Romoeren wygrywa na otwarcie sezonu

• 2010-11-21 02:14

Bjoern Einar Romoeren wygrał sobotni konkurs, otwierający sezon zimowy norweskich skoczków na skoczni HS 117 w Vikersund. Romoeren skokami na 116 i 117,5m wyprzedził drugiego - Andersa Jacobsena (118,5 i 113m) oraz trzeciego Johana Remena Evensena (110 i 116,5m).

Miejsca tuż za podium zajęłi Andreas Stjernen (112,5 i 106m) oraz Tom Hilde (109,5 i 107,5m). Czolową szóstkę zawodów zamknął Sklett Vegard Haukoe ze skokami na 105,5 i 109m.

Dopiero ósmy był etatowy kadrowicz, Anders Bardal, który uzyskał tylko 104 i 106m.

"Dobrze skoczyłem w obu seriach i teraz wyruszam do Finlandii z dużą dozą pewności siebie. Najważniejsze dla mnie jest to, że dobrze się czuję i chcę pokazać dwa dobre skoki. Będę zadowolony, jeśli swój dzisiejszy występ powtórzę w Kuusamo" - powiedział szczęśliwy Romoeren.

Kolejnym sprawdzianem dla kadry Miki Kojonkoskiego będą zawody Pucharu Świata na skoczni Ruka, 27 i 28 listopada. Fiński szkoleniowiec zabiera tam Toma Hilde, Bjoerna Einara Romorena, Andersa Bardala, Andersa Jacobsena, Johana Remena Evensena i Andreasa Stjernena.