MŚ w Oslo: Bez Byrta w składzie na jutrzejsze kwalifikacje

 • 2011-03-01 17:53

Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Stefan Hula to czwórka polskich zawodników, która wystartuje w jutrzejszych kwalifikacjach do zawodów o Mistrzostwo Świata na dużej skoczni w Oslo.


Po dwóch dniach treningów Łukasz Kruczek postanowił, że szansy na start nie dostanie Tomasz Byrt, który na skoczni HS 134 Holmenkollen nie prezentował się zbyt dobrze.

Kwalifikacje już jutro, a na czwartek zaplanowano konkurs.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10175) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  MŚ w Oslo - duża skocznia

  Miejsca Polaków w wtorkowych treningach:

  1.A.Małysz - 02 miejsce
  2.P.Żyła -.-- 29 i 14
  3.S.Hula -..- 19 i 30
  4.T.Byrt ---- 41 i 27
  5.K.Stoch -- nie startował

  Odległości Polaków w wtorkowych treningach:

  1.A.Małysz - 133.5m - 86.1 pkt
  2.P.Żyła -.-- 125.5m - 60.4 pkt i 126.5m - 65.4 pkt
  3.S.Hula -..- 125.5m - 68.8 pkt i 117.0m - 50.6
  4.T.Byrt ---- 121.0m - 52.3 pkt i 118.5m - 51.7
  5.K.Stoch -- nie startował

  Miejsca z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.

  Wszyscy Polacy opuścili trzeci trening (A.Małysz również drugi,a K.Stoch wogule nie brał udziału w treningach).

 • jozek_sibek redaktor
  MŚ w Oslo - duża skocznia

  Miejsca Polaków w trzech poniedziałkowych treningach:

  1.A.Małysz - 01 i 02 i 01 miejsce
  2.K.Stoch -- 11 i 17 i 08
  3.S.Hula -..- 22 i 19 i 29
  4.T.Byrt ---- 27 i 29 i 20
  5.P.Żyła -.-- 26 i 36 i 22

  Odległości Polaków w trzech poniedziałkowych treningach:

  1.A.Małysz - 127.0m - 81.5 pkt i 129.0m - 76.3 pkt i 132.5m - 77.8 pkt
  2.K.Stoch -- 122.5m - 71.6 pkt i 120.5m - 61.2 pkt i 126.0m - 65.7
  3.S.Hula -..- 118.5m - 61.3 pkt i 122.0m - 60.5 pkt i 114.0m - 42.8
  4.T.Byrt ---- 120.5m - 55.4 pkt i 115.5m - 46.9 pkt i 117.5m - 50.1
  5.P.Żyła -.-- 122.0m - 55.4 pkt i 110.5m - 40.9 pkt i 117.0m - 47.1

  Miejsca z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.

  W 3 środowych treningach najsłabszym naszym zawodnikiem był P.Żyła.

 • anonim

  Na dużej w sumie od początku nie było wątpliwości że będzie skakał Hula (lepiej lata) - tym bardziej nie rozumiem czemu Kruczek nie puścił Byrta w drużynówce na normalnej.
  Chłopak raz się spalił, a tak może by się czegoś nauczył i poprawił kolejnego dnia.

 • RosyjscyKombinatorzyNorwescy początkujący

  Dobre, dobre:-)
  Lekarz powinien jej postawić następującą diagnozę:
  Pani choruje na wściekłą ambicję co w skrajnych przypadkach wywołuje wymioty i po latach objawia się wyrzutami sumienia"
  Co do skoków to życzę Huli ustabilizowania się a wtedy mamy czwórkę na D konkurs.

 • anonim

  sport.onet.pl/zimowe/ms-w-narciarstwie-klasycznym- 2011/ms-kojonkoski-oskarza-austriackich-skoczkow,1,4198680,wiadomosc.html

 • Josef_Bradl bywalec

  Świetna decyzja sztabu. Tomek Byrt nabył już i tak spore doświadczenie swoim występem na skoczni normalnej oraz w treningach. Na udział w zawodach takiej rangi jest jednak jeszcze za wcześnie.

 • Mario początkujący
  Czopor

  nie chce nikogo obrazac ale wydaje mi sie ze jestes nienormalny! tu nie ma mowy o pupilkach kruczka. stefan ma o wiele wieksze doswiadczenie od byrta i nawet jesli jest w slabszej formie to i tak lepiej postawic na niego. wszyscy widzieli co byrt zrobil na malej skoczni. przyszla presja i tyle. co z tego ze na treningach skakal niezle?

 • Palacz_zwlok bywalec

  Nawet gdyby Byrt skakał po 135 metrów na treningach nie wystawiłbym go do konkursu głównego. Bardzo dobra decyzja Kruczka.

 • bunny doświadczony

  Stefan skakał lepiej od Tomka, więc wybór jest idealny. Jest tylko jedno pytanie, czy w kwalifikacjach oraz w konkursie będzie wiało pod narty? Stefan wygrywa na przednich wiatrach, jednak traci, gdy wieje z tyłu nie tylko do rywali z innych krajów, ale także do Byrta.

 • anonim
  hhh

  http://www.youtube.com/watch?v=T6J5LfExlms

 • JPW2 stały bywalec

  Życzę powodzenia jutro i oczywiście pojutrze.
  Tomek był dzisiaj najsłabszy chociaż jakoś źle nie skakał. To jest talent i jeszcze w przyszłości sobie powalczy ;)

 • kibic_malysza doświadczony

  Adam napewno też lubi Szaranowicza( nie raz mu wręczał nagrody), ale z dwójki komentatorów Szaranowicz-Zimoch woli tego drugiego.
  Ja osobiście miałbym problem wskazać którty jest lepszy, obydwaj są najlepsi.

 • anonim

  myślę że w przyszłym roku będzie jeszcze chciał wystapic w PŚ w Wiśle i w MŚ w lotach i jeszcze zostanie na przyszły sezon

 • kibic_malysza doświadczony
  @Fanka

  Zgadza sie, a za 2 lata są MŚ w Predazzo więc pięknie byłoby zobaczyć znów w Val di Fiemme naszego Mistrza - skaczącego(niekoniecznie stającego na podium). Mógłby skakać na ważniejszych imprezach, nie przez całe sezony, wybierać np. T4S czy MŚL, czy MŚ, czy IO w Soczi :)
  Ale decyzja należy do niego, cień nadzieii jeszcze sie tli...

 • anonim
  rocker

  no w tym czacie na pytanie czy oglądał skoki komentowane przez Szarana powiedział że woli komentarz Tomka Zimocha

 • anonim
  Małysz skończy KARIERE i chwała mu za to!

  Chce odejść w chwale i odejdzie.

 • paulka bywalec

  Oczywiście, że nadal będzie startował.
  Jestem tego pewna ;) W ogóle jest ostatnio w dobrym humorze, nie wiem czemu się przejmujecie ;p

 • anonim

  No ja myślę, że do soboty jeszcze olśni naszego Orła, za rok są MŚL i z tej imprezy jeszcze nie ma medalu, a przecież tam stał na podium w lutym teraz, więc choćby bo ten brąz :)
  Nie wyobrażam sobie kolejnej zimy bez Adama na belce startowej:(

 • anonim

  Eh nie ma co narzekać na Polski system szkolenia. przełom jest widoczny gołym okiem. Już nikt nawet nie zastanawia się czy nasz czwórka awansuje do konkursu. Pytanie brzmi czy wejdą do drugiej serii i czy powalczą o medal w drużynie.

 • fanka_Malysza bywalec

  Fanka, dla mnie też:) boje się, nie wyobrażam sobie zimy bez Adasia:)
  podobno czasem czyta nasze komentarze:
  Adaś nie kończ jeszcze kariery po tym sezonie:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).