Adam Małysz: "Jedyne zaskoczenie - Schlierenzauer"

 • 2010-12-17 00:47

Nadchodzące zawody w Engelbergu zakończą pierwszy period Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sezon zapowiada się interesująco, trudno na razie wskazać faworytów do najważniejszych trofeów. Najważniejszą imprezą będą oczywiście Mistrzostwa Świata w Oslo, ale Adam Małysz zaprzecza, że skupia się wyłącznie na nich.

"To nigdy nie jest tak, że ważna jest tylko jedna impreza. Owszem, jest jakiś najważniejszy cel w sezonie, do którego każdy się przygotowuje, każdego roku tak jest. Ale po drodze są inne konkursy i trzeba dobrze w nich wypaść, by mieć podczas MŚ pewność siebie. Ja robię krok po kroku, wciąż do przodu. Moją silną stroną są ostre końcówki sezonu i na to liczę też tej zimy" - powiedział z optymizmem Adam.

"Nie jestem zaskoczony formą poszczególnych zawodników. Jak robiliśmy badania w Jyvaskyla to mieliśmy informacje od naszego źródła, że bardzo mocni będą Larinto i Hautamaeki i to się sprawdza. Morgenstern już latem był mocny, Kofler był trochę niewiadomą, ale widać że skacze już świetnie. Ammann to ciekawy przypadek, wiedzieliśmy, że będzie groźny, ale on skacze słabo w treningach a świetnie w konkursach. Jedyne zaskoczenie to dla mnie Schlierenzauer, że skakał tak słabo" - zakończył Orzeł z Wisły.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7528) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • widz początkujący

  po pierwsze wywiad to "dłuższa forma dziennikarska, w którym mamy dwóch autorów" - tego co zadaje pytania i tego co odpowiada. Wywiad jest sam na sam albo ewentualnie dwójka dziennikarzy się z kimś umawia na spotkanie i przepytuje. Wywiad ma jakiś zaplanowany przebieg, jakiś tam scenariusz. A ta wypowiedź pochodzi z niedzieli, jest nawet filmik jak różni dziennikarze z różnych gazet i portali dziennikarze zadają pytania Adamowi!
  po drugie wypowiedzi są z niedzielnego popołudnia a pojawiły się na portalu w czwartek wieczór, więc 4 a nie 5 A nawet jakby było 5 to 5 to jeszcze nie tydzień.
  po trzecie ja akurat mam coś dopowiedzenia i napisałem komentarz pod tym artykulem a ty tylko strofujesz dzienikarzy albo mnie!
  po czwarte - ok, jak ci tak zależy, to mogę.
  po piąte nawet jakby sprzed tygodnia to co? Nie każdy oglądał wszystko na bieżąco, warto sobie przeczytać, jakby ktoś przegapił.

 • anonim

  Po pierwsze skoro Adam odpowiadał na pytania to jest to wywiad (Słownik Języka Polskiego PWN: "wywiad - «rozmowa dziennikarza z kimś, zwykle ze znaną osobą, w której odpowiada ona na zadawane pytania; też: ta rozmowa opublikowana w radiu, telewizji lub w prasie»".
  Po drugie nie sprzed 4 dni tylko sprzed 5, jeżeli patrzeć z punktu widzenia weekendów PŚ to sprzed tygodnia.
  Po trzecie przestań strofować innych użytkowników bo sam nic ciekawego nie masz do powiedzenia.
  Po czwarte naucz się używać polskich znaków.

 • widz początkujący

  ja sie tam ciesze że Adas jest optymista no i faktycznie ostatnio zawse lepiej konczył niż zaczynał a wiadomo że po tym sie poznaje prawdziwego mężczyznę :-)
  a co dopiero sportowca!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).