Konkurs wiedzy o skokach firmy Viessmann - zaczynamy IV etap!

• 2011-02-01 19:31

Zbliżamy się do półmetka konkursu wiedzy o skokach narciarskich organizowanych przez firmę Viessmann oraz portal Skijumping.pl. Dziś poznamy zwycięzcę trzeciego etapu, a od kilku godzin można odpowiadać już na pytania z IV etapu.

Trzeci etap cieszył się równie dużym zainteresowaniem czytelnikó Skijumping.pl jak dwa poprzedzie. Kolejny raz otrzymaliśmy kilkaset odpowiedzi na zadane pytania, co cieszy nas jako organizatorów.

Duża ilość poprawnych odpowiedzi oznacza, że zwycięzca został wybrany z drodze losowania. Szczęście dopisało użytkownikowi o nicku: lukas21

Nagrody, które przygotowaliśmy dla zwycięzcy, to zestaw gadżetów ufundowanych przez firmę Viessmann: kurtka letnia męska, bluzka damska biała oraz czarna, koszulka polo męska oraz damska, pluszowy miś oraz ponieważ III etap był etapem specjalnym dodatkowo - kurtkę zimową.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a wszystkich czytelników zapraszamy do zabawy w IV etapie.

Aby odpowiedzieć na pytania, należy przejść na stronę konkursową klikając tutaj >>

Odpowiedzi do III etapu:

1. Który z poniżej wymienionych zawodników najczęściej triumfował podczas zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem?
D. Gregor Schlierenzauer

2. Tej zimy w Zakopanem odbędą się aż trzy konkursy indywidualne, co oznacza, że istnieje szans na powtórzenie hat-tricka Adama Małysz z Planicy z sezonu 2006/2007. Ile razy w historii PŚ w Zakopanem jeden skoczek zdominował cały weekend wygrywając dwa konkursy?
D. 5 razy

3. Zakopane bezskutecznie od kilku lat stara się o organizację Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. W którym roku po raz ostatni MŚ odbyły się pod Giewontem?
A. 1962

4. 29. stycznia 2005 roku w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem Adam Małysz oraz Roar Ljoekelsoey dzielili najwyższy stopień podium. Ile razy w historii taka sytuacja miała miejsce?
C. 7

5. W której edycji (w którym sezonie) PŚ w Zakopanem w przeciągu ostatniej dekady Polacy zdobyli najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej PŚ?