Pięciu szwajcarskich sportowców pojedzie do Oslo

 • 2011-02-08 22:55

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników i zawodniczek, którzy będą reprezentować Szwajcarię podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Oslo.

W drużynie skoczków znalazł się Simon Ammann, najwyżej sklasyfikowany zawodnik szwajcarski w Pucharze Świata. Oprócz Mistrza Olimpijskiego Martin Kunzle nominował Andreasa Kuettela oraz Marco Grigoliego. Czwarte nazwisko poznamy po zawodach Alpen Cup, które odbędą się w najbliższy weekend w słoweńskim Kranju.

Natomiast Sabrina Windmuller będzie reprezentować Szwjcarię w konkursie indywidualnym kobiet.

SKŁAD KADRY SZWAJCARII NA MŚ:
Sabrina Windmüller
Simon Ammann
Andreas Küttel
Marco Grigoli

Anna Szczepankiewicz, źródło: swiss-ski

oglądalność: (8246) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Według mnie spore szanse ma też Adrian Schuler i Remi Francals,
  ale mój faworyt to Antoine Guignard. Trzeba przyznać, że Kunzle ma jednak pewne pole do popisu, bo jest jescze z pięciu nieźle rokujących skoczków ze szwajcarii. Zawsze może przekabacić np. Andreasa Wanka
  :)))))))))))))))

 • Barthelemew początkujący
  Raczej Egloff

  W pewnym momencie Deschwanden był lepszy od Pascala. W tym momencie mocniejszy wydaje się być jednak Egloff. Potwierdzają to ostatnie wyniki zawodów Pucharu Kontynentalnego.

 • anonim

  Widać nadmiar pieniędzy. poza wiewiórką i tą kobietą, reszta jedzie na wycieczkę. cudem będzie zakwalifkowanie sie do 2 serii taka rpawda w drużynowce. w ogóle jest drużynówka na jednej soczni czy dwóch?

 • HKS początkujący

  @KC

  Masz rację - moje niedopatrzenie a właściwie niewiedza. Ale przynajmniej dzięki się dowiedział że w okolicach 2018 roku droga będzie jeszcze krótsza bo powstanie most łączący bezpośrednio Niemcy i Danie więc jest to wykonalne ale nie przewiduje żeby sportowcy jadący na ważna imprezę nie skorzystali z lotniska tylko tułali się zamiast 5 tys km to "tylko" 2 tys km. No chyba że mają zgrupowanie w Norwegii.

 • anonim

  Widać , że niektórzy nie wiedzą , że z szwajcarii można dojechać do Oslo mostami łączącymi Danię i Szwecję! Aco do szwajcarskich biegaczy , to ostatnio wygrali sztafetę(nie mówię tu o Rybińsku gdzie połowa reprezentacji odpuściła) Cologna , Livers , Perl i Fischer to bardzo mocna drużyna , która w Oslo ma spore szanse na medal

 • Lotnik93 bywalec
  pepeleusz

  Mylisz się, Cologna osiąga w tym sezonie w sprintach dobre wyniki.

 • pepeleusz początkujący

  Dobry tytuł, bo.... co tam kombinatorzy i biegacze, a głownie co tam jakiś Cologna , kto to w ogóle jest, przecież on nie pokazał się ani przy,,małyszomanii", ani przy okazji Kowalczyk(w sprintach zwykle nie startuje, a jakby nawet to jest studio TVP).
  Francais jest zupełnie bez formy(w Uniwersjadzie zdecydowanie przegrywał z Jakubem Kotem), a do tego w AlpenCupie nie może on wystartować bo jest za stary.P.Egloff na pewno faworytem na czwartego.

 • sakala początkujący
  @Foodall

  Jest taki jeden - Dario Cologna, aktualny lider PŚ ;)

 • Boy profesor

  Wiadomo, że Kuettel jedzie tylko i wyłącznie za zasługi i za to, że będzie teoretycznie bronił złotego medalu ze skoczni dużej. Ale formy to on nie ma za grosz, skacze porównywalnie do Marco Grigoliego...

 • sakala początkujący

  Hehe, w pierwszej chwili pomyślałem, że nie zabierają nawet Kuettela. Ale to jest skijumping.pl, tu chyba biegaczy nie uważa się za sportowców.

 • Josef_Bradl bywalec
  @HKS

  Racja, o tym samym sobie pomyślałem. Tytuł jak najbardziej nie na miejscu. To tak jakby przed Letnimi IO w Pekinie na serwisie kolarskim napisali- "tylko pięciu sportowców Polskich jedzie na Igrzyska" ;d

 • HKS początkujący

  Nie chcę być upierdliwy i czepialski ale tytuł mnie zszokował :D Czyżby Cologna nie przeszedł eliminacji że tylko 5 sportowców będzie w Oslo? Już nie mówie o Liversie czy Fischerze ;) Co ważniejsze i warte podkreślenia to straszne muszą mieć cięcia w budżecie skoro oni JADĄ do Oslo. Przez Sank Petersburg i Rovaniemi to będzie kilka tysięcy kilometrów. Oby nie na rowerach;) Mistrzostwo droga Anno! ;)

 • Maarten początkujący

  Ja jednak obstawiałbym Egloffa jako nr 4 - przyzwoita postawa (21. i 31 miejsce) na CoC w Brotterode. Chyba że tak jak napisała huncwotka, Kuensle postawi asekuracyjnie na Francaisa który już przetarł się w PŚ w tym sezonie (aczkolwiek czterokrotne nieprzebrnięcie kwalifikacji - w Kuusamo i 3 x przed własną publicznością w Engelbergu to raczej kiepska karta przetargowa).

 • anonim
  ----

  Zdecydowanie powinien jeszcze pojechać Pascal Egloff. Ostatnio zajął 21 miejsce w PK i był 23 na MŚJ. Chociaż Gregor Deschwanden też nie najgorzej się spisuję. Moim zdaniem pojechać powinni obaj i na treningach powinno się okazać kto jest lepszy. Może zaprezentowaliby się lepiej od Kuttela ? Który moim zdaniem podobnie jak Schmitt i Ahonen jedzie za nazwisko.

 • sakala początkujący
  @Talar

  Raczej Egloff - na ten moment prezentuje się najlepiej. Jest jeszcze Adrian Schuler, może najzdolniejszy z tej grupy, ale bardzo nierówny (musiałby ,,błysnąć'' w AC żeby przekonać Kunzle, ale to mu się już zdarzało).

  Nie wiem co z Guignardem, poza tym, że w międzynarodowych zawodach już go nie zobaczymy ; natomiast amatorsko nadal skacze Guido Landert.

 • neonek18 doświadczony

  fajnie że Szwajcaria będzie mogła starować w drużynówce..
  Ale kiepska forma Kuettela może spowodować że ciężko im będzie o 8ske zawodów.. sam Amman nic nie zdziała

 • anonim

  Skład kobiet - USA
  Lindsey Van, Sarah Hendrickson, Jessica Jerome, Abby Hughes, Alissa Johnson

  Skład mężczyzn - USA
  Peter Frenette

  Skład Czechów
  Lukas Hlava, Roman Koudelka, Borek Sedlak, Jakub Janda, Jan Matura

 • anonim

  Ciekawe dlaczego Szwajcarzy nie wzięli Bigny Windmueller. Przecież nie skacze wiele gorzej od Sabriny, mogły by we 2 startować. Znowu będzie kijowa obsada konkursu kobiet, na MŚJ 51 zawodniczek, a na MŚ pewnie ze 40.

 • JaLeb bywalec
  Kuettel

  Mam nadzieję że nie zakończy kariery po sezonie. Każdy może mieć słaby rok. A nóż w przyszłym będzie regularnie w "30".
  Trochę tak pusto bez niego będzie. Zawsze sympatyczny i uśmiechnięty. Dla mnie bardziej pozytywnie nastawiony niż Amman.
  Wkurza mnie tylko Szaran, cały czas wieści o końcu kariery...

 • Luthor weteran

  Czyli jednak w drużynówkach powinni wystąpić. Fajnie. Ktoś wie w ogóle ile reprezentacji wystartuje w konkursach drużynowych? Czy takie ekipy jak Francja, Szwecja, Korea Płd. czy USA zdecydują się na wystawienie drużyny?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).