuje. Jest spora poprawa w moich skokach, odkąd znalazłem się w kadrze A. Pracujemy nad nieco innymi rzeczami i działa to dobrze. Staram się powtarzać to, co wypracowałem, skakać dalej i walczyć o jak najlepsze miejsca" - mówił triumfator dzisiejszych kwalifikacji.

"Dziś system przeliczników zadziałał na moją korzyść, bo wyprzedziłem Toma Hilde, mimo krótszego skoku. Przygotywałem się już do opuszczenia pozycji dla lidera kwalifikacji, ale jak widać jednak punktowo okazałem się lepszy. Te nowe przepisy są coraz bardziej dopracowywane i sprawiedliwsze. Obiektu w Hinterzarten nie wspominam za dobrze, bo ostatni raz skakałem tu na Mistrzostwach Świata Juniorów i wtedy spisywałem się bardzo słabo. Teraz jest jednak inaczej" - kontynuuje Dawid Kubacki.

"Staram się nie zastanawiać nad wynikiem. Skupiam się na jak najlepszych skokach i to jest moje zadanie. W drużynie chcę skakać tak jak dziś - oddać dobre skoki i to mnie najbardziej interesuje" - zakończył zawodnik TS Wisły Zakopane.

Korespondencja z Hinterzarten, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9098) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  D.Kubacki w PŚ i LGP

  D.Kubacki w PŚ

  2007/2008 - bez pkt PŚ
  2008/2009 - bez pkt PŚ
  2009/2010 - bez pkt PŚ

  Lokaty w konkursach

  2007/2008 - 71,69
  2008/2009 - 49
  2009/2010 - 37,32,40,43

  D.Kubacki w LGP

  2009 - 39,22,33 - 68 miejsce - 9 pkt - 9 Polak

 • paulka bywalec

  Tak, Kamil będzie dopiero w Wiśle.

 • anonim
  Forum sportowe

  Zapraszamy wszystkich serdecznie na nowo powstałe forum sportowe
  www.goldenforum.fora.pl
  Mamy czat, co ułatwia komunikację, quiz, multimedia, fajnych ludzi :)
  Trwa nabór na moderatorów
  Zapraszamy do rejestracji i udzielania się na naszym czacie :)

 • klaudia72 początkujący

  @zygzak widze, ze podobaja ci sie ci sami mezczyzni co mi ! ted zrobil duzo zdiec z wczorajszego meczu i jak duzo bylo na nich mojego Kojonka!

 • anonim

  Kiedy Stoch bedzie skakał.Czyżby odpierow w Wisle?

 • anonim

  Gratulacje dla Dawida.
  We wszystkich trzech wczoraj seriach skakał bardzo dobrze więc to nie przypadek, że wygrał kwalifikacje.
  Pięknie się zapowiada bo widać, że wszyscy skaczą już bardzo ładnie.
  Dziś oby powtórzyli tylko to co wczoraj i wszystko jest mozliwe.

 • anonim

  Swego czasu wątpiłem w umiejętności tego chłopaka. Oby w tym sezonie udowodnił, że się myliłem.

 • max początkujący

  Co do Celeja też jestem za zmianą tego trenera naszej kadry młodzieżowej. Widać iż trenowani przez niego zawodnicy spisują się gorzej niż ci u Kruczka. Talenty są tylko Celejowi brak poważnych sukcesów.

 • Piotr S. redaktor

  Tego nauczył Adama dr Blecharz. Kamil Wódka uczył tego samego resztę chłopaków. Dobrze, że są pozytywne efekty.

 • feniks stały bywalec
  system przelicznikow

  Niewiadomo czy Dawid jest tak dobry czy sytem tak slaby.
  Ale zeby wykorzystywac slabosc systemu trzeba byc dobrym :)

  Wniosek: Dawid jest niezly.

 • Piotr S. redaktor

  Dobrze, że Dawid nie koncentruje się na wyniku, tylko na tym by jego skoki były dobre.

 • anonim
  Celej out!

  Jak widać w kadrze młodzieżowej może byc więcej utalentowanych chłopaków,którzy niestety nie mogą pokazać pod wodzą trenera Celeja pełni swoich umiejętności...już dawno apelowałem o zwolnienie ze stanowiska tego ,,pseudo fachowca''...

 • and początkujący
  Krytykanci

  Czy doczekam się aby mocno krytykujący decyję Kruczka a powołaniu Kubackiego do kadry A na forum napisali chociaż slowo "przepraszam".

 • manuel@ początkujący

  No a w sumie co miał powiedzieć? System działał na jego korzyść więc raczej głupio by bylo gdyby powiedział, że system nie spisuje się najlepiej, czy co.

  Gratulacje gratulacjami, teraz żeby powtórzyli to w zawodach.

 • Maciek5052 bywalec

  Z tym podium to lekka przesada :D Ale kto wie :) Skoro taki Urbanc wygrał to czemu nie Dawid :)

 • vegx redaktor

  Widze, ze myśl przewodnia Adama czyli "dwa dobre skoki" głębo zakorzeniła się u polskich skoczków, a raczej w polskiej mysli szkoleniowej.
  I dobrze, ze choc ta prosta filozofie zdolali przejac od mistrza.

 • anonim
  dfg

  dobre skoki dobre skoki co to za gadanie każdy mówi to samo.Ciekawe co by chciał dobry skoki i 50 miejsce czy zepsute skoki i 1 miejsce? ludzie liczą się miejsca a nie dobre skoki dla mnie wszyscy mogą psuć byle zajmowali wysokie lokaty

 • anonim
  Oby w zimie sjkakali daleko... Letnie GP to takie towarzyskie zawody... liczy si

  Kubacki - chociaż potrafi ładnie mówić. Widać, że chłopak inteligentny.

 • granda6 bywalec
  Gratulacje

  Dawid Gratulacje!Powodzenia jutro i w niedzielę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).