Grzegorz Miętus: "Moje skoki nie były dobre"

 • 2011-01-06 16:29

Grzegorz Miętus w dzisiejszych treningach przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo spisywał się przeciętnie. Polak zajmował miejsca odpowiednio 28. i 30.

"Moje skoki nie były dobre, zresztą jak większość w tym sezonie zimowym. Będę starał się jutro poprawić te elementy, które u mnie szwankują i skakać jak najlepiej" - mówił po treningach Miętus.

"Warunki były dzisiaj różne, zmieniały się one z minuty na minutę. Wiatr trochę mieszał i towarzyszyły nam gęste opady śniegu" - wypowiedział się na temat warunków panujących na Miyanomori, 17-latek.

"Moim celem na jutrzejsze zawody jest oddawanie równych i dalekich skoków. To najważniejsze" - uważa Grzegorz.

"Nie mam pojęcia, co się dzieje z moją formą od lata. Cały czas nie mogę się pozbierać. Mam nadzieję, że wystąpię w tym sezonie w Pucharze Świata" - zakończył młody zawodnik.


Sebastian Kaniewski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5775) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  G.Miętus w LGP i LPK

  G.Mietus w LGP

  2009 - 73 miejsce - 3 pkt - 11 Polak
  2010 - bez pkt

  Miejsca w LGP

  2009 - 28
  2010 - 36


  G.Mietus w LPK

  2008 - bez pkt
  2009 - 24 miejsce - 123 pkt--- 5 Polak
  2010 - 36 miejsce - 114 pkt - 12

  Miejsca w LPK

  2008 - 50,41
  2009 - 06,04,22,11
  2010 - 33,09,09,33,57,39,04,25

 • jozek_sibek redaktor
  G.Miętus w PŚ i PK

  G.Miętus w PŚ

  2009/2010 - 63 miejsce - 20 pkt - 6-7 Polak
  2010/2011 - nie startował

  Miejsca w PŚ

  2009/2010 - 48,47,22,20
  2010/2011 - nie startował


  G.Miętus w PK

  2007/2008 - bez pkt
  2008/2009 - 98 miejsce--- 48 pkt - 11 Polak
  2009/2010 - 27 miejsce - 247 pkt--- 4
  2010/2011 - 62 miejsce ---- 9 pkt--- 5-6 - po 8 konkursach

  Miejsca w PK

  2007/2008 - 43,61
  2008/2009 - 33,49,34,32,05,34,36,28
  2009/2010 - 19,38,19,33,10,01,51,05,22,52,24,25,21,25,17
  2010/2011 - 32,43,28,25,47,68

 • neonek18 doświadczony
  ZKuba36

  problem polega na tym że PzN nie zmieni trenera
  bo:
  1. Żal im kasy na porzonnego trenera np:Kuttin; lepiej jest jezdzic sobie na wycieczki do Turcji czy Japonii
  2. Poza tym Celej jest człowiekiem Tajnera


  Może Adam jak skończy kariere zostanie trenerem i uratuje nasze talenty..

  bo tyle dzieciaków skacze w ligach szkolnych,Lotos Cupach i w innych zawodach..talentu na miare Stocha na pewno będą..bo Adam był i będzie tylko jeden

  Stoch jakoś daje rade..ale stać go na więcej..sam to mówi
  a póki co trzeba ratowac nasze obecne talenty: Miętusów,Kotów, braci Okas,Klemesna Murańke ..

  bo to oni za rok-dwa będą razem ze Stochem skakać będą w PŚ..i jesli będzie dobry trener to będą wyniki i będziemy widziec polaków na podium na skoczniach świata..

 • Talar doświadczony

  Powodzenia Grzesiek ;) Chciałbym cię oglądać w takiej formie jak w tamtym roku gdzie punktowałeś w Wilingen i bodajże Klingenthal.. Wracaj szybko do formy!

 • anonim
  ***

  Podpisuję się obiema rękami. Chłopaki mają talent, jakby byli lewi to nigdy by nic nie pokazali, a każdy jakiś "epizodzik" na koncie ma. Po prostu trener do wymiany i to szybko.

  jamesiunio -> nie szło, jak nie szło, zobacz w ilu konkursach PK brał udział. Gdyby startował we wszystkich, na pewno byłoby lepiej.

 • anonim
  wytłumaczenie

  No ale nasi wspaniali trenerzy i działacze twierdzą, że nasi juniorzy poprostu urośli i nie mogą dobrze skakać, bo nie pozawala im na to ich fizjoogiczny rozwój.
  Tak więc nie czepiajcie się, że słabo skaczą, nie widzicie jakie jest wytłumaczenie?

 • ZKuba36 profesor
  Apel do Prezesa PZN

  Olbrzymi krok ...do tyłu! Młodzież jest o rok starsza a wyniki dużo,dużo gorsze. Jak tak dalej pójdzie to przez następne 3 lata w konkursach PŚ będziemy musieli oglądać ...Bachledę!
  Trener Celej do NATYCHMIASTOWEJ wymiany.
  Nie wolno bezkarnie marnować najbardziej zdolnej młodzieży!

 • Kegarek początkujący
  @Barthelemew

  Tacy ludzie jak on nie powinni mieć dostępu do internetu :)

  Co do Grześka no to myślę, że na PŚ jeszcze za wcześnie. Skoczek który zajmuje miejsca ok "30 w PK nie ma małe szansę na wejście do konkursu w PŚ. Jednak jest jeszcze bardzo młody i wszystko przed nim. Pokazał w poprzednim sezonie, że jest w stanie walczyć o punkty PŚ ( czyli lepiej niż Bachleda czy Jakub i Maciej Kot) i mam nadzieję, że w tym sezonie będzie o te pkt walczył :)

 • jamesiunio początkujący

  Mam nadzieję, że J. Sibek mi to wybaczy :)
  Grzegorz Miętus w letnim COC:
  miejsce - 36 - punktów -114
  Grzegorz Miętus w zimowym COC ( dotychczas ):
  miejsce-62-punktów-9
  Jak widać w lecie wcale tak dobrze mu nieszło...

 • Boy profesor

  Biorąc pod uwagę marną jak zwykle obsadę na PK w Japonii to miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki są bardzo marne. Przecież tutaj nie ma z pięćdziesięciu zawodników, którzy mogliby dołożyć takiemu Miętusowi metrów. Więc w mocnej obsadzie siódma, a nawet ósma dziesiątka.

 • anonim

  Właśnie dużo osób ma nadzieję na starty Grześka w PŚ po ubiegłorocznych Klingenthal i Willingen, tylko miejsca w okolicy 30 i dalsze w PK tej zimy nic nie rokują. Prędzej teraz Tomek Byrt, obaj kończą 18 lat w styczniu i lutym.

 • piesekleszek początkujący
  Imitacje

  Witam, mam pytanie : ) Zna ktoś filmik na którym skoczkowie wykonują imitacje skoku ? ( skoczek się wybija, trener go łapie i trzyma w górze)
  Byłbym wdzięczny za odpowiedź ; )

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).