PK Pań w Rovaniemi: Jessica Jerome najlepsza

• 2010-12-08 00:22

Amerykanka Jessica Jerome wygrała inauguracyjny konkurs PK Pań rozgrywany w fińskim Rovaniemi na skoczni Ounasvaaraa HS 100. Polki nie startowały.

Jerome skakała najdalej w obu seriach, uzyskując 95,5 i 96,5 metra i łączną notę 252,5 punktu. Drugie miejsce zajęła, najlepsza w poprzednim sezonie, Daniela Iraschko. Austriaczka lądowała na 93 i 95 metrze i straciła do zwyciężczyni 6,5 punktu. Na najniższym stopniu podium, ze stratą aż 17 punktów do Iraschko, stanęła Norweżka Line Jahr, która uzyskała 90 i 92 metry.

Tuż za podium znalazła się Amerykanka Lindsey Van (90 i 90,5 m i 226 pkt). Na 5. pozycji, z notą 225 pkt., sklasyfikowane zostały ex eaquo reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Sarah Hendrickson (89 i 91 m) i Włoszka Elena Runggaldier (90 i 89 m).

Słabiej spisały się Norweżka Anette Sagen (209,5 pkt) i Niemka Ulrike Graessler (208,5 pkt). Uplasowały się odpowiednio na 11. i 12. miejscu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Jessica Jerome (100 pkt) została pierwszą w tym sezonie liderką klasyfikacji generalnej.

Drugi konkurs w Rovaniemi zaplanowano na jutro na godzinę 16:15. O 15:30 powinna rozpocząć się seria próbna.