Adam Małysz trenował w Szczyrku

 • 2010-12-09 17:20

Tylko jedną serię skoków odbył dziś Adam Małysz na skoczni Skalite w Szczyrku. Poranny trening pokrzyżowało załamanie pogody. Ekipa wyrusza dziś po południu do Harrachova.

"W środę trenowałem tylko technikę. Na czwartek mieliśmy zaplanowane dwie sesje treningowe na skoczni normalnej, ale rano tak sypało, że się nie dało skakać" powiedział "Orzeł z Wisły".

Adam wrócił na skocznię o godzinie 14 i oddał na Skalitem 6 skoków. Warunki były już bardziej znośne. Opady śniegu zelżały prawie zupełnie, troche wiało, więc trening odbywał się z krótkimi przerwami.

"Wszytko idzie zgodnie z planem, Adam czuje się dobrze" - ocenił trener Hannu Lepistoe.

Nasz najlepszy skoczek kategorycznie zdementował plotki o tym, że po tym sezonie zimowym miałby zamienić narty skokowe na samochód terenowy i ścigać się w rajdach samochodowych. O takiej możliwości spekulował ostatnio "Puls Biznesu".


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7488) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • motylek_ja bywalec

  http://sport.interia.pl/sporty-zimowe/news/za-malyszem-zatesknia-nawet-ci-co-dzis-maja-dosc,1569916

 • anonim

  sport.tvp.pl/skoki/puchar-swiata/wideo/bez-muranki-do-harrachova/3554936

  Tu jest link to tego niby "zjechania " dziennikarzy tyle, że ja to słyszałam w całości....Adam jest w świetnym humorze jak zawsze.

 • anonim

  Nie zjechał dziennikarzy ale powiedział " A wy byście chcieli abym wszystko wygrywał " z uśmiechem na twarzy...... jak zawsze.
  Ostatni raz kiedy dosłownie zjechał dziennikarzy to było na lotnisku po powrocie ze Skandynawii i wygranym konkursie w Oslo w 2006 roku, bo najpierw wieszali na nim psy, że nie zdobył medalu w Turynie a jak w końcówce sezonu zaczął stawać na podium a nawet wygrywać, to znowu się podpinali pod jego własny sukces.Nawet mam to nagrane co wtedy powiedział po przylocie z Oslo ...............Podziękował, że ich tam nie było i miał święty spokój bo mógł się skupić na swojej pracy i nie musiał wciąż odpowiadać na głupie pytania, dlaczego mi nic nie idzie "
  Nigdy potem nie pamiętam aby "warczał " na dziennikarzy.

 • strong1 stały bywalec
  Fanka

  Adam mówił, że skoki go cieszą dopóki jest w czołówce- dopóty mu się chce i czerpie z tego skakania radość. Wniosek jest zatem jeden, ażeby były wyniki w tym sezonie i miał nadal "chcicę" trzeba jeszcze mocniej dmuchać w telewizorki:),

 • motylek_ja bywalec
  @dm

  dzięki za zwrócenie uwagi
  ale mam, mimo to, nadzieję, że jest w dobrym nastroju obecnie

 • anonim

  motylek_ja
  ale to jest stare zdjecie bo napis fischer jest z czarnych liter a teraz Małysz skacze w fischerach z białymi literami

 • motylek_ja bywalec

  Adam na zdjęciu uśmiechnięty
  mam nadzieję, że jest w dobrym nastroju i bojowo nastawiony do walki o najwyższe lokaty
  ja , jak zawsze, trzymam kciuki
  A-dam Małysz A-DAM!

 • anonim

  w sporcie na tvp 1 juz tego nie pokazali jak Małysz zjechał dziennikarzy

 • JA :D bywalec

  Szkoda, że nie było możliwości, by Adam mógł potrenować w Wiśle, tam gdzie chciał. No ale co poradzić, przecież dla jakieś byle jakiego zawodnika szanowny pan Wąsowicz nie będzie się przemęczał i załatwiał skocznie. Widocznie Adam jest w oczach PZN zbyt mało znaczącą postacią.

 • anonim

  Małysz byl w sporcie w tvp2 i zjechal dziennikarzy powiedzial mniej wiecej a wy byscie wszystko chcieli

 • and początkujący
  @ Konradoo

  A co ty dzisiaj się urodziłeś? Przeciez na Skalitym jest 70tka.

 • anonim

  @Strong1

  Myślę, że on znajdzie sobie kolejny cel po tym sezonie a o motywację się nie martwię :) Tym celem mogą być MŚL, a jak on się w sobie zaweźmie to nie ma na niego rady :) dopina swego choćby z treningu schodził po czterech :)
  Przez tyle lat mogliśmy go już poznać z tej strony, że wiemy dokładnie jaki on ma charakter:)
  Mam nadzieję, że spełnią się jego marzenia na ten sezon a potem kolejny.
  Zobaczymy.

 • malyszomanka12 początkujący

  Jeśli ktoś sie oglądał programu "Breaking The Ice" z Adamem, co leciał nie dawno na Eurosporcie, tu jest link do pierwszej części programu. Druga częśc jest w okienku obok:

  http://www.youtube.com/user/skokiHD#p/c/508C2BDBD0F114CD/1/sQQ1RW--SbU

 • Konradoo bywalec

  Austriacy trenują na skoczniach K75 i dlatego są tacy mocni. NAm też by się przydały jeszcze jakieś skocznie K60 - K75 aby móc trenować tak jak Aystriacy

 • anonim
  Hanu powiedział

  "Puchar Świata rozstrzygnie się w gronie zawodników już rutynowanych. - Na pewno nic się nie zmieni w przypadku Simona Ammana - prognozuje Lepistö. - Jestem pewien, że znakomite wyniki będzie miał Gregor Schlierenzauer."

  Też tak uważam, ze Morgiego jak się już wyskacze zastąpi Gregor ..
  Co do Adama , to na razie ja np. nie widziałem tego automatyzmu u Adama jak sądzi Lepistoe ale może to było spowodowane tą kontuzją.
  Adam chyba mierzy w MŚ .

 • strong1 stały bywalec
  Fanka

  Dzięki. Motywacji Adamowi nie powinno akurat zabraknąć,jeśli zdecydował się kontynuować karierę więc skoro Lepistoe tak mówi to powinno być dobrze. I w razie czego po tym wywiadzie wiadomo do kogo się będzie trzeba doczepić, jeśli coś pójdzie niezgodnie z przewidywaniami- odpukać:)

 • anonim
  Gdzieś czytałem

  w fachowym piśmie,że niedostatki w technice poprawia się na normalnej skoczni a nie dużej. Ale może to fachowe pismo się myli.

  Jeśli wszsytko idzie zgodnie z planem, Adam czuje się dobrze, to tylko należy się cieszyć .
  Co do terminu zakończenia kariery przez Adama nie ma co spekulować. Odejdzie Adam kiedy on sam będzie chciał.
  Trzeba jednak przyznać, że jeśli Adam zakończy karierę dyscyplina sportowa jaką są skoki dla niektórych straci sens, bo skoki narciarskie trzeba kochać.

 • anonim

  www.sport.pl/ celebrities/1,83529,8789595,Skoki_narciarskie __Lepistoe__Bedzie_radosc__beda_sukcesy.html

  Tu jest wywiad z Hannu troche dłuższy:)

 • strong1 stały bywalec
  -

  ""Wszytko idzie zgodnie z planem, Adam czuje się dobrze" - ocenił trener Hannu Lepistoe".
  Hannu co by nie gadać "żondzi" ze swoimi wypowiedziami. Na pewno miał jakichś dalekich przodków w Lakonii:).

 • anonim

  Marcin jak ja się cieszę, że zadałeś mu to pytanie o tym ściganiu się.
  Nie ma to jak informacje u samego źródełka :)
  Wiedziałam, że to jakieś bzdury bo Adam nie porzuci nart, w każdym razie nie po tym sezonie :))
  Ciekawe ile razy jeszcze będzie musiał to powtórzyć aby taki "Puls Biznesu" to zrozumiał :)

  Co do treningu jak się domyślam nie zupełnie o to mu chodziło czyli skocznie normalną ale dobre i to w końcu technikę można ćwiczyć na każdej skoczni.
  Co tu życzyć Adamowi:) dalekich lotów i powodzenia!
  A czy tam się zawody w ogóle odbędą ? odwilż

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).