Rusza konkurs na nazwę polskiego turnieju!

 • 2010-10-10 18:54

Jak już wiadomo - w przyszłym roku odbędzie się w ramach LGP Polski Turniej. Odbędzie się na trzech skoczniach w Polsce: Wielkiej Krokwi w Zakopanem, Malince w Wiśle i Skalitem w Szczyrku. Portal Skijumping.pl wspólnie z Polskm Związkiem Narciarskim ogłasza konkurs na nazwę Turnieju!

"'Turniej Trzech Skoczni' to nazwa robocza, ale za bardzo kojarzy się z 'Turniejem Czterech Skoczni'. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do kibiców" - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner. Oficjalna nazwa musi wpadać w ucho i powinna kojarzyć się z Polską. Nie może być za długa i powinno się ją łatwo przetłumaczyć na język angielski, którego używa się w FIS. Jeśli nazwa spodoba się i zostanie zaakceptowana przez PZN, pomysłodawca zostanie nagrodzony.

Propozycje nazwy (wraz z uzasadnieniem, tudzież wyjaśnieniem należy nadsyłać na adres konkurs@skijumping.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 listopada o północy. Nasze redakcyjne jury wybierze najciekawsze propozycje i przekaże do PZN. "Jeśli Zarząd Związku zaakceptuje którąś z propozycji, to pomysłodawca otrzyma pulę 5 biletów na każdy z konkursów Turnieju" - powiedział Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN.

Konkursem zainteresował się również Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata. Zgłosił już swoją propozycję, którą na razie zachowamy w tajemnicy. Gdyby któryś z uczestników zabawy zaproponował tę samą nazwę, to oczywiście zostanie uhonorowany nagrodą.

Wstępny plan Turnieju wygląda tak: Rozpoczną go zawody w Wiśle już w niedzielę 17. lipca. Następnie światowa czołówka skoczków przeniesie się na skocznię w Szczyrku. Tu konkurs odbędzie się w środę 20. lipca. Turniej zakończą dwa konkursy w Zakopanem - drużynowy 22. i indywidualny 23. lipca (piątek i sobota).


Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13356) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil1 początkujący

  Tak się napalacie a w związku ktoś inny wymyśli własną nazwe, wykorzystają ją i nici z nagrody :P Ale na wszelki wypadek też swoją propozycje wysłałem :)

 • lolipop początkujący

  Mam pytanie czy ten adres na który należy przesyłać propozycje nazwy jest dobry, bo wcześniej inni urzytkownicy pisali coś w komentarzach, że jest zły.

 • anonim
  Logo T4S

  Poprawka: JUZ JEST nowe logo Turnieju Czterech skoczni -> vierschanzentournee.com

  Co o nim sadzicie?

 • anonim
  A co z konkursem T4S?

  My tu o naszym turnieju, a do piątku trwa konkurs na projekt pucharu dla zwyciezcy Turnieju Czterech Skoczni!

  Puchar ma byc zaprojektowany z niewyczerpywalnego zrodla (tj. drewna, szkla, metalu itp.). Zwycieski pomysl zostanie zrealizowany i puchar bedzie wreczany zwyciezcom konkursow (mala wersja), jak i turnieju (duzy puchar).

  Kazdy moze wyslac max. 3 projekty.

  Wiecej szczegolow na stronie T4S. Zwyciezca zostanie ogloszony 30 pazdziernika. Tego dnia ma byc tez zaprezentowane nowe logo imprezy.

  Moze by redakcja Skijumping.pl napisala o tym jakis artykul? Wszak Polacy sa pomyslowi i moze w konkursie zwyciezy "rodzimy" projekt.

  Poza tym analogicznie - moze konkurs na projekt pucharu dla zwyciezcy Polskiego Touru? ;)

 • JPW2 stały bywalec
  Jesli chodzi o propozycje....

  no to najlepiej wysylac na e-maila a nie pisac tutaj ..... jeszcze ktos Wam pomysl ukradnie...

 • anonim

  Poland summer jumping tour

 • and początkujący
  Propozycja

  Rozpoczął się okres przygotowawczy. Jeśli redakcja mogłaby uruchomić blipa (czy jakoś tak się nazywa) i przedstawiać krótką informację co w danym okresie robią kadry. Np pamietałem że A miała trenować od środy w Szczyrku i dopiero w newsie z mistrzostw UKS znalazłem zdanie o tym. A tak to w blipie byłoby Adam w tym tygodniu trenuje poza skocznią Lepisto w Finlandii. Kadra A obecnie na zgrupowaniu w Zagórzu. Kadra B (w skrócie bo wiemy że młodzieżowa) trenuje w Zakopanym i chodzi do szkoły (trzeba by załatwić by Wislaki też mogli chodzić i tu tu aby nie robić zaległości).

 • anonim

  TOUR OF POLAND(TOP)

 • anonim

  Polish ski jump contest ;]]

 • anonim
  tour karpaty

  i gites

 • anonim

  Nie! Zróbmy to. Nikt się nie dowie, zrobimy to cichaczem!
  Nazwijmy ten turniej \

 • anonim

  Poprostu Trzy Skocznie....

 • anonim

  Hoffer wymyślił: Poitneriada

 • anonim

  The 3 LGPoland

 • anonim


  Można wysyłać tylko jedną propozycję. Jeśli ktoś wyśle więcej - pod uwagę będzie brana tylko pierwsza.

 • anonim

  A czy można wysyłać kilka propozycji? Mam już dwie, które wydają mi się odpowiednie i nie wiem, którą wybrać. :)

 • anonim

  ja wysłałam na konkurs@skijumping.pl nawet nie zauważyłam błędu

 • anonim


  Myślę, że to będzie zależało od ilości osób, które nadeślą zwycięską propozycję. Na pewno warto się pośpieszyć.

 • JPW2 stały bywalec

  No to teraz co wymyslil Walter Hofer ?:)

 • pawelf1 profesor

  A co będzie jeżeli któraś nazwa zostanie zgłoszona przez kilka osób a wygra . czy zdecyduje czas (szybkość ) zgłoszenia czy też nagroda zostanie podzielona?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).