PK Pań w Ramsau: Takanashi po raz drugi triumfuje

• 2011-02-20 13:02

Sara Takanashi odniosła swoje drugie zwycięstwo w karierze na skoczni w Ramsau (HS 98). Japonka oddała dwa najdłuższe skoki w każdej serii - 102 oraz 93m.

Na drugim miejscu uplasowała się Ulrike Graessler, która lądowała na 94 i 91m. Najniższy stopień na podium w niedzielnym konkursie zajęła Melanie Faisst ze skokami na odległość 90 i 91m.

Tuż za czołową trójką sklasyfikowana została Austriaczka - Jacqueline Seifriedsberger (92 i 85m). Piątą lokatę w Ramsau zajęła Juliane Seyfahrt z dwoma równymi skokami na odległość 88m.

Pomimo nieobecności w Ramsau z powodu kontuzji - Daniela Iraschko zapewniła sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego Kobiet.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań »

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6057) komentarze: (16)

• TAMM profesor
    @JacHOPPsen

Mało tych konkursów PŚ...
    Przydałoby się więcej konkursów w grudniu...

• JacHOPPsen stały bywalec
    @TAMM

O PS w kombinacji w Zakopanem czytalem na stronie FISu w artykule

"Nordic combined: new commission, new format, new hope"

Jest tam napisane, ze w sezonie 2011/2012 Puchar Swiata w kombinacji norweskiej ma sie odbyc m.in. w Zakopanem, Otepaeae, Japonii i Korei, Erzurum i Planicy.

Kombinacja w Planicy - pewnie na mniejszych obiektach. Ale gdyby konkurs skokow do kombinacji odbyl sie na Letalnicy... :)

I ciekawy jestem jak nasze gwiazdy by sobie radzily na duzej skoczni.Skakaly podejrzewam porownywalnie do tego weterana z Anglii co ma wystartowac w Oslo.Oczywiscie z duzo wyzszego rozbiegu niz skacza Panowie.

Niech nasze wielce pokrzywdzone gwiazdy udowodnia ze trzeba w nich inwestowac a nie zajmuja ostatnie miejsca na skoczni ktora znaja od lat i trenuja od dzieciaka.Jak nie znosze Tajnera, tak go rozumiem ze do skoków kobiet w Polsce nie przywiazuje wiekszej wagi tak jak do skoków Panów i biegów.

@TAMM

Fakt, na razie znamy niewiele obiektow przyszlego sezonu ;)

fis-ski.com/data/document/wc_calendar_jp-ladies-11-12.pdf

Ciekawy punkt do konkurs w Moskwie :)

Przede wszystkim najwazniejszym punktem wprowadzenia PS Pan bedzie fakt, ze na 99 proc. bedziemy mogli ogladac zawody w Eurosporcie :)

Polska tez sie wzbogaci: juz mamy w 2011/12 PS w skokach i biegach, wstepnie ma byc PS kombinacji norweskiej, a teraz jeszcze PS pan w skokach. A pomyslec, ze w tym sezonie mielismy tylko PS w Zakopanem... :))

@JacHOPPsen

Kobiet na mamutach, raczej, zbyt szybko nie zobaczymy...

Jestem ciekaw, ile skoczni dużych znajdzie się w kalendarzu PŚ Pań.
    Mam nadzieję, że jakieś będą...

@Annia

A, to prawda...
    A więc już 'po zawodach'... ^.^
    Szkoda - dwa konkursy mniej...
    Ale z drugiej strony - gdyby Iraschko nie mogła już startować do końca sezonu, to przynajmniej nie straci zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.
    A skakała świetnie, więc byłoby szkoda...

Zawody kobiet

Czy w sezonie 2011/12 w zwiazku z wprowadzeniem Pucharu Swiata Pan, bedzie nadal prowadzony Puchar Kontynentalny? Czy przypadkiem nie zabraknie zawodniczek na PS i PK jednoczesnie?

Swoja droga, bardziej niz na debiut pan na ZIO, czekam na debiut na MS/L :)

• Annia bywalec
    kalendarz

zawody w Hakubie zostały odwołane, więc do końca pozostały dwa konkursy w Zao

Iraschko jeszcze nie zapewniła sobie zwycięstwa.
    Ma 345 pkt przewagi nad Mattel, a do końca - jeszcze 4 konkursy.
    Więc, gdyby Iraschko nie skakała do końca sezonu, to Mattel, wygrywając 3 razy i raz zajmując 3. miejsce lub 4. miejsce albo 2 razy wygrywając i 2 razy zajmując 2. miejsce, może ją jeszcze wyprzedzić.