Pomóż skoczniom w Wiśle i wygraj plastron Małysza!

 • 2010-09-29 10:36

Adam Małysz już kilkakrotnie apelował o szybki remont skoczni w Wiśle-Centrum. Kompleks należący do KS Wisły Ustronianki jest w opłakanym stanie. Teraz skoczek włącza się do nowej inichatywy, która pomoże zebrać pieniądze na ten cel.

Adam Małysz z projektem skoczni w Wiśle CentrumAdam Małysz z projektem skoczni w Wiśle Centrum

"Te skocznie są w tak fatalnym stanie, że chce mi się płakać, jak na nie patrzę. Remont jest pilnie potrzebny" uważa Adam Małysz. O kondycji obiektów, na których Adam oddawał swoje pierwsze skoki, pisaliśmy już wiele razy. Również o remoncie który zakłada właściwie budowę trzech zupełnie nowych obiektów.

W pozyskanie pieniędzy zaangażował się prócz klubu, PZN-u i Adama Małysza również burmistrz Wisły Andrzej Molin. "Na razie mamy ustną obietnicę pana marszałka Bogusław Śmigielskiego, że w przyszłorocznym budżecie sejmiku województwa śląskiego znajdzie się na ten cel milion złotych. Początkowo cały remont miał kosztować około miliona złotych. Wtedy zaplanowaliśmy, że koszty po około 1/3 mogłyby pokryć ministerstwo, województwo i gmina. Jednak teraz koszt wzrósł do około 3 milionów. Gminę nie stać na taki wydatek, ale myślę, że uda mi się przekonać Radę Gminy, by uchwaliła na ten cel 200, może 300 tysięcy" – powiedział burmistrz.

Ale oprócz środków z budżetu, klub postanowił zorganizować publiczną zbiórkę na ten cel. "Założyliśmy specjalne konto. Zachęcamy wszystkich kibiców, którzy zechcą wesprzeć klub finansowo w tym remoncie, by nam pomogli. Można wpłacać dowolne kwoty, choćby po kilka złotych. Te skocznie są niezbędne do szkolenia młodzieży a w tej chwili są już po prostu niebezpieczne. Na największej w tym roku nikt nie skakał, bo nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa" – powiedział prezes Wisły Ustronianki Janusz Tyszkowski.

Wiceprezes Donat Zniszczoł obiecał: "Wśród osób, które wespr.ą nas finansowo, choćby najdrobniejszą kwotą, zostaną rozlosowane nagrody: plastron z autografem Adama Małysza i darmowe bilety na konkursy skoków w Wiśle. Poza tym każda wpłata zostanie jakoś uhonorowana – jeszcze sie zastanawiamy, czy to będa jakieś cegiełki czy podziękowania w formie certyfikatu uczestnictwa w budowie skoczni" - powiedział Zniszczoł.

"Walczymy o te skocznie, bo to bardzo ważna rzecz. Mam nadzieję, że każdy prawdziwy kibic skoków narciarskich chętnie jakąś symboliczną kwotę tam wpłaci. To naprawdę nie muszą być duże pieniądze, każdy może to zrobić i nam pomóc. Wystarczyłoby, żeby 3% Polaków wpłaciło tam po 3 złote, to skocznie bez żadnych innych środków byśmy wybudowali! Tak działają największe fundacje w Polsce – powiedział Adam Małysz".

Klub planuje też inwestycję na swoim drugim obiekcie, w Łabajowie. Ma powstać tam nowa wieża najazdowa. "Cofamy progi o dwa metry, dzieki temu będzie nowocześniejszy profil - zgodny z nowymi wytycznymi FIS. Rozmiary obu skoczni zwiększą się również o około dwa metry. Następna rzecz to będzie przeciwstok, ale na to z powodów finansowych też musimy poczekać" - powiedział Donat Zniszczoł, wiceprezes odpowiedzialny za sekcję skoków narciarskich.

Łabajów to już ostatnia skocznia w Beskidach, której zeskok przecina droga. Wcześniej tak było w Biłej (zakmnięta), oraz na Skalitem i na Malince (przebudowane).

Marcin Hetnał

Jeśli chcesz wspomóc młodych skoczków z Wisły i przyczynić się do remontu skoczni a także wygrać plastron z autografem Adama Małysza, wpłać pieniądze na konto:
50105010961000009075832379 (ING Bank Śląski)
odbiorca:
Wiślańskie Towarzystwo Sportowe
z dopiskiem „Na remont skoczni w Wiśle-Centrum”

Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15847) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Rozumiem wasz entuzjazm co do smsów :) Jednak myślę, że zbyt duża część pieniędzy przy smsach przechodzi dla operatorów sieci... Przelew jest czysty i dobre :) Mamy XXI wiek, mało kto nie posiada konta internetowego w banku (np. JA :D, ale przelewy robie wszystkie przez internet z konta należącego do kogoś bliskiego :D)

 • huncwotka początkujący

  Niezły pomysł, ale zastanawia mnie jedno. Poza tym każda wpłata zostanie jakoś uhonorowana – jeszcze sie zastanawiamy, czy to będa jakieś cegiełki czy podziękowania w formie certyfikatu uczestnictwa w budowie skoczni" - powiedział Zniszczoł. Czy opłaca się taki certyfikat dawać każdemu, co wpłaci jakąś kwotę? tych osób może być naprawdę wiele, a takie cegiełki to też koszt, nie lepiej przeznaczyć je na skocznie? Owszem cieszyłabym się z otrzymania takiego podziękowania, ale z drugiej strony czy to nie mija się troche z celem?

 • krwisty bywalec
  -

  Co do sprawy organizacji pożytku publicznego, to Marcin ma rację. Zresztą sam na blogu zachęcałem kiedyś do wpłat 1 procenta z podatku na skocznie w Bystrej. Ja swój procent właśnie tam umieściłem. Także Wisła może zrobić to samo.

  SMS byłyby najlepsze, bo najłatwiejsze. Konto też jest fajnym pomysłem, 1 procent podatku także.
  @Lisku co do pomysłu Rocosa, to ja jestem za i przeciw.

  Przeciw mój jest taki, jaki Twój, czyli cena biletów ma zostać niepodniesiona.
  Ale skrzyneczka na wolne datki na skocznię, przy każdym stanowisku sprzedaży biletów - mile wskazana i przydatna.
  Dwóch czy trzech wolontariuszy, zbierających kasę do "słoiczków" na każdym konkursie w Wiśle też będą spoko.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(8171), 2010-09-29 20:52:33 ***

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Jeśli wygrałbym w lotto 10 milionów PLN, obiecuję, że przekazuję pieniądze na remont tych skoczni + pieniądze na budowę 2-3 takich kompleksów na terenie Polski.

  :) :-)

 • MarcinBB redaktor
  1% podatku

  Żeby móc komuś przekazywać 1% podatku, ten ktoś musi być Organizacją Pożytku Publicznego. Najpierw klub musi się postarać o taki status, lub stworzyć jakąś zależną od siebie fundację. Na pewno się da - w tym roku zrobił tak prezes Zbigniew Banet z Klimczoka Bystra, by znaleźć dodatkowe fundusze na swoje skocznie. Myślę, że w Ustroniance już też wpadli na ten pomysł i zrobią to przed końcem roku, by można już było odliczać 1% od stycznia.

 • czarnylis weteran
  @Negrita

  A mnie pomysł Rocosa się średnio podoba. Takie "1-2" przymusowe do biletu to już trąci podatkiem. Jeśli organizator zawodów z kasy za bilety odprowadzi na skocznie po 1-2 zł od biletu (nie zwiększając cen biletów) to jak najbardziej. Jednak podwyżka wejściówek by ratować skocznie, na które powinny się znaleźć pieniądze ze źródeł samorządowych rządowych lub związkowych, jest po prostu rozbojem. Nie można przymuszać kibica by fundował remonty. Jeśli ktoś chce, proszę bardzo jest taka możliwość. Jest specjalne konto. Padł kiedyś pomysł, zresztą bardzo dobry by zbierać przez smsy. Sprzedaż gadżetów i zysk na remont? Też świetny pomysł. Ale od biletów, moja droga Espaniolo, z daleka, bo to już haracz :)

 • and początkujący
  Zbiórka pieniedzy

  Drugą inicjatywą godną uwagi (w związku ze zblizejącym się końcem roku i rozliczeniami podatkowymi) aby pojawił się artykuł o możliwości wskazania klubu jako podmiotu na który mozna odpisać 1% podatku. Ponieważ wówczas zdarza mi sie pomagać znajomym i "robię im pity" no i decyduję gdzie ma te 1% pójść nie byłoby problemu abym nie tylko swoje 1% lecz i innych skierował na skocznie.

 • anonim

  El Zorro Negro ładny gest mój Czanylisie. Szalenie mi się podoba pomysł feniksa, żeby za bielty płacić 1-2 złote więcej, albo nie wiem sprzedawać jakieś gadźety z mistrzem: kubeczki, koszulki, z których cały dochód szedłby na budowę tej skoczni.

 • czarnylis weteran

  Dołożyłem cegiełkę. Takie konto to dobry pomysł. Wysłanie datku zajmuje pół minutki, a sprawa ze skoczniami nagła. Trzeba je wyremontować jak najszybciej.
  Nie ukrywam, że liczę też na plastron :)

 • granda6 bywalec
  Jestem Za

  Oczywiście poślę jakąś kwotę. Bardzo bym chciał plastron Mistrza ale takich osob jak Ja będzie mnóstwo i oby było ich jak najwięcej. A widok z parkingu obok rynku był podziwiany nie tylko w jedną stronę(rynek). Bo tak naprawde gdy wjezdża sie do Wisły to turyści pierwsze co widzą jadąc główna drogą w centrum to z jednej strony parkingi a z drugiej strony małe skocznie w rozsypce. Smutne!

 • feniks stały bywalec
  Mam takie pytanie

  Czy bylaby tak mozliwosc aby do ceny biletow na zawody odbywajace sie w Polsce dorzucic 1 zl czy 2 zl ,ktore bylyby przeznaczone na remont tych obiektow? Troche pieniedzy by sie zebralo.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).