Kurtka Małysza na charytatywnej licytacji

 • 2010-12-21 20:09

Znani polscy sportowcy, artyści i dziennikarze przekazali swoje pamiątki Fundacji Braci Golec. Zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji trafi do ludzi, którzy na osuwisku w Milówce stracili swój dorobek.

Ziemia na zboczach góry Prusów osunęła się na początku września. Zniszczyła trzy domy. W pomoc dla poszkodowanych postanowili zaangażować się pochodzący z Milówki bracia Łukasz i Paweł Golcowie. "Nie możemy bezczynnie patrzeć na nieszczęście, które dotknęło mieszkańców naszej miejscowości. To przecież nasi sąsiedzi, w jednym ze zburzonych domów mieszkał nasz szkolny kolega" - mówił "Gazecie" Paweł Golec kilka dni po katastrofie.

Poprzez swoją Fundację Braci Golec postanowili zorganizować charytatywną aukcję. "Znani polscy sportowcy, dziennikarze i artyści zgodzili się przekazać nam swoje cenne pamiątki, które będą licytowane na aukcji do końca stycznia" - mówi Paweł Golec.

Aukcja już trwa na portalu Allegro.pl (do wyszukiwarki wystarczy wpisać "osuwiska w Milówce"). Można tam kupić wiele ciekawych przedmiotów, m.in. oficjalną kurtkę polskiej reprezentacji z olimpiady w Vancouver podarowaną przez Adama Małysza, złotą płytę, którą zespół Zakopower dostał za album pt. "Na siedem" z osobistą dedykacją Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz dwupłytowy album koncertowy z prywatnej kolekcji Włodzimierza Korcza, zatytułowany "Kolędy w Teatrze STU", nagrany w dwa dni przed śmiercią Andrzeja Zauchy.

Cały tekst: Gazeta Wyborcza, Bielsko-Biała


Marcin Hetnał, źródło: Gazeta Wyborcza, Bielsko-Biała
oglądalność: (9051) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @skarp79
  A z jakiej racji ? Z własnej kieszeni mają coś opłacać ?
  Ty byś dał? Fajnie tak zaglądać do cydzej kieszeni, nie ?
  Sam daj.

 • anonim
  COC Engelberg

  Napisano, że odbędzie się 27,12, 2010 r. w niedziele a drugi 28.12.2010.r w ponidziałek.Coś tu nie tak z tymi datami.

 • anonim
  zniesmaczenie

  swoją drogą zawsze wkurzały mnie tego typu akcje, gdzie znani sportowcy przekazują swoje ubrania na licytacje; piłkarze, siatkarze, teraz skoczkowie, mogliby do pieniędzy uzbieranych z licytacji dorzucić cos od siebie - w koncu zarabiaja niemałe pieniądze - wtedy ma to sens, w innym przypadku to lekko poniżające

 • aaa początkujący
  Manager Skoków Narciarskich

  Zapraszam wszystkich fanów skoków do nowego managera skoków narciarskich przez forum! http://managerskokownarciarskich.feen.pl/

 • kibic_malysza doświadczony

  Ja mam pare ubrań z kolekcji Małysza w 4F i musze powiedzieć, że warto wydać na niektóre rzeczy pieniądze bo są to dobrej jakości towary.

 • kuba+ początkujący

  A ja mam taką kurtkę :-)
  Wygrałem w konkursie moje Vancouver :) Jest fenomenalna, ciepła, idealna!
  Wszystkim bardzo polecam!

 • anonim
  i właśnie

  to świadczy jakim on jest wspaniałym człowiekiem... gdybym tylko miała kasę kurtka byłaby moja:)

 • JA :D bywalec

  No tak, Adam nie pierwszy raz pokazuje, że ma nie tylko serce do skoków, ale także do pomocy potrzebującym.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).